Szef ważnej spółki (z nominacji PO) paradował w koszulce „JBĆ PiS”. Tłumaczy, że nosił ją „w prywatnym czasie”

koszulka z napisem "JBĆ PiS" / Facebook

  

Szef ważnej komunalnej spółki z Wałbrzycha w koszulce z akronimem „JBĆ PiS” - takie zdjęcie otrzymaliśmy dziś drogą mailową. Nietrudno domyślić się, jakie jest rozwinięcie tego akronimu. Głos w sprawie zabrał nawet sam główny zainteresowany – Piotr Rachwalski, były prezes Kolei Dolnośląskich, a obecnie prezes Wałbrzyskiego Centrum Sportowo-Rekreacyjne Aqua-Zdrój co prawda zamieścił w mediach społecznościowych przeprosiny, jednak we wpisie przekonuje, że koszulkę nosił „w swoim prywatnym czasie”.

Piotr Rachwalski od czerwca 2014 do stycznia 2019 roku był prezesem Kolei Dolnośląskich. Został odwołany przez koalicję Bezpartyjnych i PiS. Jednak już w lutym 2019 roku został prezesem zarządu komunalnej spółki – i to nie byle jakiej – chodzi bowiem o wałbrzyski kompleks sportowy Aqua-Zdrój. W jego skład poza aquaparkiem wchodzi również hala sportowa, restauracja i trzygwiazdkowy hotel.

Potrzebujemy świeżego spojrzenia oraz dobrego menedżera.
- mówił po wyborze nowego prezesa prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej z Platformy Obywatelskiej.

Tymczasem Piotr Rachwalski zasłynął z zupełnie innych powodów. Chodzi o zamieszczone w mediach społecznościowych zdjęcie z napisem „JBĆ PiS” na koszulce.

Akronim nie jest raczej zbyt trudny do rozszyfrowania i zdecydowanie niewiele ma wspólnego z „miłością”, choć właśnie jako „partia miłości” swego czasu określali się przedstawiciele Platformy Obywatelskiej. Ciekawe, co o wybrykach podległego sobie prezesa komunalnej spółki sądzi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej?

Na razie wytłumaczyć postanowił się sam główny zainteresowany. W zamieszczonym na Facebooku oświadczeniu Piotr Rachwalski przekonuje, że koszulkę nosił... „w swoim prywatnym czasie”. Poza tym tłumaczy, że „wszyscy mamy prawo do sympatii i antypatii politycznych”.

„Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni, dotknięci lub obrażeni moją koszulką, którą założyłem w swoim prywatnym czasie. Wszyscy mamy prawo do sympatii i antypatii politycznych. Nie ma to jednak absolutnie żadnego wpływu i nie przekładam tego na moją pracę zawodową, co niejednokrotnie miałem okazję udowodnić.”
- napisał w oświadczeniu Rachwalski.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Facebook, wroclaw.wyborcza.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Bloomberg złożył wniosek w Federalnej Komisji Wyborczej. Nie wiadomo czy wystartuje w wyborach

/ Michael Bloomberg / By Rubenstein - originally posted to Flickr as Mayor Michael Bloomberg, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74046390

  

Były burmistrz Nowego Jorku, miliarder i filantrop Michael Bloomberg złożył dziś wniosek w Federalnej Komisji Wyborczej, co pozwala mu na start w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Nie ogłosił jednak, czy zamierza ubiegać się o fotel przywódcy państwa.

Zarejestrowanie się w komisji wyborczej pozwoli Bloombergowi na oficjalne utworzenie sztabu wyborczego, zbieranie funduszy i inwestowanie w swoją kampanię.

Jego zespół uważa, że były burmistrz nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Jak podaje agencja AP, oczekuje się, że oficjalne oświadczenie w tej sprawie zostanie wydane w najbliższych dniach.

Na początku listopada rzecznik Bloomberga Howard Wolfson powiedział, że były burmistrz rozważa start w wyborach, ponieważ obawia się, że żaden ze startujących Demokratów nie jest w stanie pokonać Donalda Trumpa.

Bloomberg jest założycielem i szefem agencji informacyjnej Bloomberg; był początkowo Demokratą, potem odszedł z Partii Demokratycznej i przystąpił do Republikanów, ubiegając się w 2001 roku o urząd burmistrza Nowego Jorku. Jednak został ponownie Demokratą; stał się też obiektem ataków ze strony Republikanów jako zwolennik ograniczenia dostępu do broni.

Bloomberg zaangażowany jest osobiście i finansowo w walkę z ociepleniem klimatycznym, jest też zwolennikiem ograniczenia dostępu do broni. Jego majątek wyceniany jest na 53,4 mld dol. Jest on ósmy na liście najbogatszych Amerykanów i w dużej mierze byłby w stanie sam sfinansować swoją kampanię wyborczą.

Michael Bloomberg wygrał trzykrotnie wybory na burmistrza Nowego Jorku. Otrzymał honorowe doktoraty kilku uczelni, w tym Uniwersytetu Harvarda. W 2014 roku królowa Elżbieta II nadała mu tytuł szlachecki i Komandorię Orderu Imperium Brytyjskiego za "nadzwyczajne osiągnięcia w dziedzinie przedsiębiorczości i filantropii"; nie będąc obywatelem Wielkiej Brytanii Bloomberg nie może się jednak posługiwać tytułem "sir".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl