USA pracują nad cichą bronią

/ flickr.com

  

Wojska Lądowe Stanów Zjednoczonych (US Army) chcą korzystać z nowości technologicznych, aby zmniejszyć znacząco hałas oraz wizualny ślad po strzelaniu – informuje zespół nadzorujący program JSSAP (Joint Service Small Arms Program).

Karabiny nowej generacji mają łączyć współczesną siłę ognia wraz z redukcją wizualnego oraz akustycznego śladu w celu utrudnienia wykrycia osoby korzystającej z broni. 

Jednym z głównych wyzwań, z jakimi muszą zmierzyć się producenci uzbrojenia, jest stworzenie komponentów lekkich, zmniejszających sygnaturę odrzutu zwiększając przy tym osiągi broni. Aby być „niewidocznym” nie wystarczy usunąć hałas, który jest wytwarzany podczas strzału. Dlatego też inżynierowie pracują nad sposobami zmniejszającymi ślad po wystrzelaniu.  Huk, błysk oraz chmura gazów wylotowych wywołana jest przez spalanie się ładunku prochowego oraz mieszaniu się niespalonego prochu strzelniczego z powietrzem. Kształt oraz wielkość błysku wystrzału zależna jest od typu amunicji jaki został użyty jak i indywidualnych cech broni a także elementów takich jak np. hamulec wylotowy oraz tłumik płomienia i dźwięku. W celu zmniejszeniu błysku po wystrzale oraz redukcji hałasu trwają obecnie prace nad systemem mającym usunąć tlen z lufy. Celem nowego systemu mają być zwłaszcza konflikty asymetryczne, w tym zwalczanie grup terrorystycznych w Afganistanie, Iraku i Syrii. 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Marek Suski w #Jedziemy: To co robi „Gazeta Wyborcza” wpisuje się w kampanię wyborczą

Marek Suski / TVP Info/print screen, #Jedziemy

  

„Gazeta Wyborcza” jest oburzona, że premier wybrał się na pogrzeb bohatera „Solidarności” Romualda Lazarowicza. Wietrzą w tym aferę, ponieważ był to kolega Mateusza Morawieckiego z czasów „Solidarności Walczącej”. Do tego, premier poleciał samolotem. – Dla „Gazety Wyborczej” człowiekiem honoru był Czesław Kiszczak, gdyby premier pojechał na pogrzeb jakiegoś stalinowskiego zbrodniarza, to pewnie byłby bohaterem w „Gazecie Wyborczej” – powiedział szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski.

„Wyborcza” obrusza się, że premier poleciał na pogrzeb zasłużonego Polaka. Piszą, że premier wracał z pogrzebu znajomego rządowym samolotem.

Dla „Gazety Wyborczej” człowiekiem honoru był Czesław Kiszczak, gdyby premier pojechał na pogrzeb jakiegoś stalinowskiego zbrodniarza, to pewnie byłby bohaterem w „Gazecie Wyborczej”. A ponieważ poleciał na pogrzeb człowieka, który jest z rodziny od wielu pokoleń walczących o Polskę, o prawdę, o suwerenność, czyli z rodziny patriotycznej, czyli jest zły

– powiedział w rozmowie z Michałem Rachoniem Marek Suski.

Dodał, że mamy do czynienia z podziałem wywodzącym się z PRL. „I tu „Wyborcza” jest po stronie tamtych ludzi, którzy służyli w PRL obcemu mocarstwu i cały czas ich broni” – zauważył.

Stwierdził, że to co robi gazeta jest skandalem.

"Myślę, że to wpisuje się w kampanię wyborczą, szukanie haków, czepianie się najdrobniejszych rzeczy, nawet do tych, których nie powinno się czepiać. Za pobyt na pogrzebie takiego człowieka, który walczył o suwerenną Polskę to premier powinien być pochwalony, a nie karcony" – ocenił minister.

Suski mówił, że jeżeli premier był w „Solidarności Walczącej” i przyjaźnił się, czy współpracował z osobami, które są zasłużone dla kraju, to coś bardzo dobrego.

„Mamy dobrego premiera, który jest organicznie wywodzący się ze środowiska, które ma zasługi dla kraju”

– stwierdził.

Zauważył, że może chodzi też o to, „że to był pogrzeb, że to był kościół”. – To też jest powodem ataku na premiera, że tradycje polskie szanuje – ocenił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl