Cenzura w mediach społecznościowych. Minister Zagórski zapowiada: „Będziemy z tym walczyć” WIDEO

Marek Zagórski

  

"Polska walczy i będzie walczyć z cenzurą w mediach społecznościowych" - mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski w rozmowie z portalem Niezalezna.pl. Jak twierdzi, prowadzone są kolejne rozmowy z platformami społecznościowymi. Nie jest łatwo, ale minister wierzy w ich pozytywne zakończenie.

O tym, że prawicowe treści są często blokowane w mediach społecznościowych, nie trzeba nawet specjalnie przypominać. Tylko w ostatnim czasie mieliśmy potwierdzenie tej tezy poprzez dwa przykłady: usunięcie z YouTube programu Pawła Lisickiego, w którym krytykowano ideologię LGBT, jak również usunięcie z tej samej platformy homilii abp. Marka Jędraszewskiego. W tym drugim przypadku serwis YouTube przyznał się do błędu i przywrócił film. Nie zawsze jednak tak się dzieje.

Jak walczyć z cenzurą w internecie? Okazuje się, ze polski rząd ma na to sposób.

"Jako jedyni na świecie mamy takie rozwiązanie, które roboczo nazywa się punkt kontaktowy. Pozwala na odwołanie się od decyzji, które wcześniej Facebook podjął. Prowadzimy rozmowy z innymi social mediami, żeby takie rozwiązanie zaimplementować. Nie jest łatwo na pewno, ale próbujemy"

- mówi w rozmowie z Niezalezna.pl Marek Zagórski, minister cyfryzacji.

Cały materiał naszej reporterki Cyntii Harasim znajdziecie poniżej:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Gorące doniesienia mediów we Francji. Ujawniają, gdzie znajdowała się baza rosyjskich szpiegów na Zachodzie

Alpy francuskie, zdjęcie ilustracyjne / By B. Brassoud - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56324871

  

Francuski dziennik "Le Monde" podaje dzisiaj, że we francuskich Alpach znajdowała się baza grupy agentów rosyjskiego wywiadu wojskowego. Szpiedzy mieli wykorzystywać ją do akcji przeprowadzanych na terenie Europy.

Dziennik podaje, że 15 członków supertajnej jednostki specjalnej rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU o numerze 29155 w latach 2014-2018 odwiedzało kilka miejscowości Górnej Sabaudii: Chamonix, Megeve, Annemasse i Evian. Stamtąd agenci wyruszali do akcji w całej Europie. Ostatni raz w znanej z ośnieżonych szczytów i wysokiej klasy ośrodków narciarskich Górnej Sabaudii mieli się zjawić we wrześniu 2018 r.

Listę 15 agentów, którą publikuje "Le Monde", udało się stworzyć dzięki śledztwu przeprowadzonemu wspólnie przez wywiady Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Francji i USA. Rozpoczęto je po próbie otrucia byłego agenta GRU Siergieja Skripala w marcu 2018 r. w brytyjskim mieście Salisbury. Wśród rosyjskich agentów, którzy zatrzymywali się w Górnej Sabaudii, był jeden z podejrzanych w tej sprawie.

Jak pisze dziennik, niektórzy z agentów przyjeżdżali do Francji wielokrotnie, inni zaledwie raz lub dwa razy. Możliwe - twierdzi gazeta - że pozostając w tym regionie, chcieli zdjąć z siebie jakiekolwiek podejrzenia przed wyruszeniem do miejsc, w których mieli przeprowadzać akcje.

- Najbardziej prawdopodobną hipotezą jest to, że Górna Sabaudia była bazą dla tajnych operacji przeprowadzanych przez jednostkę 29155 w Europie

 - powiedziało źródło "Le Monde" we francuskim kontrwywiadzie.

"Le Monde" podaje, że zachodnie służby nie znalazły dotąd żadnych materiałów, w tym broni, pozostawionych przez agentów we Francji, ale udało się potwierdzić ich obecność w miejscach, w których jedli, mieszkali i robili zakupy.

Zdjęcie ilustrujące artykuł w „Le Monde” pochodzi od londyńskiej policji i pokazuje twarze dwóch głównych podejrzanych o próbę otrucia Skripala.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl