Będzie nowy "Kevin sam w domu"

Ta premiera ma w zamierzeniu podnieść słabe wyniki 20th Century Fox, jednej z czołowych amerykańskich wytwórni filmowych. Będzie też dostępna na VoD Disney+. Nie będzie to jednak kontynuacja kultowej opowieści, ale reboot, czyli nowa wersja.

Czy nowa wersja "Home Alone" powtórzy sukces oryginału?
fot. Youtube/mat.pras.

Jak podaje Filmweb, podczas spotkania z akcjonariuszami prezes The Walt Disney Company Robert Iger oficjalnie potwierdził, że możemy się spodziewać odświeżonego „Home Alone”. Projekt powstanie na potrzeby platformy Disney+. To niejedyny tytuł z biblioteki 20th Century Fox, który zobaczymy w nowej odsłonie na platformie Disneya. Iger ogłosił też rebooty „Nocy w muzeum”, „Dziennika cwaniaczka” oraz „Fałszywej dwunastki” jako filmów lub seriali.

„Kevin sam w domu” powstał w 1990 r. w reżyserii Chrisa Columbusa. Jego budżet opiewał na 15 mln dol. Film stał się nieprzemijającym hitem w Polsce i na świecie. Gdy w 2010 r. telewizja Polsat nie uwzględniła filmu w świątecznej ramówce, na Facebooku zaprotestowało 90 tys. fanów produkcji – stacja film wyświetliła. W Wigilię w 2016 r. „Kevin sam w domu” zanotował w naszym kraju największą oglądalność z wynikiem 4,44 mln widzów. Na całym świecie zarobił ponad 477 mln dol. i doczekał się trzech sequeli.

 

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, gpcodziennie.pl, Filmweb.pl

#Kevin sam w domu

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo