Piotr Rachwalski od czerwca 2014 do stycznia 2019 roku był prezesem Kolei Dolnośląskich. Został odwołany przez koalicję Bezpartyjnych i PiS. Jednak już w lutym 2019 roku został prezesem zarządu komunalnej spółki – i to nie byle jakiej – chodzi bowiem o wałbrzyski kompleks sportowy Aqua-Zdrój. W jego skład poza aquaparkiem wchodzi również hala sportowa, restauracja i trzygwiazdkowy hotel.

Potrzebujemy świeżego spojrzenia oraz dobrego menedżera.
- mówił po wyborze nowego prezesa prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej z Platformy Obywatelskiej.

Tymczasem Piotr Rachwalski zasłynął z zupełnie innych powodów. Chodzi o zamieszczone w mediach społecznościowych zdjęcie z napisem „JBĆ PiS” na koszulce.

Akronim nie jest raczej zbyt trudny do rozszyfrowania i zdecydowanie niewiele ma wspólnego z „miłością”, choć właśnie jako „partia miłości” swego czasu określali się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Ciekawe, co o wybrykach podległego sobie prezesa komunalnej spółki sądzi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej?

Na razie wytłumaczyć postanowił się sam główny zainteresowany. W zamieszczonym na Facebooku oświadczeniu Piotr Rachwalski przekonuje, że koszulkę nosił... „w swoim prywatnym czasie”. Poza tym tłumaczy, że „wszyscy mamy prawo do sympatii i antypatii politycznych”.

„Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni, dotknięci lub obrażeni moją koszulką, którą założyłem w swoim prywatnym czasie. Wszyscy mamy prawo do sympatii i antypatii politycznych. Nie ma to jednak absolutnie żadnego wpływu i nie przekładam tego na moją pracę zawodową, co niejednokrotnie miałem okazję udowodnić.”
- napisał w oświadczeniu Rachwalski.