Testy północnokoreańskiego Iskandera

/ zdj. ilustracyjne / / By Digr - Ru-Wikipedia, initial image was here, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4024020

  

Korea Północna przeprowadziła serię testów rakietowych. Wśród sprawdzanych pocisków balistycznych krótkiego zasięgu należy wspomnieć m.in. o KN-23.

Testy rakietowe odbywają się w ośrodku badawczym Hamhŭng w prowincji Hamgyŏng Południowy. Wystrzelony pocisk trafił w wyznaczony cel na wyspie na Morzu Japońskim. Reżim w Pjongjangu poinformował, że siedem z ośmiu prób rakietowych pocisku KN-23 zakończyło się sukcesem.

Warto zaznaczyć że system balistyczny KN-23 wzorowany jest na rosyjskim Iskanderze. Rakiety w wersji północnokoreańskiej przenoszone są na 8-kołowym podwoziu, podobnym do MZKT-7930 Astrolog. Pocisk ma zasięg 690 km., a sama głowica waży 500 kg. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Reformy sądowe, sprawa Grodzkiego i inne ważne tematy. „Polityczna Kawa” dziś o 12.00 w TV Republika

Zdjęcie ilustracyjne / Telewizja Republika, Polityczna Kawa screen

  

W mediach pojawiają się kolejne informacje o pieniądzach, które miał przyjmować prof. Tomasz Grodzki, obecny marszałek Senatu. Będzie to jeden z tematów poruszonych dziś przez redaktora Tomasza Sakiewicza w „Politycznej kawie” w Telewizji Republika.

Gośćmi Tomasza Sakiewicza będą dziś Anna Maria Siarkowska, Władysław Teofil Bartoszewski oraz Jacek Liziniewicz. Tematy jakie zostaną poruszone to m.in. reformy sądowe czy o sprawa marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Oglądaj dziś, godzina 12.00, tylko w Telewizji Republika!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts