Czy to będzie kolejny pielgrzymkowy hit? Przeróbka znanego przeboju robi furorę w sieci

/ Youtube.com/ Piesza Pielgrzymka Łomżyńska PPŁ [screenshot]

  

Uczestnicy 35. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej stworzyli pielgrzymkową wersję hitu zespołu disco polo "Daj to Głośniej" - "Mama ostrzegała". Przeróbka w ciągu kilku dni doczekała się prawie 400 tys. wyświetleń na kanale YouTube. Warto nadmienić, że to nie jedyna pielgrzymkowa wersja znanego przeboju stworzona przez pątników z Łomży i okolic.

Piosenka disco polo zespołu "Daj to głośniej" bije rekordy popularności. W dwa miesiące na kanale YouTube odtworzono ją ponad 27 mln razy.

Hit doczekał się już przeróbki - i to nie byle jakiej. Pielgrzymkową wersję piosenki stworzyli pielgrzymi z Łomży i okolic, którzy udają się na Jasną Górę. Na kanale YouTube jest ona dostępna od 3 sierpnia, a już ma prawie 400 tys. wyświetleń.

Mama, mama, mama ostrzegała, będziesz sama, sama, grupę swoją doganiała

— śpiewają w refrenie wersji pielgrzymkowej „Mama ostrzegała”. 

Dwa lata temu hitem internetu okazała się pielgrzymkowa przeróbka letniego przeboju "Despacito" stworzona przez pątników z Wrocławia. Do dziś, najbardziej popularny film z jej nagraniem wyświetlono w serwisie YouTube około 2,5 mln razy. Czy pielgrzymi z Łomży pobiją ten wynik?

Dziś trudno to powiedzieć, choć warto zauważyć, że 35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska chętnie przerabia znane przeboje na wersje pielgrzymkowe. Na YouTube możemy znaleźć także twórcze przeróbki piosenek disco polo -  "Miłość w Zakopanem" Sławomira czy "Przekorny los" zespołu Akcent.

 

35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska wyruszyła na Jasną Górę z Łomży 1 sierpnia pod hasłem "Idź za Bożym Duchem". 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Putin wskazał współwinnych zagłady Żydów: Litwa, Ukraina... „Holokaustu nie byłoby bez ich wsparcia”

/ YouTube/@Yad_Vashem

  

Na Ukrainie półtora miliona Żydów, Na Litwie 220 tysięcy Żydów. Holokaust przeżyło tylko kilkuset Żydów z Litwy - mówił Władimir Putin podczas obchodów 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau w instytucie Jad Waszem w Jerozolimie, wskazując na narody, bez których rzekomo niemieccy naziści nie dokonaliby Holokaustu. O pomocnikach III Rzeszy w ZSRS były kagiebista nie wspomniał.

Dziś jednoczy nas wspólna odpowiedzialność za przeszłość i przyszłość. Mamy żałobę po ofiarach Holokastu, zamordowanych w sposób zwierzęcy. Ponad 40 proc. z nich to obywatele byłego Związku Radzieckiego. Będziemy o nich zawsze pamiętać. Przed dotarciem tu zapoznałem się z dokumentami oficerów Armii Czerwonej po wyzwoleniu obozu koncentracyjnego Auschwitz - rozpoczął Putin.

Wskazał, że „niektóre z tych dokumentów zostały sporządzone ręcznie, dzień po wyzwoleniu”. „Oddają straszną rzeczywistość” - dodał.

27 stycznia upłynie 75 lat od wyzwolenia Oświęcimia. Był to obóz, gdzie zapędzano ludzi ze wszystkich zakątków świata. Morderstwa, które zostały popełnione przez nazistów, i ich plan zagłady Żydów, to najczarniejsza karta najnowszej historii

- podkreślił lider Federacji Rosyjskiej.

Podkreślił, że „ta zagłada miała swoich pomocników”.

To byli naziści, ale też pomocnicy we wszystkich krajach Europy. W tych krajach zamordowano najwięcej Żydów. Na Ukrainie półtora miliona Żydów, Na Litwie 220 tysięcy Żydów. Holokaust przeżyło tylko kilkuset Żydów z Litwy. To była zagłada. Nie udałoby się to bez pomocy innych krajów

- przekonywał Putin.

„Zagłada nie była skierowana tylko przeciw Żydom. Podludźmi byli również Rosjanie i przedstawiciele innych państw w okolicy” - tłumaczył.

Nie możemy przegapić pierwszych objawów nienawiści, kiedy zaczyna szerzyć się ksenofobia. Jeśli to przegapimy konsekwencje mogą być straszne. Musimy robić wszystko, aby ochronić pokój

- ocenił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts