Pracują nad czwartym „Matrixem”

zdjęcie ilustracyjne / Jae Rue; pixabay.com / Creative Commons CC0

  

O planach nakręcenia czwartej części kultowego filmu słychać już od dwóch lat. Wtedy to po raz pierwszy Zak Penn wyjawił, że pisze scenariusz dla nowej historii w świecie „Matrixa”. Pogłoski te potwierdził Chad Stahelski, oświadczając na łamach prasy, że „Matrix 4” jest w planach. Zdjęcia miałyby ruszyć na początku 2020 roku w Chicago.

Ostatnio pojawiło się w brytyjskiej prasie kilka artykułów dotyczących kolejnej części „Matrixa”. Dla ludzi zajmujących się filmem na co dzień było oczywistością to, że Hollywood postanowi, wcześniej czy później, ponownie sięgnąć po cyberpunkową trylogię.

Okazało się, że film Wachowskich, a szczególnie świat który tam został ukazany, doskonale nadaje się na systematyczne kontynuowanie i ta nieco zwariowana opowieść o cyberprzestrzeni zachowuje nadal atrakcyjność dla wielu widzów.  

Obecnie istnieje podobno klauzula, by Neo Keanu Reevesa posiadał nową twarz, w stylu Doctora Who, ponieważ „Matrix Reloaded” z 2003 roku opowiadał o istnieniu wielu poprzednich cyfrowych mesjaszy, wszystkich o tym samym imieniu.

Wokół nakręcenia nowej części filmu plotki krążyły od co najmniej 2017 r. Wtedy to Zak Penn z napisał nową część dla studia Warner Bros, w którym główną rolę zagrałby Michael B. Jordan. Teraz, gdy oryginalny film z 1999 roku wraca do amerykańskich kin, scenarzystka i reżyserka Lilly Wachowski, która nadzorowała oryginalną trylogię wraz ze swoją siostrą Laną, udzieliła tej koncepcji swego poparcia (sugerując jednocześnie, że jest zbyt zajęta, by się sama w ten projekt zaangażować). Jednocześnie Lilly Wachowski wyraziła nadzieję, że nowy „Matrix” będzie lepszy od tego oryginalnego.

„Podoba mi się, gdy jakieś opowieści wychodzą na świat, a potem powracają na różne sposoby” - powiedziała Wachowski. „To znaczy, o to właśnie chodzi w opowiadaniu historii. Jestem częścią większej całości. Nie mam żadnej wyłączności i praw do takich rzeczy, więc niezależnie od historii, którą ktoś chce opowiedzieć, nie mogę się doczekać, aby ją usłyszeć. Mam nadzieję, że będzie lepszy niż oryginał”.
- dodała.

Według przecieków prasowych czwarta część filmu nie będzie prostą kontynuacją czy remakiem trzech części filmu. W grę wchodzą zupełnie nowe przygody. Plotkuje się nawet o treści fabuły, która ma dotyczyć młodości Morfeusza i jego perypetii w cyfrowej króliczej norze.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dzień otwarty w MSZ

MSZ / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37535839

  

Z okazji dnia służby zagranicznej w sobotę odbędzie się dzień otwarty w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Siedzibę resortu dyplomacji, w której zaplanowano m.in. wystawy tematyczne i atrakcje dla dzieci, będzie można zwiedzać w godzinach 10-19 po wcześniejszej rejestracji.

Udział w dniu otwartym jest bezpłatny, jednak należy zarejestrować się pod adresem: https://dsz.konfeo.com/. Biuro prasowe MSZ zastrzegło, że liczba miejsc jest ograniczona, a o uczestnictwie będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

"16 listopada to dla polskiej dyplomacji dzień szczególny: obchodzimy Dzień Służby Zagranicznej. Tego dnia otwieramy dla wszystkich zainteresowanych drzwi Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia nas w sobotę i świętowania tego dnia wraz z polską dyplomacją"

- powiedziała rzeczniczka MSZ Ewa Suwara.

Dzień służby zagranicznej obchodzony jest od 2009 r. Data ta upamiętnia depeszę, którą 16 listopada 1918 r. marszałek Józef Piłsudski rozesłał do przywódców państw świata, w której informował o powstaniu państwa polskiego.

Rzeczniczka MSZ podkreśliła, że w dzień będzie okazją do przybliżenia historii polskiej służby zagranicznej, działań resortu na rzecz promocji Polski w świecie, a w tym roku tematem przewodnim będzie +2019 - rok ważnych rocznic+".

"16 listopada to dla polskiej dyplomacji dzień szczególny: obchodzimy Dzień Służby Zagranicznej. Tego dnia otwieramy dla wszystkich zainteresowanych drzwi Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Serdecznie zapraszam do odwiedzenia nas w sobotę i świętowania tego dnia wraz z polską dyplomacją" - powiedziała Suwara.

W sobotę zwiedzający będą mogli w resorcie dyplomacji odwiedzić m.in. pomieszczenia poszczególnych departamentów, gabinet ministra spraw zagranicznych, salę im. Jerzego Giedroycia i centrum prasowe MSZ.

W budynku przy alei Szucha w Warszawie, gdzie mieści się siedziba resortu spraw zagranicznych zostaną zaprezentowane ekspozycje tematyczne dotyczące polskiej polityki zagranicznej, służby zagranicznej oraz dokumenty dyplomatyczne, a dla najmłodszych zaplanowano kącik zabaw, warsztaty oraz liczne atrakcje.

Rzeczniczka MSZ poinformowała, że w tym roku, w związku z polską prezydencją w Procesie Berlińskim, który ma na celu integrację krajów Bałkanów Zachodnich z UE, do udziału w dniu otwartym w resorcie zaproszone zostały także ambasady krajów bałkańskich.

W siedzibie MSZ w sobotę będzie można także zobaczyć na specjalnym pokazie film dokumentalny "Paszporty Paragwaju" w reżyserii Roberta Kaczmarka, prezentujący historię tzw. Grupy Ładosia (Grupy Berneńskiej). Chętni, którzy chcieliby obejrzeć film na specjalnym pokazie, muszą jednak najpierw zarejestrować się pod adresem: https://film-dsz.konfeo.com/.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl