Kaleta staje w obronie arcybiskupa Jędraszewskiego: „Parafrazował wiersz”

abp Marek Jędraszewski / Jan Środa/Gazeta Polska

  

– Nie wyobrażam sobie, aby abp Jędraszewski, który parafrazował wiersz powstańca warszawskiego, odnosząc się do filozoficznych źródeł marksizmu, dziś ponosił za to jakiekolwiek konsekwencje – mówił wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta w programie Dziennikarski Poker z Tomaszem Sakiewiczem, odnosząc się do wygłoszonej przez abpa Marka Jędraszewskiego homilii.

– Zaczęło się od deklaracji LGBT w Warszawie, podpisanej przez prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego. My, jako radni PiS alarmowaliśmy o tej sytuacji. Przewidywaliśmy, że środowiska LBGT przystąpią do ofensywy

– rozpoczął Kaleta.

– Elita, która legitymizuje się jako członkowie strefy wolnej od nienawiści, obsmarowuje dziś inwektywami 15-latka, który zamanifestował swoje poglądy na Marszu Równości w Płocku. Operują najbardziej radykalnie nienawistnym językiem. Te osoby mają nas pouczać o tolerancji, języku miłości? Ten proces to klasyczny Orwell, klasyczny mechanizm marksistowski, który Europa już przeforsowała

– mówił wiceminister.

– Wszystkich, którzy się nie zgadzają z tą ideologią, należy sprowadzić na margines. To miało spotkać np. „Gazetę Polską”, młode osoby o poglądach podobnych do 15-letniego Jakuba

 – tłumaczył dalej.

– Nie wyobrażam sobie, aby abp Jędraszewski, który parafrazował wiersz powstańca warszawskiego, odnosząc się do filozoficznych źródeł marksizmu, dziś ponosił za to jakiekolwiek konsekwencje – podkreślił polityk.

– Gdy ktoś kiedyś krytykował system komunistyczny, od razu przypisywano mu wrogość wobec środowiska robotników. Gdy dziś krytykuje się ideologię LGBT, od razu przypisuje się komuś takiemu nienawiść wobec homoseksualistów. To są te same dogmaty!

 – porównał analogiczne mechanizmy.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: telewizjarepublika.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Rząd nie posłucha Francuzów. Będzie nowy system emerytalny

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Francuski rząd zapowiedział, że przeprowadzi planowaną reformę emerytalną. - Nowy system, który wywołał strajki w całym kraju, ma być wprowadzany stopniowo, a pod uwagę będą brane obawy społeczne - oświadczył premier Edouard Philippe.

- Jestem zdecydowany na przeprowadzenie tej reformy emerytalnej do końca

- powiedział Philippe w wywiadzie dla tygodnika "Le Journal du Dimanche". Dodał, że weźmie pod uwagę obawy społeczne związane z planowaną zmianą.

- Jeżeli jednak nie przeprowadzimy reformy teraz, to ktoś inny zrobi to w przyszłości, ale naprawdę brutalnie

- oświadczył.

Philippe zapowiedział, że w środę przedstawi dokładny plan wprowadzania reformy emerytalnej. Jak informuje agencja AP, premier ma na dzisiejsze popołudnie zaplanowane rozmowy z ministrami biorącymi udział w pracach nad reformą, a także z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Niedziela jest czwartym dniem chaosu komunikacyjnego we Francji. Pracownicy kolei SNCF i paryskiego transportu RATP przedłużyli strajk przeciw planowanej reformie emerytalnej. Większość pociągów we Francji stoi, 14 linii metra w Paryżu jest zamkniętych, działają tylko dwie - wykorzystujące pociągi sterowane automatycznie, bez maszynistów.

Philippe Martinez, szef związku zawodowego CGT, powiedział, że jego organizacja będzie walczyć, aż rząd porzuci plan reformy emerytalnej. Pierwsza demonstracja związkowców, w czwartek, przyciągnęła 65 tys. ludzi w Paryżu, a w całym kraju - 806 tys. Związki planują kolejną manifestację na wtorek.

Prezydent Macron chce uprościć francuski system emerytalny, który obejmuje ponad 40 różnych planów. Pracownicy kolei mogą np. przejść obecnie na emeryturę nawet dziesięć lat wcześniej niż przeciętny pracownik.

Rząd ocenia, że system jest niesprawiedliwy i zbyt kosztowny oraz że Francuzi będą musieli pracować dłużej, choć wydaje się być niechętny zwykłemu podniesieniu wieku emerytalnego, który wynosi 62 lata dla kobiet i mężczyzn

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl