„Krytyka arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, poparcie dla związków partnerskich, finansowanie procedury in vitro, a nawet ograniczenie jedzenia mięsa i spełnienie innych kryteriów dotyczących polityki klimatycznej – to tylko część haseł, z którymi wychodzi do ludu Polskie Stronnictwo Ludowe. Mimo deklaracji o wychodzeniu z centrum i pokazowym udawaniu konserwatystów, PSL w praktyce dalej kontynuuje wcześniejszą linię.”
- zauważa w czołówkowym artykule Jacek Liziniewicz.

Ponadto w najnowszym tygodniku „Gazeta Polska”:

Grzegorz Strzemecki w artykule pt. „Teoretycy Queer - inżynierowie dusz i ciał” bierze pod lupę ideologię LGBTQ.

„Ideologia LGBTQ, która rzekomo nie istnieje, osiąga swoje cele. Destabilizacja płci i seksualności dzieje się naprawdę. Czy chcemy, żeby Polska również podążała w tym kierunku?”
- zastanawia się dziennikarz.

Z kolei Hubert Kowalski w artykule pt. „Koalicja celebrytów. Merytoryczne atuty kandydatów opozycji zeszły na drugi plan” analizuje przypadek przedwyborczych przepychanek na listach wyborczych opozycji.
 
„Kandydatura popularnego sprawozdawcy sportowego Tomasza Zimocha, który znienacka został liderem listy Koalicji Obywatelskiej w Łodzi, wywołała awanturę w PO.”
- czytamy na łamach „Gazety Polskiej”.

W najnowszym numerze tygodnika „Gazeta Polska” sporo miejsca poświęcono na przybliżenie losów wojny polsko-bolszewickiej.
Piotr Dmitrowicz zajął się tematem od strony geopolitycznej w artykule „Bój z czerwoną zarazą. Śmiertelna gra niepodległego państwa polskiego”, natomiast Tomasz Panfil w artykule pt. „Największy z poległych rycerzy” przybliżył postać kapitana Stefana Pogonowskiego, bohatera spod Radzymina .
 
Szczególnej uwadze polecamy dodatek specjalny - śpiewnik piosenek i pieśni patriotycznych  oraz plastusiowy komentarz Barbary Pieli
 
Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka