Szef ważnej spółki (z nominacji PO) paradował w koszulce „JBĆ PiS”. Tłumaczy, że nosił ją „w prywatnym czasie”

koszulka z napisem "JBĆ PiS" / Facebook

  

Szef ważnej komunalnej spółki z Wałbrzycha w koszulce z akronimem „JBĆ PiS” - takie zdjęcie otrzymaliśmy dziś drogą mailową. Nietrudno domyślić się, jakie jest rozwinięcie tego akronimu. Głos w sprawie zabrał nawet sam główny zainteresowany – Piotr Rachwalski, były prezes Kolei Dolnośląskich, a obecnie prezes Wałbrzyskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua-Zdrój co prawda zamieścił w mediach społecznościowych przeprosiny, jednak we wpisie przekonuje, że koszulkę nosił „w swoim prywatnym czasie”.

Piotr Rachwalski od czerwca 2014 do stycznia 2019 roku był prezesem Kolei Dolnośląskich. Został odwołany przez koalicję Bezpartyjnych i PiS. Jednak już w lutym 2019 roku został prezesem zarządu komunalnej spółki – i to nie byle jakiej – chodzi bowiem o wałbrzyski kompleks sportowy Aqua-Zdrój. W jego skład poza aquaparkiem wchodzi również hala sportowa, restauracja i trzygwiazdkowy hotel.

Potrzebujemy świeżego spojrzenia oraz dobrego menedżera.
- mówił po wyborze nowego prezesa prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej z Platformy Obywatelskiej.

Tymczasem Piotr Rachwalski zasłynął z zupełnie innych powodów. Chodzi o zamieszczone w mediach społecznościowych zdjęcie z napisem „JBĆ PiS” na koszulce.

Akronim nie jest raczej zbyt trudny do rozszyfrowania i zdecydowanie niewiele ma wspólnego z „miłością”, choć właśnie jako „partia miłości” swego czasu określali się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Ciekawe, co o wybrykach podległego sobie prezesa komunalnej spółki sądzi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej?

Na razie wytłumaczyć postanowił się sam główny zainteresowany. W zamieszczonym na Facebooku oświadczeniu Piotr Rachwalski przekonuje, że koszulkę nosił... „w swoim prywatnym czasie”. Poza tym tłumaczy, że „wszyscy mamy prawo do sympatii i antypatii politycznych”.

„Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni, dotknięci lub obrażeni moją koszulką, którą założyłem w swoim prywatnym czasie. Wszyscy mamy prawo do sympatii i antypatii politycznych. Nie ma to jednak absolutnie żadnego wpływu i nie przekładam tego na moją pracę zawodową, co niejednokrotnie miałem okazję udowodnić.”
- napisał w oświadczeniu Rachwalski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Facebook, wroclaw.wyborcza.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Słowacja popiera sankcje przeciw Rosji

Zuzana Czaputova / By Slavomír Frešo - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76548197

  

Prezydent Słowacji Zuzana Czaputova w wywiadzie dla dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" podkreśliła, że jej kraj popiera unijne sankcje gospodarcze wobec Rosji. Mogą one zostać zniesione tylko po spełnieniu przez Kreml ustalonych warunków - przypomniała.

"Postrzegamy Rosję jako ważnego globalnego gracza, z którym musimy zabiegać o konstruktywny dialog. Ale nigdy nie może to odbywać się kosztem wartości, które wspólnie podzielamy w Unii Europejskiej. Dotyczy to również współpracy gospodarczej" - oznajmiła słowacka prezydent w rozmowie opublikowane w środę przez "FAZ".

"Jeśli chodzi o stosunek Rosji do Ukrainy, jednoznacznie podzielamy stanowisko Unii Europejskiej i popieramy sankcje gospodarcze aż do normalizacji sytuacji tj. wypełnienia porozumień mińskich"

- zadeklarowała Czaputova.

Zwróciła też uwagę, że - podobnie, jak w innych krajach Europy - również na Słowacji Rosja próbuje wpływać na opinię publiczną za pośrednictwem fake newsów. Przypomniała też, że w ubiegłym roku jej kraj wydalił rosyjskiego dyplomatę, któremu zarzucano szpiegostwo.

Pytana o podział w Unii Europejskiej na Wschód i Zachód Zuzana Czaputova podkreśliła, że chociaż historia determinuje teraźniejszość, to jednak kraje Grupy Wyszehradzkiej (V4) przy wszystkich podobieństwach, wiele też dzieli.

"Słowacja jest najbardziej zintegrowanym i proeuropejskim krajem w tej grupie. Są też różnice między Węgrami a Polską. Nie należy zatem mówić o podziale na Wschód i Zachód" - uważa polityk.

Przypominając, jak w marcu roku została niespodziewanie pierwszą kobietą na stanowisku prezydenta Słowacji oceniła, że zwycięstwo zawdzięcza tęsknocie obywateli za praworządnością i sprawiedliwością, która to tęsknota stała się szczególnie silna po zabójstwie dziennikarza Jana Kuciaka. Czaputova wyraziła co prawda zaufanie wobec instytucji śledczych zajmujących się wyjaśnieniem sprawy, podkreśliła jednak, że zamierza korzystać z przysługującego jej prawa do mianowania prokuratora generalnego i sędziów.

Prezydent Słowacji spotka się dziś w Berlinie z prezydentem RFN Frankiem-Walterem Steinmeierem. Tematem rozmów będą relacje bilateralne, polityka europejska oraz międzynarodowa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl