Poznaliśmy skład jednej z list wyborczych PiS. Pojawiły się mocne nazwiska!

Trzech ministrów, jeden wiceminister, wicemarszałek Senatu i pięcioro posłów - na takie osoby z listy Prawa i Sprawiedliwości będą mogli głosować wyborcy na Mazowszu - w okręgu nr 18 (do Sejmu) i okręgach nr 46, 47, 48 (do Senatu), czyli na terenie siedlecko-ostrołęckim.

Zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Choć listy wyborcze Prawa i Sprawiedliwości nie zostały jeszcze opublikowane, to w tych mazowieckich okręgach poznaliśmy już nazwiska kandydatów do Sejmu i Senatu. Ogłoszono je na pikniku rodzinnym w Zbuczynie, w powiecie siedleckim. Podano 23 nazwiska kandydatów do Sejmu oraz 3 nazwiska kandydatów do Senatu. Jeżeli tak będą wyglądać listy PiS we wszystkich okręgach, to trzeba przyznać, że szykuje się bardzo mocne zestawienie.

Na liście PiS w okręgu siedlecko-ostrołęckim znajdą się minister środowiska Henryk Kowalczyk, minister energii Krzysztof Tchórzewski i minister cyfryzacji Marek Zagórski. Głosować będzie można na sprawdzone nazwiska w ławach poselskich, bowiem oprócz nich wystartują jeszcze posłowie - Daniel Milewski, Anna Maria Siarkowska, Grzegorz Woźniak, Teresa Wargocka i Arkadiusz Czartoryski.

Prawo i Sprawiedliwość postawiło także na nazwiska znane w lokalnych społecznościach. Z listy PiS wystartują dyrektor Zespołu Szkół w Małkini Agnieszka Gaś, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Kiczkach Urszula Hawryluk, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Wyszkowie Ewa Grażyna Runo, dyrektor delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, dyrektor biura zarządu Energa Elektrownia Ostrołęka Grzegorz Makowiecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrowi Mazowieckiej Bartłomiej Pieńkowski,  wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, przewodniczący rady powiatu łosickiego Marek Gromadzki, starosta wyszkowski Jerzy Żukowski i wicekurator oświaty na Mazowszu Dorota Skrzypek.

Listę uzupełniają: Zygmunt Żyluk - przedsiębiorca z powiatu sokołowskiego, Anna Śniadach - kandydatka na wójta gminy Kadzidło w ubiegłorocznych wyborach samorządowych, Barbara Rogalska - nauczycielka z powiatu makowskiego, Bartosz Pawelczyk - były szef spółki miejskiej OPK w Ostrołęce oraz zastępca dyrektora Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Maciej Górski.

Wśród kandydatów do Senatu znaleźli się wicemarszałek Senatu Maria Koc, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska oraz Robert Mamątow - senator ostatnich dwóch kadencji.

Wicepremier Jacek Sasin powiedział dziś w TVP Info, że listy wyborcze PiS są już gotowe. Zapowiedział, że będą one ogłoszone w najbliższych dniach, a "z dużą dozą prawdopodobieństwa" - jeszcze przed długim weekendem.

 Źródło: podlasie24.pl, niezalezna.pl

 

#wybory parlamentarne #Ostrołęka #Siedlce #listy PiS

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo