Komisja weryfikacyjna uchyliła kolejne decyzje

- Komisja weryfikacyjna uchyliła decyzje prezydenta Warszawy z 2015 roku o przyznaniu Robertowi N. i jego wspólnikowi Januszowi P. 5,5 mln zł za nieruchomość przy ul. Topiel 16 - ogłosił przewodniczący komisji Sebastian Kaleta.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Kaleta wyjaśnił, że chodzi o cztery decyzje wydane przez prezydenta m.st. Warszawy. Komisja oprócz uchylenia decyzji, nakazała miastu ponowne rozpatrzenie sprawy.

Kaleta powiedział, że nigdy nie powinno dojść do wypłaty kilkumilionowego odszkodowania dla Roberta N. i Janusza P., a prezydent stolicy nie sprawdził stosownych dokumentów w sprawie nieruchomości przy ul. Topiel 16.

Przewodniczący komisji podkreślił, że miasto powinno wystąpić o zwrot pieniędzy wypłaconych Robertowi N. i Januszowi P.

Komisja weryfikacyjna poinformowała, że umową z października 2013 r. spadkobierca dawnych właścicieli nieruchomości przy ul. Topiel 16, sprzedał prawa i roszczenia do tej nieruchomości znanemu mecenasowi występującemu w szeregu spraw reprywatyzacyjnych Robertowi N. oraz jego współpracownikowi Januszowi P.

Prezydent m.st. Warszawy decyzjami z marca, kwietnia i sierpnia i października 2015 r. ustalił i przyznał im 5,5 mln zł odszkodowania za grunt przy ul. Topiel 16 o powierzchni 1019 metrów kwadratowych. W styczniu 2019 r. Prokurator Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu wniósł sprzeciw od decyzji prezydenta Warszawy o przyznaniu odszkodowania.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#komisja weryfikacyjna #Sebastian Kaleta #Topiel 16

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo