Michał Dworczyk był pytany w radiowych "Sygnałach dnia" w Polskim Radiu, czy będzie prześwietlone to, jak z rządowych samolotów korzystali, m.in. byli premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz.

Szef KPRM zaznaczył, że ten temat budzi zainteresowanie.

"Dzisiaj wieczorem mam nadzieję, że uda nam się opublikować już pełną listę lotów pani premier Szydło, w kolejnych dniach myślę, że opublikujemy również, ze względu na to zainteresowanie, listę lotów kolejnych premierów, czyli pani premier Kopacz i pana premiera Tuska"

- powiedział.

W piątek Beata Szydło poinformowała, że zwróciła się do szefa Kancelarii Premiera o opublikowanie wszystkich lotów premierów rządu od 2015 roku.

Michał Dworczyk dodał, że ma wrażenie, że "parlamentarzyści PO chcą wykorzystać sprawę lotów jako rodzaj paliwa politycznego, wzbudzić tym emocje wśród wyborców".

Wydaje mi się, tak interpretuję tę postawę jako brak pozytywnej propozycji programowej. Wolałbym, żebyśmy w czasie kampanii wyborczej rozmawiali o konkretnych programach gospodarczych, społecznych, wszelkich innych, ale chyba  w tej dziedzinie parlamentarzyści PO zbyt wiele do zaprezentowania nie mają

- dodał.