Nikt nie chce przyjąć migrantów. Włosi zamknęli porty. Ponad pół tysiąca osób dryfuje na morzu

/ twitter.com/SOSMedIntl

  

Ponad 500 migrantów znajduje się na dwóch statkach organizacji pozarządowych stojących na Morzu Śródziemnym w oczekiwaniu na wpuszczenie do portu. - Włoskie porty są zamknięte - powtarza wicepremier Włoch, szef MSW Matteo Salvini.

Kolejnych migrantów, uciekających z Afryki w kierunku Włoch zabierają z łodzi i pontonów statki Open Arms i Ocean Viking. Stoją one w obliczu całkowitego impasu. Podczas gdy włoskie porty są zamknięte dla jednostek pomocowych, żaden z krajów nie wyraził gotowości przyjęcia ludzi, których część przebywa na morzu dwunasty dzień.

Ostatnią akcję ratunkową przeprowadziła w poniedziałek po południu załoga Ocean Viking, pływającego pod banderą norweską statku organizacji SOS Mediterranee i Lekarze Bez Granic. Mając na pokładzie już ponad 250 migrantów zabrała 105 następnych z dryfującego pontonu. Wśród łącznie 356 ludzi jest 103 nieletnich, w tym kilkoro dzieci; najmłodsze ma rok.

Na hiszpańskim statku Open Arms jest 151 uratowanych rozbitków. Od 11 dni stoi on w pobliżu włoskiej wyspy Lampedusa nie mając zgody na wpłynięcie do jej portu. Nie przyjmuje go też Malta.

"Sytuacja jest bardzo skomplikowana i może pogorszyć się w każdej chwili, potrzebujemy jak najszybciej portu"

- ogłosiła organizacja, która za "szaleństwo" uznała to, że nie może sprowadzić ludzi na ląd i zarzuciła Europie "całkowity brak człowieczeństwa".

Po tym, gdy ludzi na pokładzie odwiedził i przekazał im dary amerykański aktor Richard Gere, a solidarność z hiszpańską NGO i rozbitkami wyraził Antonio Banderas, głos zabrał Javier Bardem.

"Niech Europa zaangażuje się na rzecz tego, by sprowadzić ludzi na ląd i w ten sposób uratuje swoją godność" - oświadczył hiszpański aktor w nagraniu wideo. Bardem ocenił, że Open Arms "wykonuje nadzwyczajną i konieczną pracę" ratując ludzi.

Minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini oświadczył: "Powtarzamy, że obowiązuje absolutny zakaz wpłynięcia na włoskie wody".

"350 osób jest na norweskim statku francuskiej organizacji pozarządowej, 150 na hiszpańskiej jednostce hiszpańskiej NGO. Niech otwarte zostaną porty Francji, Hiszpanii i Norwegii" - stwierdził Salvini.

Mimo zamknięcia portów we Włoszech, notuje się zarazem znaczny wzrost liczby migrantów przypływających na wybrzeża małymi łódkami i jachtami. W ostatnich godzinach do Crotone w Kalabrii jachtem dotarło 55 osób. Z łodzi na Lampedusie wysiadło 14 osób, a 20 dopłynęło na plażę koło Agrigento na Sycylii.

"Dla nich porty są otwarte" - konstatuje Ansa.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Anonimowy hejter zaatakował poseł PiS Joannę Borowiak. Szokująca treść listu!

Zdjęcie ilustracyjne / Fotomag/Gazeta Polska; twitter.com

  

Poseł Joanna Borowiak opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcie listu, jaki otrzymała na adres biura poselskiego. Wiadomość zawiera mowę nienawiści w najczystszym wydaniu. "Żebyś zdechła" - napisał anonim. Poseł Borowiak apeluje do internautów: jeżeli ktoś rozpoznaje ten charakter pisma, niech da znać o swoich podejrzeniach.

Na zdjęciu listu, jaki zamieściła poseł Borowiak, widzimy, że autor rozpoczął swoją pisemną wypowiedź od słów:

"Ty wstrętna zakłamana babo - żebyś zdechła!!!"

- Nawoływanie do agresji przeciwko politykom PiS przez pana Frasyniuka zbiera swoje żniwo. Czy o taki dialog i pokój apelowała kandydatka PO?

- napisała Borowiak, odnosząc się do słów Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

To nie pierwszy raz, gdy politycy otrzymują wiadomości, jakich nikt z nas nie chciałby otrzymać osobiście. Z problemem anonimowego hejtu zmagała się przez lata m.in. poseł Krystyna Pawłowicz.

[polecam:https://niezalezna.pl/41745-zabije-cie-krystyna-pawlowicz-otrzymala-pogrozke-od-zwalczajacego-homofobie]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl