Ruszyły prace nad nowym serialem TVP. Kiedy premiera "Osieckiej"?

Nowy serial TVP - "Osiecka" / fot. TVP/mat.pras.

  

Właśnie ruszyły prace na planie nowego serialu Telewizji Polskiej. Opowiadający o najsłynniejszej polskiej autorce tekstów serial będzie składać się z 13 odcinków. W rolach głównych zobaczymy m.in. Magdalenę Popławską, Piotra Żurawskiego, Marię Pakulnis i Jana Frycza.

Trzynastoodcinkowy serial "Osiecka" opowie o kulisach pracy twórczej i życia prywatnego Agnieszki Osieckiej. Oprócz głównej bohaterki, w serialu pojawią się m.in. takie postaci ze świata kultury jak Zbigniew Cybulski, Bogumił Kobiela, Elżbieta Czyżewska i Jeremi Przybora. Na razie Telewizja Polska nie zdradziła daty premiery serii, choć początkowo mówiło się o tym, że pierwszy odcinek miałby zostać wyemitowany jeszcze w tym roku. W obsadzie zobaczymy m.in. Magdalenę Popławską, Piotra Żurawskiego, Marię Pakulnis, Jana Frycza, Aleksandrę Konieczną i Mikołaja Roznerskiego. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, TVP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nitras vs. Kancelaria Sejmu. Kontrowersyjny poseł domaga się pieniędzy i mówi o dyskryminacji

Sławomir Nitras / print screen/sejm.gov.pl

  

Dzisiaj rozpoczyna się proces cywilny z powództwa posła Platformy Obywatelskiej Sławomira Nitrasa. Polityk domaga się od Kancelarii Sejmu 60 tys. zł. Uzasadnienie swojego roszczenia opiera na przepisach o zakazie dyskryminacji ze względu na płeć, pochodzenie, kolor skóry i poglądy polityczne.

Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras dał się poznać w ostatniej kadencji sejmu z płomiennych wystąpień, które nie licowały z ogólnie przyjętymi standardami parlamentarnymi. Przemowy polityka PO często przypominały krzykliwe happeningi i wręcz obrażały niektórych posłów, budząc głęboki niesmak.

[polecam:https://niezalezna.pl/283239-krzyczal-umoralnial-mowil-nie-na-temat-wicepremier-o-wystapieniu-nitrasa-dal-popis-chamstwa]

Nitras często mówił nie na temat, kłócił się z prowadzącymi obrady marszałkami, przekraczał czas swoich wystąpień, a także posuwał się do prowokacji. W trakcie jednego z popisów, polityk za wszelką cenę próbował "wręczyć" prezesowi Prawa i Sprawiedliwości dziecięce buciki.

Skutkiem takiej postawy polityka Platformy były nakładane na niego przez prezydium sejmu kary, polegające na pozbawianiu posła części uposażeń.

Nitras poczuł się jednak poszkodowany i złożył pozew, domagając się utraconych pieniędzy. Proces rozpoczyna się dzisiaj w warszawskim sądzie.

[polecam:https://niezalezna.pl/271811-sejmowe-show-nitrasa-na-jednym-filmie-co-wyprawial-w-parlamencie-posel-po-ko-wideo]

Poseł PO opiera uzasadnienie swojego roszczenia przepisami o zakazie dyskryminacji ze ze względu na płeć, pochodzenie, kolor skóry i poglądy polityczne.

- Mnie się nie daje składać wniosków formalnych, mnie się nie udziela głosu albo przerywa po 15 sekundach

- mówi Nitras, cytowany przez portal fakty.interia.pl

Polityk Platformy twierdzi, że jednym z przejawów dyskryminacji był rzekomo nałożony na niego zakaz uczestniczenia w delegacjach zagranicznych.

- Wielokrotnie napisane: "zatwierdzam z wyjątkiem Nitrasa, zatwierdzam z wyjątkiem Nitrasa". Czym to jest, jak nie dyskryminacją?

- mówi poseł.

Nitras domaga się ponad 60 tys. zł. Sąd oddalił wniosek Kancelarii Sejmu o niedopuszczenie wniosku cywilnego Sławomira Nitrasa.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, fakty.interia.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl