Sto Herculesów uziemionych

/ wikipedia.eng/ public domain

  

US Air Mobility Command zdecydowało się na uziemienie 123 samolotów transportowych C-130 Hercules i przeprowadzenie ich gruntownej inspekcji. Powodem chwilowego wycofania tych maszyn było wykrycie pęknięć na łączeniach między skrzydłami a kadłubem jednego z samolotu.

Decyzję o czasowym wycofaniu ze służby 123 z 450 samolotów C-130 Hercules podjął generał Maryanne Miller, dowódca Air Mobility Command. Na pęknięcia trafiono podczas realizowanego zgodnie z planem przeglądu samolotu. Działanie ma wykryć a następnie usunąć te pęknięcia, aby samoloty C-130 były nadal zdolne do lotu. W przypadku braku pęknięć samoloty mają błyskawicznie wrócić do służby. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Tragiczny pożar w Warszawie

/ pixabay.com/CC0/jackal211

  

- Przy ul. Żytniej 16 w Warszawie doszło dzisiaj rano do pożaru w mieszkaniu. Zginęła około 40-letnia kobieta - przekazał asp. Piotr Rżysko z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Straż pożarna dostała zgłoszenie o godz. 7:17. Na miejsce skierowano trzy zastępcy straży pożarnej, grupę operacyjną i 16 ratowników.

"Zostaliśmy powiadomieni, że na klatce schodowej na 8. piętrze czuć zapach spalenizny. Po dojeździe i wyważeniu drzwi okazało się, że pożar sam zgasł w mieszkaniu. Spaleniu uległa kanapa. Niestety, jedna osoba poniosła śmierć"

- poinformował asp. Piotr Rżysko z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie.

Przyczynę pożaru będzie wyjaśniać policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl