„Damski bokser” po rosyjsku WIDEO

  

Dziewczyna, którą uderzył policjant przy zatrzymaniu podczas akcji protestacyjnej w Moskwie, doznała wstrząsu mózgu i nie mogła stawić się we wtorek w sądzie - poinformowała jej adwokatka Tatiana Mołokanowa.

- Moja klientka (Daria Sosnowska) doznała wstrząsu mózgu. Jest teraz na zwolnieniu i nie może przyjść do sądu. Posiedzenie pod jej nieobecność nie może się odbyć, gdyż grożą jej prace przymusowe

 – powiedziała adwokatka dodając, że klientka nie przyznaje się do winy.

Jak podkreśliła, lekarze stwierdzili u Sosnowskiej oprócz wstrząsu mózgu „uraz czaszkowo-mózgowy”.

Według relacji samej Sosnowskiej, została ona zatrzymana w sobotę, gdy próbowała się wstawić za zatrzymanym kulejącym mężczyzną. Policjanci podbiegli do niej, wykręcili jej ręce i zawlekli do radiowozu. Podczas zatrzymania Sosnowska została uderzona przez policjanta w brzuch, co widać na nagraniu, które pojawiło się w internecie. Potem, już w radiowozie, policjant uderzył ją w głowę.

Dziewczyna złożyła w Komitecie Śledczym zawiadomienie, domagając się pociągnięcia funkcjonariusza do odpowiedzialności.

Dziś rano miało się odbyć posiedzenie sądu w sprawie Sosnowskiej, którą oskarżono o złamanie zasad przeprowadzania wiecu. Grozi jej grzywna wysokości 10-20 tys. rubli (600-1200 zł) lub do 40 godzin prac przymusowych.

Członkowie Rady ds. Praw Człowieka przy prezydencie Rosji podkreślili tymczasem, że zatrzymywanie obywateli z użyciem przemocy jest niedopuszczalne.

Współprzewodniczący Moskiewskiej Grupy Helsińskiej Walerij Borszczew nazwał sprawę przeciw Sosnowskiej „otwartą samowolą struktur siłowych”. Według niego podczas wiecu nie było żadnych rozruchów, były natomiast masowe naruszenia ze strony organów ochrony prawa.

W ostatnią sobotę ponad 50 tys. osób – według opozycji - wzięło udział w legalnej demonstracji przeciw niedopuszczeniu opozycyjnych kandydatów do udziału w zaplanowanych na 8 września wyborach do Rady Miejskiej Moskwy. Była to najliczniejsza akcja protestu zorganizowana w Moskwie przez opozycję w ciągu ostatnich ośmiu lat, mimo tego, że większość jej liderów została wcześniej zatrzymana.

Podczas tej ostatniej manifestacji i dwóch poprzednich w stolicy Rosji zatrzymano łącznie ponad 2,4 tys. osób. Rosyjska opozycja zapowiedziała na sobotę kolejną demonstrację. Według nieoficjalnych informacji władze nie zgodziły się na jej zorganizowanie.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Kto wygrywa wybory na Śląsku, wygrywa w całym kraju. Wójcik: Śląsk to Polska w pigułce

Michał Wójcik / fot. Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

W Katowicach odbyła się konwencja gospodarcza PiS. O to, dlaczego Śląsk jest tak ważny dla Prawa i Sprawiedliwości, zapytaliśmy wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika. - Śląsk był przemysłowym sercem Polski. Nawet w okresie międzywojennym miał szczególną pozycję. Potem, przez całe lata, Śląsk podupadał. Zwłaszcza proces, źle przygotowany moim zdaniem, zamykania kopalni, pokazał, że bardzo silnie to uderzyło w ludzi: niknące miejsca pracy, duże bezrobocie, duże patologie, które wówczas miały miejsce. Ludzie to pamiętają - mówił, dodając, że te reformy wdrażali ci, którzy dzisiaj są twarzami KO.

Dlaczego Śląsk jest tak ważny dla Prawa i Sprawiedliwości, zapytaliśmy wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika.

Śląsk był przemysłowym sercem Polski. Nawet w okresie międzywojennym Śląsk miał szczególną pozycję. Potem, przez całe lata, Śląsk podupadał. Zwłaszcza proces, źle przygotowany moim zdaniem, zamykania kopalni, pokazał, że bardzo silnie to uderzyło w ludzi: niknące miejsca pracy, duże bezrobocie, duże patologie, które wówczas miały miejsce. Ludzie to pamiętają

- mówił, dodając, że te reformy wdrażali ci, którzy dzisiaj są twarzami KO.

Kto wygrywa wybory na Śląsku, wygrywa w całym kraju. Zdaniem Wójcika dzieje się tak dlatego, że "w całym województwie śląskim mieszka wiele milionów ludzi" i "różne środowiska są reprezentowane".

Zarówno typowe środowiska robotnicze, jak i inteligencja, osoby związane z rolnictwem. Bardzo dużo jest przedsiębiorców, skala uprzemysłowienia w tej części Polski jest niesłychanie silna, dlatego to jest taka Polska w pigułce

- podsumował.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl