Czy to będzie kolejny pielgrzymkowy hit? Przeróbka znanego przeboju robi furorę w sieci

/ Youtube.com/ Piesza Pielgrzymka Łomżyńska PPŁ [screenshot]

  

Uczestnicy 35. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej stworzyli pielgrzymkową wersję hitu zespołu disco polo "Daj to Głośniej" - "Mama ostrzegała". Przeróbka w ciągu kilku dni doczekała się prawie 400 tys. wyświetleń na kanale YouTube. Warto nadmienić, że to nie jedyna pielgrzymkowa wersja znanego przeboju stworzona przez pątników z Łomży i okolic.

Piosenka disco polo zespołu "Daj to głośniej" bije rekordy popularności. W dwa miesiące na kanale YouTube odtworzono ją ponad 27 mln razy.

Hit doczekał się już przeróbki - i to nie byle jakiej. Pielgrzymkową wersję piosenki stworzyli pielgrzymi z Łomży i okolic, którzy udają się na Jasną Górę. Na kanale YouTube jest ona dostępna od 3 sierpnia, a już ma prawie 400 tys. wyświetleń.

Mama, mama, mama ostrzegała, będziesz sama, sama, grupę swoją doganiała

— śpiewają w refrenie wersji pielgrzymkowej „Mama ostrzegała”. 

Dwa lata temu hitem internetu okazała się pielgrzymkowa przeróbka letniego przeboju "Despacito" stworzona przez pątników z Wrocławia. Do dziś, najbardziej popularny film z jej nagraniem wyświetlono w serwisie YouTube około 2,5 mln razy. Czy pielgrzymi z Łomży pobiją ten wynik?

Dziś trudno to powiedzieć, choć warto zauważyć, że 35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska chętnie przerabia znane przeboje na wersje pielgrzymkowe. Na YouTube możemy znaleźć także twórcze przeróbki piosenek disco polo -  "Miłość w Zakopanem" Sławomira czy "Przekorny los" zespołu Akcent.

 

35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska wyruszyła na Jasną Górę z Łomży 1 sierpnia pod hasłem "Idź za Bożym Duchem". 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Śmierć słowackiego narciarza w Niżnych Tatrach. Dostał się pod zwały śniegu

Chopok / By EmilZatopek z czeskiej Wikipedii, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8919965

  

23-letni słowacki narciarz zginął w lawinie śnieżnej pod Chopokiem w Niżnych Tatrach - poinformowało dzisiaj słowackie pogotowie górskie, Horska Zachranna Slużba (HZS). To pierwsza ofiarna śmiertelna w nowym sezonie narciarskim.

Do tragedii doszło w ośrodku narciarskim Jasna, gdzie zeszła lawina śnieżna. Jeden z narciarzy dostał się pod zwały śniegu. Drugi, ranny w nogę, znajdował się na powierzchni lawiny, ale nie był w stanie pomóc koledze; to on zawiadomił o zdarzeniu HZS.

Ratownicy zjechali do żlebu pod Chopokiem na nartach i tam pies lawinowy podjął ślad, oznaczając miejsce, gdzie został zasypany narciarz. Wydobyto go na powierzchnię, ale nie zdołano uratować. Drugi narciarz został wyciągnięty ze żlebu na poziom nartostrady i zwieziony niżej, gdzie HZS przekazała go załodze pogotowia ratunkowego.

Chociaż na miejsce tragedii wzywany był śmigłowiec ratunkowy, nie mógł uczestniczyć w akcji z uwagi na silny wiatr w regionie, w którym HZS już wcześniej ogłosiła drugi stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej skali międzynarodowej. HZS przypomniała też, że w czasie zimowym lawiny są największym zagrożeniem dla turystów w górach.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl