Tool zaskoczył rynek

Maynard James Keenan podczas koncertu na festiwalu Ruisrock w 2006 r. / fot. domena publiczna/Wikipedia

  

30 sierpnia ukaże się nowa płyta ­Toola „Fear Inoculum”. Jej specjalna wersja kosztująca ok. 300 zł ma zawierać m.in. czterocalowy ekran HD i głośnik.

Gitarzysta Adam Jones zapowiedział na łamach miesięcznika muzycznego „­Guitar World”, że nowy (trwający niespełna 80 min) album będzie zawierał siedem utworów. Jeden z nich ma czterominutową solówkę. Wydanie specjalne nowej płyty Toola, poza samym CD, ma zawierać rozkładaną „wideobroszurę” z czterocalowym ekranem HD, na którym będzie można obejrzeć niedostępny nigdzie indziej film. Poza tym do krążka zostaną dołączone dwuwatowy głośnik, kabel zasilający USB, 36-stronicowa książeczka i karta do pobrania mp3. Takie wydanie to rewolucja na rynku muzycznym. Żaden artysta nie wydał dotąd albumu w takiej wersji.

Amerykańska grupa grająca rock i metal progresywny istnieje na rynku od 29 lat. „Fear Inoculum” będzie piątym albumem zespołu. Wszystkie dotychczasowe płyty grupy zdobyły platynę. Tool ma na koncie wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych plebiscytach muzyki heavymetalowej, trzykrotnie otrzymał nagrodę amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy. W samych Stanach Zjednoczonych grupa sprzedała blisko 11 mln egzemplarzy płyt.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl, Filmweb.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wersja Grodzkiego o „anonimach” legła w gruzach! Świadek „GP” pan Marek złożył zeznania

marszałek Senatu Tomasz Grodzki / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Mężczyzna, który miał wręczyć pieniądze za zszycie rany operacyjnej w taki sposób, by wyglądało to jak najbardziej estetycznie opowiedział o kulisach swojego pobytu w szpitalu dziennikarzom „Gazety Polskiej”. Ordynatorem oddziału, na którym miało to miejsce, był wówczas dr Tomasz Grodzki. Jak dowiedział się portal niezalezna.pl, cytowany w „Gazecie Polskiej” pan Marek złożył już w tej sprawie zeznania.

„Pan Marek przebywał prawie dwa miesiące na oddziale torakochirurgii szpitala w Szczecinie-Zdunowie, gdzie ordynatorem był dr Tomasz Grodzki. Za to, by po operacji szyto mu ranę tak, żeby „nie wyglądał jak Frankenstein”, zapłacił 500 złotych. O żadnej fundacji nie było mowy. Według niego za pieniądze można tam było sobie kupić lepszą opiekę, załatwić przyjęcie do szpitala, a także mieć szpitalną salę tylko dla siebie”.
 - czytamy na łamach tygodnika „Gazeta Polska”.
[polecam:https://niezalezna.pl/307047-500-zlotych-zeby-nie-wygladal-jak-frankenstein-nowy-swiadek-o-sytuacji-w-szpitalu-w-zdunowie ]
 
 Marszałek Senatu Tomasz Grodzki odnosząc się do kolejnych ujawniancyh przez media informacji w tej sprawie mówił o „anonimach”.

Spore zainteresowanie wzbudziła natomiast opublikowana na łamach portalu niezależna.pl informacja, z której wynikało, że w szpitalu Szczecin-Zdunowo na oddział, na którym leczono płuca, trafił pacjent... ze zrośniętym napletkiem. Cały tekst ukazał się w najnowszym wydaniu „Gazety Polskiej”, a na łamach niezalezna.pl opublikowaliśmy nagranie pacjenta, który o wszystkim opowiedział dziennikarzom tygodnika.
[polecam:https://niezalezna.pl/307148-pacjent-ze-zrosnietym-napletkiem-trafil-w-szpitalu-u-grodzkiego-na-oddzial-plucny-nagranie]
 
Z naszych ustaleń wynika także, że Pan Marek - świadek opowiadający o kulisach swojego pobytu w szpitalu – złożył już w tej sprawie zeznania.
 
Nie jest to - jak twierdzi marszałek Grodzki - kolejna osoba anonimowa, tylko człowiek, który w tej sprawie złożył już zeznania pod nazwiskiem. Wiem, że już po rozmowie ze mną, złożył on zeznania w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i potwierdził wszystko to, o czym wcześniej opowiedział.
To już kolejna osoba, która potwierdza, że w szpitalu Szczecin-Zdunowo dochodziło do sytuacji korupcyjnych, a śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.
- mówi w rozmowie z portalem niezalezna.pl Tomasz Duklanowski – dziennikarz, który który nagłośnił całą sprawę.
[polecam:https://niezalezna.pl/303238-autor-tekstow-o-sprawie-grodzkiego-to-nie-sa-anonimy-ci-ludzie-sa-gotowi-zeznawac-w-prokuraturze]

Z naszych ustaleń wynika także, że do prokuratury zgłosiło się już kilkanaście osób, które w swoich zeznaniach opowiadały o zdarzeniach mogących nosić znamiona korupcyjne w tej placówce. Prokuratura jednak nie postawiła jeszcze nikomu zarzutów, a marszałek Grodzki odrzuca wszelkie oskarżenia.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts