Tool zaskoczył rynek

Maynard James Keenan podczas koncertu na festiwalu Ruisrock w 2006 r. / fot. domena publiczna/Wikipedia

  

30 sierpnia ukaże się nowa płyta ­Toola „Fear Inoculum”. Jej specjalna wersja kosztująca ok. 300 zł ma zawierać m.in. czterocalowy ekran HD i głośnik.

Gitarzysta Adam Jones zapowiedział na łamach miesięcznika muzycznego „­Guitar World”, że nowy (trwający niespełna 80 min) album będzie zawierał siedem utworów. Jeden z nich ma czterominutową solówkę. Wydanie specjalne nowej płyty Toola, poza samym CD, ma zawierać rozkładaną „wideobroszurę” z czterocalowym ekranem HD, na którym będzie można obejrzeć niedostępny nigdzie indziej film. Poza tym do krążka zostaną dołączone dwuwatowy głośnik, kabel zasilający USB, 36-stronicowa książeczka i karta do pobrania mp3. Takie wydanie to rewolucja na rynku muzycznym. Żaden artysta nie wydał dotąd albumu w takiej wersji.

Amerykańska grupa grająca rock i metal progresywny istnieje na rynku od 29 lat. „Fear Inoculum” będzie piątym albumem zespołu. Wszystkie dotychczasowe płyty grupy zdobyły platynę. Tool ma na koncie wiele nagród i wyróżnień w prestiżowych plebiscytach muzyki heavymetalowej, trzykrotnie otrzymał nagrodę amerykańskiego przemysłu fonograficznego Grammy. W samych Stanach Zjednoczonych grupa sprzedała blisko 11 mln egzemplarzy płyt.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl, Filmweb.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Szanse na przeżycie grotołazów są minimalne

Jan Krzysztof / youtube.com/print screen

  

Szanse na przeżycie poszukiwanych grotołazów w Jaskinie Wielkiej Śnieżnej, w panujących tam warunkach, są absolutnie minimalne, ale walczymy do końca, dopóki ich nie znajdziemy – powiedział dziś naczelnik TOPR Jan Krzysztof.

"Zdajemy sobie jednak sprawę, że ryzyko głębokiej hipotermii w tych warunkach jest absolutnie realne. Z historii znamy takie przypadki. Sam fakt, że grotołazi znaleźli się w tym miejscu oznacza, że są na pewno wykwalifikowanymi speleologami i mają fizyczne warunki, które im umożliwiły dotarcie w ten ekstremalny teren"

– powiedział naczelnik.

Jak dodał, eksploracja jaskini w tym miejscu jest ekstremalnie trudna i niewiele osób, które zajmują się taternictwem jaskiniowym jest w stanie tam dotrzeć.

"Z punktu widzenia sportowego, jest to bardzo ambitne zadanie. Takie wyczyny możemy porównać do tego, co dzieje się w górach najwyższych. Eksploratorzy jaskiń zdają sobie sprawę z ryzyka" – wyjaśnił.

Dodał, że jeżeli nie pojawią się jakieś ekstremalne przeszkody, które nie pozwoliłyby na kontynuowanie akcji, ratownicy będą nadal drążyć tunel i wysadzać skały, aż do momentu odnalezienia grotołazów. W gotowości jest już cała grupa, która zajmuje się transportem poszkodowanych na powierzchnię.

Dwaj poszukiwani grotołazi weszli do Jaskini Wielkiej Śnieżnej w Tatrach wraz z czterema towarzyszami w czwartek. Dwóch z nich zostało odciętych przez wodę, która zalała część korytarza w tzw. Przemkowych Partiach. Ostatni kontakt głosowy ze swoimi towarzyszami poszukiwani mieli w sobotę około godz. 2 w nocy. Ratownicy zostali powiadomieni o kłopotach w sobotę późnym popołudniem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl