Iran zaprezentuje Bavara

/ wikipedia.eng.

  

Minister obrony Iranu Amir Hatami poinformował, że z okazji dnia przemysłu obronnego, który przypada na 22 sierpnia, zostanie zaprezentowany rodzimy system obrony powietrznej Bavar-373.

Bavar-373 jest określany jako bezpośrednia konkurencja dla rosyjskich systemów S-300. Irański system obrony powietrznej z wertykalnymi wyrzutniami wykorzystuje radary Me’raj-4 pracujące w szyku fazowanym. Ten system radarowy ma zasięg 450 km i może jednocześnie śledzić do 200 celów. Do eliminowania nadlatujących obiektów wykorzystuje pociski przeciwlotnicze Sayyad-4, które wzorowane są na rosyjskim 48N6E2. Wyrzutnie z 4  pociskami Sayyad-4  przewożone mają być przez ciężarówki Zoljanah. Radar jest umieszczony na pojazdach Zafar. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Polska obejmie przewodnictwo w OBWE w 2022 r. Decyzja była jednomyślna

zdjęcie ilustracyjne / fot. Tymon Markowski/MSZ

  

Polska obejmie przewodnictwo w Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) w 2022 r. Decyzję tę podjęto na 26. Radzie Ministerialnej OBWE w Bratysławie. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz powiedział PAP, że decyzja była jednomyślna.

Czaputowicz zwrócił uwagę, że Polska chce wnieść merytoryczny wkład w urzeczywistnianie zasad OBWE, które sformułowano w 1976 r. w Helsinkach.

Szef MSZ powiedział, że przestrzeganie tych zasad zależy od poszanowania prawa międzynarodowego. Podkreślił, że "jednym z wyzwań jest umocnienie roli Polski jako kraju, który prowadzi - na przykład - mediacje w tradycyjnym dla Polski obszarze, czyli na Wschodzie". 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl