Episkopat Słowacji w obronie abpa Jędraszewskiego. "Jesteśmy wrażliwi na wszelkie próby uciszania"

Nie cichną głosy poparcia dla metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego, który w swoich homiliach mocno stawia sprawę zagrożeń wiążących się z ideologią LGBT. Już nie tylko kapłani z Polski udzielają wsparcia metropolicie. Abpa Jędraszewskiego popiera episkopat Słowacji. Osobny list do metropolity krakowskiego przesłał arcybiskup trnawski, Ján Orosch. „Proszę mi pozwolić, abym podziękował Księdzu Arcybiskupowi za Jego odważne słowa pasterza, które Ksiądz Arcybiskup niedawno – 1 sierpnia 2019 br. – wygłosił o pladze ideologii LGBTI, która naprawdę rozprzestrzenia się jak morowa epidemia” - napisał abp Orosch.

Abp Stanislav Zvolenský
By LacoR - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=48968344

- Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa

- powiedział w Bazylice Mariackiej 1 sierpnia podczas mszy św. w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

Te słowa hierarchy wywołały falę ataków na jego osobę, zarówno ze strony środowisk LGBT, jak i polityków i działaczy związanych z obecną opozycją.

W minioną sobotę na wiecu wsparcia dla abp. Jędraszewskiego pod krakowską kurią zebrało się kilka tysięcy ludzi, którzy modlitwą i pieśnią dali wyraz poparcia dla kapłana.

Głosy wsparcia dla abp. Marka Jędraszewskiego płynął nie tylko ze strony polskich duchownych. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Słowacji, arcybiskup metropolita Bratysławy Stanislav Zvolenský, wyraził w liście solidarność z KEP, a w szczególny sposób z metropolitą krakowskim, abp. Markiem Jędraszewskim.

W liście arcybiskup Zvolenský przypomniał, że jeszcze przed trzydziestu laty kraje Europy Środkowej i Wschodniej znajdowały się w niewoli ideologii komunistycznej.

Jesteśmy zatem wrażliwi na wszelkie próby uciszenia opinii na pewne tematy tylko dlatego, że są one uważane za politycznie niepoprawne politycznie z powodów ideologicznych

– podkreślił arcybiskup bratysławski.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji dodał, że dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, „ważne jest, by rozmawiać o człowieku w perspektywie integralnej, a także rozwijać antropologię chrześcijańską”.

"Mamy wiele powodów, aby myśleć, że zwolennicy ideologii gender (pośród których znajduje się niestety wielu aktywistów LGBT) starają się zmusić nas do uważania ich wyboru stylu życia za równoważny, a przede wszystkim moralnie prawidłowy. W tym sensie odbieramy również atak na arcybiskupa krakowskiego. Ataki tego typu skrywają w rzeczywistości próby ograniczenia wolności religijnej" - napisał w liście abp Zvolenský.

Zaznaczył, że w tym samym kontekście Konferencja Episkopatu Słowacji wyraża "pełne wsparcie i solidarność wobec arcybiskupa krakowskiego Marka Jędraszewskiego oraz wobec całej Konferencji Episkopatu Polski". "Jednocześnie pragniemy podkreślić znaczenie komunikacji i współpracy między naszymi państwami" - dodał abp Zvolenský.

Poparcie i podziękowania dla abpa Marka Jędraszewskiego przesłał także abp Ján Orosch, arcybiskup trnawski ze Słowacji.

„Proszę mi pozwolić, abym podziękował Księdzu Arcybiskupowi za Jego odważne słowa pasterza, które Ksiądz Arcybiskup niedawno – 1 sierpnia 2019 br. – wygłosił o pladze ideologii LGBTI, która naprawdę rozprzestrzenia się jak morowa epidemia”

– zaznaczył na początku listu.

Dodał, że wspominając osobę metropolity krakowskiego, w jego pamięci wracają wspomnienia młodości, „kiedy jako tajny członek Zgromadzenia Księży Misjonarzy (Lazarystów) w okresie komunizmu odwiedzałem Kraków oraz Księży Misjonarzy (Lazarystów), którzy prowadzili naszą formację”.

Bardzo się cieszę, iż na Stolicy św. Stanisława, na której zasiadał przez nas podziwiany i nam tak drogi św. Jan Paweł II, teraz zasiada właśnie taki arcybiskup jak Wasza Ekscelencja. Z całego serca dziękuję i kieruję do Waszej Ekscelencji serdeczne „Bóg zapłać“ za odwagę Księdza Arcybiskupa

– pisze arcybiskup trnawski.

„Życzę Księdzu Arcybiskupowi wielu sił i darów Ducha Świętego, aby mógł nadal odważnie głosić Ewangelię Pana naszego Jezusa Chrystusa” – zakończył abp Ján Orosch.

Dwa dni wcześniej prymas Czech kardynał Dominik Duka i kardynał Zenon Grocholewski, bliski współpracownik Jana Pawła II, wyrazili poparcie dla metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

{polecam:https://niezalezna.pl/283365-kolejne-wyrazy-poparcia-dla-abp-jedraszewskiego-kaplani-murem-za-metropolita-krakowskim]

 

Źródło: niezalezna.pl, diecezja.pl

#abp Marek Jędraszewski #wsparcie #LGBT #kościół

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo