Rośnie napięcie wokół Hongkongu. Chiny nie zgadzają się na wizytę okrętów USA w regionie

zdjęcie ilustracyjne / U.S. Department of Defense Current Photos

  

Przedstawiciele władz USA poinformowały, że Chiny nie wyraziły zgody na wizytę w Hongkongu w nadchodzących tygodniach dwóch amerykańskich okrętów wojennych. Pragnący zachować anonimowość urzędnicy ujawnili, że okręt transportowy Green Bay chciał popłynąć do Hongkongu pod koniec sierpnia, a krążownik rakietowy Lake Erie miał złożyć tam wizytę we wrześniu.

Jeden z urzędników oświadczył, że nie podano konkretnych przyczyn odmowy, lecz wcześniej dochodziło już do takich sytuacji np. we wrześniu 2018 roku.
 
W Hongkongu trwają od kwietnia prodemokratyczne protesty. Dziś oddziały policyjne starły się po raz kolejny z demonstrantami w pobliżu lotniska. Uczestnicy protestów domagają się wycofania projektu nowelizacji prawa ekstradycyjnego, obawiając się, że jest on zagrożeniem dla praworządności w Hongkongu, byłej brytyjskiej kolonii, która została przyłączona w 1997 roku do ChRL.

Wcześniej spore zainteresowanie wywołał twitterowy wpis prezydenta USA Donalda Trumpa.

Rząd Chin kieruje żołnierzy na granicę z Hongkongiem.

- napisał dziś na Twitterze prezydent USA Donald Trump, powołując się na dane amerykańskiego wywiadu i apelując o spokój w regionie. W Hongkongu od tygodni trwają prodemokratyczne protesty.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Policja rozbiła grupę przestępczą. Zatrzymano Wietnamczyków

/ policja.gov.pl

  

Zatrzymano 6 obywateli Wietnamu oraz zajęto blisko 250 nielegalnych maszyn do gier hazardowych i znaczne ilości narkotyków we wspólnej akcji stołecznej policji i funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Jak poinformowała w środę Komenda Stołeczna Policja, podczas wspólnych działań funkcjonariusze przejęli maszyny do gier hazardowych oraz narkotyki.

Policjanci stołecznej policji i funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego, wspierani przez antyterrorystów olsztyńskiego KAS-u weszli do miejsc, w których zorganizowano nielegalny hazard. Punkty mieściły się w Warszawie oraz na terenie podwarszawskich miejscowości, ale jak wynikało z ustaleń śledczych, mogły powstać na terenie całego województwa mazowieckiego.

Policjanci przypuszczali, że jednym z miejsc, gdzie mogą być wprowadzane do obrotu narkotyki są nielegalne kasyna, do których dostęp maja głównie Wietnamczycy, dlatego poprosili o pomoc funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Jak poinformowała policja, w wyniku akcji zatrzymano 6 obywateli Wietnamu, a także zabezpieczono 458 tabletek MDMA, MDPV, 30 porcji metaamfetaminy oraz 36 maszyn do gier hazardowych. Kolejne 212 maszyn zabezpieczono w powiecie przysuskim, gdzie również prowadzono działania.

Z informacji Krajowej Administracji Skarbowej wynika, że jeden nielegalnie funkcjonujący automat przynosi zysk około 30 tys. złotych miesięcznie. Na tym etapie postępowania zarzuty w Komendzie Rejonowej Policji Warszawa III usłyszało czterech mężczyzn, którzy odpowiedzą m.in. za posiadanie narkotyków, ich udzielanie oraz podrobienie paszportów. Postępowanie w sprawie nielegalnych automatów prowadzą funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Za posiadanie narkotyków w znacznej ilości grozi do 10 lat więzienia. Za urządzanie lub prowadzenie nielegalnych gier hazardowych kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl