Kolejny krok do ruchu bezwizowego USA!

zdjęcie ilustracyjne / twitter.com/prezydentpl

  

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o ratyfikacji umowy z USA w sprawie wzmocnienia współpracy w dziedzinie zapobiegania i zwalczania poważnej przestępczości. Informacje na ten temat potwierdza Kancelaria Prezydenta.

Umowa jest jednym z warunków włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego USA.

Umowę o wzmocnieniu współpracy w dziedzinie zapobiegania i zwalczania poważnej przestępczości podpisali 12 czerwca wiceminister MSWiA Krzysztof Kozłowski i zastępca sekretarza Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA David P. Pekoske.

Według MSWiA podpisana umowa przyczyni się do pogłębienia współpracy poprzez intensywną wymianę informacji i doświadczeń między służbami obu państw. Resort podkreślił również, że zawarcie i pełne wprowadzenie w życie umowy jest jednym z warunków włączenia Polski do programu ruchu bezwizowego USA (Visa Waiver Program – VWP).

Umowa zawiera szczegółowe rozwiązania dotyczące dostępu do baz danych daktyloskopijnych, przewiduje możliwość wnioskowania jednego kraju o przeszukanie przez drugi kraj jego baz DNA, reguluje sprawę ochrony przekazywanych danych osobowych, a także inne formy współpracy. Jak podkreślono w uzasadnieniu projektu, to pierwsze tego typu porozumienie między rządami USA i Polski.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Izrael: Gantz z misją utworzenia rządu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/PublicDomainPictures

  

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył misję utworzenia rządu liderowi centrolewicowego sojuszu Niebiesko-Biali Benny'emu Gantzowi - podały media.

Politycznemu rywalowi Gantza, premierowi Benjaminowi Netanjahu nie dało się utworzyć rządu po przedterminowych wyborach we wrześniu. W poniedziałek poinformował on o rezygnacji ze starań o sformowanie nowego gabinetu.

Sojusz Gantza, który w wyborach zdobył o jeden mandat więcej (33) niż Likud Netanjahu (32), na początku października niespodziewanie odwołał swój udział w rozmowach w sprawie utworzenia z ugrupowaniem Netanjahu rządu jedności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl