Chińskie bombowce z pociskami hipersonicznymi

/ wikipedia.eng.

  

Zdaniem ekspertów chiński bombowiec strategiczny dalekiego zasięgu H-6K w przyszłości będzie wyposażony w pociski hipersoniczne zdolne do trafienia w militarne cele wroga oddalone o ponad 3 tys. km.

W przypadku wybuchu konfliktu zbrojnego, naszym głównym celem jest uderzenie w strategiczne obiekty położone głęboko na terytorium nieprzyjaciela, co doprowadziłoby do paraliżu przeciwnika - oznajmił pilot H-6K Li Ping w rozmowie z chińską telewizją CCTV.  

— Mimo że bombowiec H-6K nie został zaprojektowany w technologii stealth a jego osiągi są mniejsze w porwaniu z innymi bombowcami strategicznymi, to jest on przystosowany do przenoszenia szerokiej gamy systemów uzbrojenia, dzięki którym jest w stanie razić cele oddalone o tysiące kilometrów - zauważył Wang Ya'nan z magazynu Aerospace Knowledge w rozmowie z Global Times.

Bombowiec H-6K może przebywać w bezpiecznej strefie powietrznej, z której jest w stanie wystrzelić pociski o zasięgu 2 tysięcy kilometrów. W ciągu ostatnich lat Chiny rozwinęły technologię dotyczącą pocisków hipersonicznych zdolnych do osiągnięcia prędkości 10 Machów i o zasięgu 3 tysięcy km. Uzbrojenie to może wkrótce trafić na wyposażenie bombowców H-6K zwiększając ich siłę rażenia. W realizacji uderzeń strategicznych samoloty te wspierane byłby przez myśliwce wielozadaniowe piątej generacji J-20, których głównym celem byłaby eliminacja wrogich samolotów wczesnego ostrzegania oraz innych myśliwców mogących zagrozić bombowcom chińskim. 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Obywatele mówią „Hejt Stop”. Dziś w mieście Brejzy pikieta przeciwko hejterom

Zdjęcie ilustracyjne / flickr.com/Sylvar/CC BY 2.0; https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

  

Na Facebooku poinformowano o pikiecie przed Urzędem Miasta Inowrocławia. Obywatele zgromadzą się tam, by protestować przeciwko hejterom w internecie. Jak informują organizatorzy, „to akcja spontaniczna w rekacji na ostatnie wydarzenia, które zaistniały w przestrzeni publicznej”. „Masz przykre doświadczenia z hejterami? Podziel się nimi!” – dodają.

"Druga Strona Inowrocławia" zorganizowała pikietę w Inowrocławiu. Zapraszają wszystkich, którzy mieli przykre doświadczenia z hejterami.

„Przyjdź i wraź swój sprzeciw wobec hejterom w internecie. Apolityczna akcja, na którą zapraszamy wszystkich mieszkańców Inowrocławia. Masz przykre doświadczenia z hejterami? Podziel się nimi!”

– czytamy na Facebooku.

Zapowiedzieli, że spotkają się pod Urzędem Miasta Inowrocławia o godzinie 16:00.

„Inowrocław przeciw hejterom to akcja spontaniczna w reakcji na ostatnie wydarzenia, które zaistniały w przestrzeni publicznej” – zaznaczają.

Jak czytamy pikieta organizowana jest na podstawie obowiązujących w Polsce przepisów prawa:

Wczoraj przed ratuszem w Inowrocławiu szef struktur Solidarnej Polski w woj. kujawsko-pomorskim Ireneusz Stachowiak stwierdził, że w ratuszu, w którym rządzi Ryszard Brejza, jego syn – poseł PO-KO Krzysztof Brejza – stworzył „farmę trolli” w „wydziale propagandy”.

[polecam:https://niezalezna.pl/284552-brejza-tworca-wydzialu-propagandy-to-posel-po-mial-wymyslic-farme-trolli-w-inowroclawiu]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl