Dobry rock w Cieszanowie

Cieszanów Rock Festiwal 2018 - koncert Ani Rusowicz / fot. www.cieszanowrockfestiwal.pl

  

Już 15 sierpnia startuje jubileuszowa, 10. edycja Cieszanów Rock Festiwalu. Na scenie trzydniowego wydarzenia wystąpią takie gwiazdy mocnego brzemienia, jak: Armia, Luxtorpeda, Dezerter, Lao Che, KSU czy Acid Drinkers.

To wydarzenie idealne dla fanów plenerowych koncertów ceniących sobie kameralność i przyjacielską atmosferę. Niezapomniane występy czołówki polskiego rocka, zagraniczne gwiazdy, przegląd młodych zespołów, zabawa nad kąpieliskiem i całonocne imprezy na polu namiotowym co roku przyciągają kilkanaście tysięcy uczestników – reklamują festiwal w Cieszanowie jego organizatorzy. CRF obfituje też w wydarzenia towarzyszące, tj. rockoteki, wystawy fotograficzne, warsztaty muzyczne i turnieje sportowe oraz spotkania z artystami w Strefie Fan. Ponadto jest okazją do wakacyjnej rekreacji. W tym roku można wziąć udział w rajdzie rowerowym, porannym spływie kajakowym czy jednodniowej wycieczce do Lwowa.

W 2019 r. odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy. Podczas trzydniowego, muzycznego maratonu tylko na scenie głównej odbędzie się piętnaście koncertów. Dla festiwalowej publiczności zagrają w piątek (16 sierpnia) m.in. KAT & Roman Kostrzewski, Lao Che, KSU czy Acid Drinkers, zaś w sobotę Armia, Dezerter, Pidżama Porno i Luxtorpeda. Znani wykonawcy pojawią się również na scenie alternatywnej. To m.in. Hańba!, Cyrk Deriglasoff, ANKH czy Arek Jakubik Solo.

Karnet trzydniowy na koncerty kosztuje 140 zł, bilety jednodniowe 60 zł, zaś pole namiotowe 40 zł. Szczegóły na stronie www.cieszanowrockfestiwal.pl.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl, Filmweb.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Mężczyźni z podejrzeniem koronawirusa trafili do szpitala

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere/CC0 Public Domain

  

Dwóch mężczyzn we wtorek wieczorem trafiło do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku z podejrzeniem koronawirusa. Przebywają na obserwacji w izolatkach, a ich stan jest dobry.

Zastępca pomorskiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Anna Obuchowska potwierdziła w środę, że dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa trafiły na obserwację do Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy przy ul. Smoluchowskiego w Gdańsku. Przebywają na obserwacji w izolatkach.

Mężczyźni przebywali wcześniej w Chinach, a do Trójmiasta przylecieli z Szanghaju, lecąc przez Amsterdam.

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko poinformowała, że mężczyźni zgłosili się z objawami przeziębienia – podwyższoną temperaturą i ogólnym złym samopoczuciem – dlatego skierowano ich na obserwację. Ich stan zdrowia jest dobry, są pod opieką odpowiednich służb, stosowane są odpowiednie standardy" – powiedziała.

Sanepid ma już listę pasażerów lotu z Amsterdamu i będzie weryfikować ich stan zdrowia.

Obecnie w Polsce jest kilka osób, które powróciły z krajów azjatyckich i zgłosiły się do lekarzy, bo miały podwyższoną temperaturę. Objęte zostały opieką i są w szpitalach na oddziałach chorób zakaźnych.

"Pierwsze próbki od osób, które wróciły z Azji, zostały wysłane do instytutu badawczego w Berlinie. Jeszcze dzisiaj, ewentualnie jutro, dowiemy się, czy mamy do czynienia z koronawirusem"

– powiedziała wiceminister. Podkreśliła, że Ministerstwo Zdrowia współpracuje z sanepidem, który jest w stałym kontakcie z oddziałami wojewódzkimi i powiatowymi. W każdym przypadku pojawienia się podejrzeń interweniują służby sanitarno-epidemiologiczne. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts