Wiemy, kto będzie kandydował do Sejmu z warszawskiej listy PiS. Jest wiele znanych nazwisk

zdjęcie ilustracyjne / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

Portal niezalezna.pl poznał nazwiska polityków, którzy znajdą się na warszawskiej liście Prawa i Sprawiedliwości. Listę otworzy prezes partii Jarosław Kaczyński, drugie miejsce przypadnie Mariuszowi Kamińskiemu - wiceprezesowi PiS, ministrowi koordynatorowi służb specjalnych i szefowi MSWiA. Pierwszą trójkę zamyka wicemarszałek Sejmu, Małgorzata Gosiewska. Prawdopodobnie pełne listy partii zostaną ogłoszone jutro.

Portal niezalezna.pl ustalił, że na warszawskiej liście PiS do Sejmu znajdą jeszcze m.in.:

  • Piotr Naimski - sekretarz stanu w KPRM
  • Jarosław Krajewski - wiceprzewodniczący komisji śledczej ds. Amber Gold
  • Paweł Lisiecki - członek komisji weryfikacyjnej
  • Zbigniew Gryglas - poseł Porozumienia
  • Ewa Tomaszewska - poseł PiS, działaczka opozycji demokratycznej w PRL
  • Sebastian Kaleta - wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej
  • Małgorzata Wypych - poseł PiS.

Na liście okręgu warszawskiego znajdą się też m.in. Adam Borowski - szef warszawskiego Klubu "Gazety Polskiej", Olga Semeniuk - warszawska radna oraz Wojciech Zabłocki - radny sejmiku woj. mazowieckiego.

Do Senatu wystartują m.in. Cezary Jurkiewicz i Błażej Poboży.

- Listy wyborcze PiS są już gotowe. Zostaną ogłoszone w najbliższych dniach, z dużą dozą prawdopodobieństwa jeszcze przed długim weekendem

- poinformował wczoraj w TVP Info wicepremier Jacek Sasin.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Słowacja popiera sankcje przeciw Rosji

Zuzana Czaputova / By Slavomír Frešo - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76548197

  

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova w wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" podkreśliła, że jej kraj popiera unijne sankcje gospodarcze wobec Rosji. Mogą one zostać zniesione tylko po spełnieniu przez Kreml ustalonych warunków - przypomniała.

"Postrzegamy Rosję jako ważnego globalnego gracza, z którym musimy zabiegać o konstruktywny dialog. Ale nigdy nie może to odbywać się kosztem wartości, które wspólnie podzielamy w Unii Europejskiej. Dotyczy to również współpracy gospodarczej" - oznajmiła słowacka prezydent w rozmowie opublikowane w środę przez "FAZ".

"Jeśli chodzi o stosunek Rosji do Ukrainy, jednoznacznie podzielamy stanowisko Unii Europejskiej i popieramy sankcje gospodarcze aż do normalizacji sytuacji tj. wypełnienia porozumień mińskich"

- zadeklarowała Czaputova.

Zwróciła też uwagę, że - podobnie, jak w innych krajach Europy - również na Słowacji Rosja próbuje wpływać na opinię publiczną za pośrednictwem fake newsów. Przypomniała też, że w ubiegłym roku jej kraj wydalił rosyjskiego dyplomatę, któremu zarzucano szpiegostwo.

Pytana o podział w Unii Europejskiej na Wschód i Zachód Zuzana Czaputova podkreśliła, że chociaż historia determinuje teraźniejszość, to jednak kraje Grupy Wyszehradzkiej (V4) przy wszystkich podobieństwach, wiele też dzieli.

"Słowacja jest najbardziej zintegrowanym i proeuropejskim krajem w tej grupie. Są też różnice między Węgrami a Polską. Nie należy zatem mówić o podziale na Wschód i Zachód" - uważa polityk.

Przypominając, jak w marcu roku została niespodziewanie pierwszą kobietą na stanowisku prezydenta Słowacji oceniła, że zwycięstwo zawdzięcza tęsknocie obywateli za praworządnością i sprawiedliwością, która to tęsknota stała się szczególnie silna po zabójstwie dziennikarza Jana Kuciaka. Czaputova wyraziła co prawda zaufanie wobec instytucji śledczych zajmujących się wyjaśnieniem sprawy, podkreśliła jednak, że zamierza korzystać z przysługującego jej prawa do mianowania prokuratora generalnego i sędziów.

Prezydent Słowacji spotka się dziś w Berlinie z prezydentem RFN Frankiem-Walterem Steinmeierem. Tematem rozmów będą relacje bilateralne, polityka europejska oraz międzynarodowa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl