Szefowie Bayernu Monachium obiecywali wielkie wzmocnienia zespołu. Wydawało się to konieczne bowiem z zespołu odeszli Mats Hummels, Rafinha, James Rodiriguez. Karierę zakończył Arjen Robben, a klub stracił również drugiego wybitnego skrzydłowego - Francka Ribery.

Zapowiadano sensacyjne transfery. Zamiast tego z pierwszym zespołem musieli trenować juniorzy, bo brakło zawodników na boisku. Dziś zespół z Monachium ma wzmocnić Chorwat Ivan Perisic.

Perisic przeszedł badania i dziś ma wzmocnić klub z Monachium

30 letni wicemistrz świata ma za sobą niezły sezon w Seria A, ale trudno go uznać za wielką gwiazdę. Piłkarz za 19 milionów euro trafił do Interu Mediolan z Wolfsburga w 2015 roku. Teraz ma wrócić do Niemiec wypożyczony na sezon za 5 milionów, z opcją transferu definitywnego w wysokości 20 milionów.

Wobec zapowiedzi pozyskania Leroya Sane z Manchesteru City (transfer ostatecznie miał nie powieść się z powodu kontuzji piłkarza) czy Ousmane Dembele z Barcelony, przybycie Perisica nie zostanie raczej odebrane przez kibiców jako wielki sukces. A władze Bayernu ostatnio krytykowali nie tylko fani zespołu, ale również sami piłkarze.

Dziś Bayern rozpoczyna walkę w Pucharze Niemiec. W pierwszej rundzie zmierzy się z Energie Cottbus.