"To nie krytyka, to zwykła pogarda". Kardynał mówi wprost o działaniach środowisk LGBT

zdjęcie ilustracyjne / fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

  

Nie cichną głosy poparcia dla metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego, który w swoich homiliach mocno stawia sprawę zagrożeń wiążących się z ideologią LGBT. Kard. Zenon Grocholewski, który już kilka dni temu wyraził swoje wsparcie dla arcybiskupa, tym razem na antenie Polsat News odniósł się do profanowania wizerunku Matki Bożej, do którego coraz częściej dochodzi także w naszym kraju.

Abp Marek Jędraszewski w swoich homiliach mocno akcentuje zagrożenia mogące być udziałem ideologii LGBT, za co od pewnego czasu spotyka się z falą ataków. Za krakowskim metropolitą stają jednak hierarchowie Kościoła oraz sami wierni, którzy w minioną sobotę licznie zgromadzili się w Krakowie na wiecu wsparcia dla abp. Jędraszewskiego. 

Coraz głośniej duchowni mówią z ambon o szkodliwych działaniach, do których dochodzi wśród środowisk LGBT - chodzi tutaj w głównej mierze o profanowanie wizerunku Matki Bożej, co jest dla polskich katolików szczególnie krzywdzące i dojmujące. Dość wyraźnie wyartykułował to w swojej sobotniej homilii ks. Bogdan Bartołd, proboszcz parafii archikatedralnej w Warszawie. 

- Jestem zasmucony i przybity wydarzeniami, które mają miejsce w naszej ojczyźnie, bo to dziś na licznych paradach i manifestacjach dochodzi do profanacji wizerunki Matki Bożej, tej wielkiej świętości naszego narodu (...) Niektórym osobom nie jest po drodze iść z Matką Bożą, uznać kim ona jest dla nas, ludzi wierzących. Jak mają przyjąć to, że Maryja jest matką, skoro w tak zwanej "cywilizowanej części świata" z matkami się walczy. Matka w oczach tego świata kobieta, której nie udało się wyzwolić z patriarchatu. Matka wielu dzieci jest w tym świecie uosobieniem patologii. Dlatego niszczą jej wizerunek

- powiedział ks. Bartołd podczas mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

W rozmowie z Polsat News, kard. Zenon Grocholewski, wieloletni współpracownik i przyjaciel św. Jana Pawła II, odniósł się do profanowania wizerunku Maryi zarówno na świecie, jak i w Polsce.

- Malowanie Matki Bożej w narządach płciowych kobiety to nie jest krytyka, to zwykła pogarda (...) To najświętsze rzeczy, które są przedmiotem naszej wiary, naszej miłości. Trudno nie być oburzonym. Cieszę się, że arcybiskup [Jędraszewski - red.] miał odwagę wyraźnie o tym powiedzieć. Zrobił to bardzo inteligentnie, osadził to w kręgach filozoficzno-społecznych

- powiedział kard. Grocholewski.

Mówiąc o działaniach środowisk LGBT, hierarcha stwierdził, że nie są krytyką, a "obrażaniem".

- To nie argument ani za ich ideologią, za racjami, za tym o co walczą, ani nie jest to argument przeciwko Kościołowi i jego racjom. To zwykła pogarda

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Alpy: Odnaleziono wrak zaginionego samolotu

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W okolicach Berchtesgaden w Alpach Bawarskich odnaleziono wrak zaginionego małego samolotu oraz zwłoki jego 51-letniego pilota - poinformowała rzeczniczka lokalnej policji.

Według niej ofiara to właściciel rozbitej maszyny. Mieszkał on w sąsiadującym od zachodu z powiatem Berchtesgaden powiecie Traunstein. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

Samolot leciał z austriackiego Tyrolu do położonego na północ od Berchtesgaden Salzburga i w pewnej chwili zniknął z ekranów radarowych niemieckiej kontroli powietrznej. W jego poszukiwaniach uczestniczyło 60 ratowników górskich i funkcjonariuszy alpejskiej formacji policyjnej oraz trzy śmigłowce. Szczątki maszyny znaleziono około 100 metrów poniżej wierzchołka liczącego 1494 metrów n.p.m. masywu Bogenhorn, u stóp którego leży miejscowość Schneizlreuth.

"Nie zakłada się, że ofiar wypadku było więcej"

- zaznaczyła policyjna rzeczniczka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl