Młodsi bracia w demokracji?

  

Gdy polska opinia publiczna, media i opozycja były zajęte tropieniem lotów marszałka Sejmu, podobna historia rozegrała się we Francji. Anne Hidalgo, mer Paryża, poleciała sobie odrzutowym falconem, a później helikopterem, by obejrzeć etap wyścigu  de France rozegranego na alpejskich trasach Sabaudii.

Co ciekawe, prócz nadużywania pozycji istotnym wątkiem krytyki była tu ekologia. Mer Hidalgo z lubością likwiduje bowiem w stolicy ruch samochodowy, miejsca parkingowe, narzuca mieszkańcom wybór rowerów i podobno w ten sposób troszczy się o środowisko. Jednak gdy przychodzi co do czego, zamiast np. bardziej ekologicznego TGV wybiera tak okropny przecież dla klimatu transport powietrzny. Nad Wisłą jednak opozycja jeszcze nie wpadła na to, by pompować ten wątek podróży marszałka Marka Kuchcińskiego. Jest i inna różnica. Oboje politycy nie złamali prawa. Z tym, że pani Hidalgo o dymisji nawet nie pomyślała, a u nas polityk PiS zapłacił cenę nie tylko utraty stanowiska. Do niedawna francuscy politycy lubili pouczać Polaków, jako znacznie młodszych braci w praktykowaniu współczesnej demokracji. Pora pozbyć się jakichkolwiek kompleksów.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts