To wydarzenie idealne dla fanów plenerowych koncertów ceniących sobie kameralność i przyjacielską atmosferę. Niezapomniane występy czołówki polskiego rocka, zagraniczne gwiazdy, przegląd młodych zespołów, zabawa nad kąpieliskiem i całonocne imprezy na polu namiotowym co roku przyciągają kilkanaście tysięcy uczestników – reklamują festiwal w Cieszanowie jego organizatorzy. CRF obfituje też w wydarzenia towarzyszące, tj. rockoteki, wystawy fotograficzne, warsztaty muzyczne i turnieje sportowe oraz spotkania z artystami w Strefie Fan. Ponadto jest okazją do wakacyjnej rekreacji. W tym roku można wziąć udział w rajdzie rowerowym, porannym spływie kajakowym czy jednodniowej wycieczce do Lwowa.

W 2019 r. odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja imprezy. Podczas trzydniowego, muzycznego maratonu tylko na scenie głównej odbędzie się piętnaście koncertów. Dla festiwalowej publiczności zagrają w piątek (16 sierpnia) m.in. KAT & Roman Kostrzewski, Lao Che, KSU czy Acid Drinkers, zaś w sobotę Armia, Dezerter, Pidżama Porno i Luxtorpeda. Znani wykonawcy pojawią się również na scenie alternatywnej. To m.in. Hańba!, Cyrk Deriglasoff, ANKH czy Arek Jakubik Solo.

Karnet trzydniowy na koncerty kosztuje 140 zł, bilety jednodniowe 60 zł, zaś pole namiotowe 40 zł. Szczegóły na stronie www.cieszanowrockfestiwal.pl.