Podejrzani o wyłudzenie dotacji z PARP zatrzymani

Zdjęcie ilustracyjne, CBA / cba.gov.pl

  

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby podejrzewane o wyłudzenie dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości - poinformowała CBA w komunikacie. Zatrzymani to prezes i prokurent spółki, która chciała uzyskać 39 mln zł.

Spółka podpisała z PARP umowę o dofinansowanie zakupu nieruchomości za niemal 39 mln zł z funduszu unijnego w ramach programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Według śledczych spółka nie miała do tego podstaw.

Agenci z gdańskiej delegatury Biura przeszukali mieszkania prezesa i prokurenta oraz miejsca przechowywania dokumentacji firmowej spółki.

Zatrzymani trafili do Prokuratury Regionalnej w Lublinie, gdzie postawiono im zarzuty wyłudzenia dotacji i usiłowanie wyłudzenia kolejnych środków oraz doprowadzenia PARP do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - podało Biuro.

Według ustaleń śledczych spółka dostała z PARP 10 mln zł dofinansowania i usiłowała uzyskać kolejne prawie 29 mln zł dotacji - wynika z komunikatu CBA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Prezydent wyznaczył swych braci na ministrów

Zdjęcie ilustracyjne, Mahinda Radźpaksa / youtube.com/print screen

  

Nowy prezydent Sri Lanki, Gottabaja Radźpaksa wyznaczył nowy 15-osobowy rząd tymczasowy, w tym swego brata jako premiera - podała dziś państwowa telewizja.

Mahinda Radźpaksa, były prezydent Sri Lanki, został zaprzysiężony jako premier, minister finansów i polityki rozwoju gospodarczego. Odpowiadać będzie też za kulturę, sprawy religijne i buddyzmu, a także za urbanizację, zaopatrzenie w wodę i szkolnictwo wyższe.

Starszy brat nowego prezydenta, Szamal, został ministrem rolnictwa, nawadniania i spraw wewnętrznych.

Prezydent Radźpaksa zapowiedział, że doprowadzi do wcześniejszych wyborów parlamentarnych. Obecna kadencja parlamentu kończy się w sierpniu przyszłego roku i konstytucja pozwala prezydentowi rozwiązać w marcu parlament i przeprowadzić nowe wybory.

Zwycięstwo w listopadowych wyborach Gottabai Radźpaksy, byłego ministra obrony, oznacza powrót do władzy rodziny Radźpaksów, którą odsunięto w wyborach w 2015 roku. Wielokrotnie oskarżano ją o nepotyzm, zarabianie na umowach z Chinami, które doprowadziły do powstania w kraju kosztownych i niepotrzebnych inwestycji, a także łamanie praw człowieka podczas wojny domowej na Sri Lance.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl