"To nie krytyka, to zwykła pogarda". Kardynał mówi wprost o działaniach środowisk LGBT

zdjęcie ilustracyjne / fot. Jan Sroda/Gazeta Polska

  

Nie cichną głosy poparcia dla metropolity krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego, który w swoich homiliach mocno stawia sprawę zagrożeń wiążących się z ideologią LGBT. Kard. Zenon Grocholewski, który już kilka dni temu wyraził swoje wsparcie dla arcybiskupa, tym razem na antenie Polsat News odniósł się do profanowania wizerunku Matki Bożej, do którego coraz częściej dochodzi także w naszym kraju.

Abp Marek Jędraszewski w swoich homiliach mocno akcentuje zagrożenia mogące być udziałem ideologii LGBT, za co od pewnego czasu spotyka się z falą ataków. Za krakowskim metropolitą stają jednak hierarchowie Kościoła oraz sami wierni, którzy w minioną sobotę licznie zgromadzili się w Krakowie na wiecu wsparcia dla abp. Jędraszewskiego. 

Coraz głośniej duchowni mówią z ambon o szkodliwych działaniach, do których dochodzi wśród środowisk LGBT - chodzi tutaj w głównej mierze o profanowanie wizerunku Matki Bożej, co jest dla polskich katolików szczególnie krzywdzące i dojmujące. Dość wyraźnie wyartykułował to w swojej sobotniej homilii ks. Bogdan Bartołd, proboszcz parafii archikatedralnej w Warszawie. 

- Jestem zasmucony i przybity wydarzeniami, które mają miejsce w naszej ojczyźnie, bo to dziś na licznych paradach i manifestacjach dochodzi do profanacji wizerunki Matki Bożej, tej wielkiej świętości naszego narodu (...) Niektórym osobom nie jest po drodze iść z Matką Bożą, uznać kim ona jest dla nas, ludzi wierzących. Jak mają przyjąć to, że Maryja jest matką, skoro w tak zwanej "cywilizowanej części świata" z matkami się walczy. Matka w oczach tego świata kobieta, której nie udało się wyzwolić z patriarchatu. Matka wielu dzieci jest w tym świecie uosobieniem patologii. Dlatego niszczą jej wizerunek

- powiedział ks. Bartołd podczas mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

W rozmowie z Polsat News, kard. Zenon Grocholewski, wieloletni współpracownik i przyjaciel św. Jana Pawła II, odniósł się do profanowania wizerunku Maryi zarówno na świecie, jak i w Polsce.

- Malowanie Matki Bożej w narządach płciowych kobiety to nie jest krytyka, to zwykła pogarda (...) To najświętsze rzeczy, które są przedmiotem naszej wiary, naszej miłości. Trudno nie być oburzonym. Cieszę się, że arcybiskup [Jędraszewski - red.] miał odwagę wyraźnie o tym powiedzieć. Zrobił to bardzo inteligentnie, osadził to w kręgach filozoficzno-społecznych

- powiedział kard. Grocholewski.

Mówiąc o działaniach środowisk LGBT, hierarcha stwierdził, że nie są krytyką, a "obrażaniem".

- To nie argument ani za ich ideologią, za racjami, za tym o co walczą, ani nie jest to argument przeciwko Kościołowi i jego racjom. To zwykła pogarda

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polsatnews.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prof. Legutko nie przebiera w słowach. Ostro dostało się ustępującej Komisji Europejskiej!

na zdjęciu Frans Timmermans i Jean-Claude Juncker / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska i Tomasz Adamowicz / Gazeta Polska

  

W europarlamencie żywiołowo dyskutowano wokół podsumowania dokonań ustępującej Komisji Europejskiej pod przewodnictwem Jean-Calaude'a Junckera. Wypowiadający się w imieniu grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów europoseł PiS prof. Ryszard Legutko nie zostawił na unijnych komisarzach kończących swoją kadencję suchej nitki.

Legutko zwrócił uwagę, że odchodzącej Komisji Europejskiej można przypisać co prawda kilka zasług.

Podjęto wysiłki na rzecz większej integracji jednolitego rynku, zwiększenia pewności dostaw energii albo inwestycji w gospodarkę.
- powiedział przewodniczący EKR i docenił też plan na rzecz wzmocnienia małych i średnich gospodarstw.
 
Po chwili jednak eurodeputowany PiS zwrócił uwagę, że kadencja Jean-Calaude'a Junckera cechowała się licznymi rozczarowaniami.

Tracimy jedno z największych i najbardziej wpływowych państw członkowskich. To historyczne rozczarowanie.
- oświadczył prof. Legutko.

Polityk odniósł się do bezrefleksyjności Komisji Europejskiej w związku z brexitem.

Oczekiwałem, że taka refleksja nastąpi przed brexitem, a nie kiedy już praktycznie stał się faktem.
- powiedział.
 
Polski polityk stwierdził także, że niestety zamiast potrzebnych analiz, prowadzona jest polityka pogłębiania różnic.

Dostrzegano łamanie prawa w niektórych państwach członkowskich, mimo że nie były one łamane. Jednocześnie Komisja Europejska udawała, że nie widzi karygodnego łamania praw w tych krajach, które rzeczywiście się tego dopuszczały.
- punktował prof. Legutko.

Jako jeden z przejawów braku chęci współpracy z częścią demokratycznie wybranych rządów państw członkowskich przewodniczący EKR wskazał kwestię migracji.

Traktaty wskazują że sprawy migracji pozostają w gestii państw członkowskich. Pomimo tego, narzucono zasady, których kraje w ogóle nie chciały.
- podkreślił.

Eurodeputowany PiS ocenił, że „tak bezwzględna arogancja musiała doprowadzić do podwójnych standardów”.

UE miała służyć zbliżaniu krajów i obywateli, jednak z przykrością muszę stwierdzić, że aktualnie ustępująca Komisja była pierwszą, która oddaliła kraje i obywateli od siebie.
- skwitował polityk.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, EKR

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl