Czy to będzie kolejny pielgrzymkowy hit? Przeróbka znanego przeboju robi furorę w sieci

/ Youtube.com/ Piesza Pielgrzymka Łomżyńska PPŁ [screenshot]

  

Uczestnicy 35. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej stworzyli pielgrzymkową wersję hitu zespołu disco polo "Daj to Głośniej" - "Mama ostrzegała". Przeróbka w ciągu kilku dni doczekała się prawie 400 tys. wyświetleń na kanale YouTube. Warto nadmienić, że to nie jedyna pielgrzymkowa wersja znanego przeboju stworzona przez pątników z Łomży i okolic.

Piosenka disco polo zespołu "Daj to głośniej" bije rekordy popularności. W dwa miesiące na kanale YouTube odtworzono ją ponad 27 mln razy.

Hit doczekał się już przeróbki - i to nie byle jakiej. Pielgrzymkową wersję piosenki stworzyli pielgrzymi z Łomży i okolic, którzy udają się na Jasną Górę. Na kanale YouTube jest ona dostępna od 3 sierpnia, a już ma prawie 400 tys. wyświetleń.

Mama, mama, mama ostrzegała, będziesz sama, sama, grupę swoją doganiała

— śpiewają w refrenie wersji pielgrzymkowej „Mama ostrzegała”. 

Dwa lata temu hitem internetu okazała się pielgrzymkowa przeróbka letniego przeboju "Despacito" stworzona przez pątników z Wrocławia. Do dziś, najbardziej popularny film z jej nagraniem wyświetlono w serwisie YouTube około 2,5 mln razy. Czy pielgrzymi z Łomży pobiją ten wynik?

Dziś trudno to powiedzieć, choć warto zauważyć, że 35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska chętnie przerabia znane przeboje na wersje pielgrzymkowe. Na YouTube możemy znaleźć także twórcze przeróbki piosenek disco polo -  "Miłość w Zakopanem" Sławomira czy "Przekorny los" zespołu Akcent.

 

35. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska wyruszyła na Jasną Górę z Łomży 1 sierpnia pod hasłem "Idź za Bożym Duchem". 
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Po 19 dniach migranci zeszli ze statku

/ twitter.com/openarms_fund screen

  

Po 19 dniach kryzysu, statek organizacji pozarządowej Open Arms został wpuszczony do portu na włoskiej wyspie Lampedusa, a pokład opuściło ponad 80 migrantów. Impas rozwiązała prokuratura, która nakazała natychmiastową ewakuację migrantów.

Migranci zeszli na ląd w nocy z wtorku na środę. Wszyscy zostali przewiezieni do ośrodka pobytu na Lampedusie. Przejazdowi autokarów z rozbitkami towarzyszyły przepychanki między zwolennikami i przeciwnikami przyjmowania migrantów.

Jednostka hiszpańskiej organizacji pomocowej czekała na zgodę na wpłynięcie do portu w odległości 800 metrów od brzegów Lampedusy, a sytuacja na pokładzie według relacji załogi pogarszała się z każdą chwilą, przede wszystkim z powodu fatalnych warunków sanitarno-higienicznych. Do kulminacji napięcia doszło we wtorek, gdy kilkunastu zdesperowanych migrantów skoczyło do morza po to, by o własnych siłach dotrzeć na ląd. Niektórzy zostali wyłowieni i wrócili na pokład; inni - dostali się na wyspę.

Wieczorem prokuratura w Agrigento na Sycylii nakazała konfiskatę statku i natychmiastową ewakuację wszystkich migrantów. Pozostało ich na pokładzie ponad 80. W poprzednich dniach zabrano stamtąd 27 nieletnich i około 20 osób z powodu stanu zdrowia.

[polecam:https://niezalezna.pl/284389-migranci-spanikowali-i-rzucili-sie-do-wody]

"Nareszcie koszmar się kończy" - tak decyzję prokuratury skomentowała organizacja Open Arms.

Śledczy na jej wniosek prowadzą dochodzenie w sprawie nielegalnego przetrzymywania ludzi na pokładzie.

Decyzję prokuratury o nakazie ewakuacji migrantów skrytykował wicepremier, szef MSW Matteo Salvini, inicjator polityki zamkniętych włoskich portów dla statków NGO.

Kolejny impas wokół jednostki z migrantami uratowanymi na Morzu Śródziemnym został rozwiązany w dniu oficjalnego rozpoczęcia kryzysu rządowego we Włoszech, po dymisji premiera Giuseppe Contego z powodu rozpadu koalicji antymigracyjnej Ligi Salviniego i Ruchu Pięciu Gwiazd.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl