Golgota Młodych: niezwykłe spotkanie z Bogiem nad Bugiem

Już za niecałe dwa tygodnie (22 sierpnia) rozpocznie się kolejna odsłona Golgoty Młodych - kilkudniowych rekolekcji organizowanych przez Braci Mniejszych Kapucynów. Jak co roku na uczestników czeka moc duchowych i estetycznych wrażeń - konferencje, nabożeństwa, Msze Święte z okolicznościowymi homiliami i koncerty. A to wszystko w malowniczych Serpelicach nad Bugiem, gdzie kontakt z naturą w sposób szczególny oddaje duchowość św. Franciszka.

Tak było w Serpelicach w zeszłym roku
fot. facebook.com/golgotamlodychpl

Tematem tegorocznej Golgoty Młodych jest „Rozłam”. Jak tłumaczy główny organizator wydarzenia o. Szymon Janowski, hasło zostało zainspirowane Ewangelią:

W jednym z fragmentów Pisma Świętego pada pytanie Pana Jezusa: „Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam.” W tych słowach chodzi o wiarę postrzeganą jako pewien radykalny wybór. Życie chrześcijanina ze swojej natury jest życiem pod prąd, a to z kolei generuje mniejsze bądź większe „rozłamy”, również w życiu rodzinnym.

- mówi o. Janowski w rozmowie z Niezalezna.pl.

To hasło ma nawoływać do „kontrolowanego buntu”. Do tego, by młodzi ludzie stojący u progu życiowych decyzji potrafili odciąć się w zdrowy sposób od domu rodzinnego i schematów, niestety często destrukcyjnych, wyniesionych z domu. To dotyczy nie tylko relacji i funkcjonowania na studiach czy w pracy, ale również życia duchowego

- dodaje kapucyn.

W jaki sposób więc realizować przykazanie „czcij ojca i matkę”? Jak przeżywać moment opuszczenia rodzinnego domu? I jaki jest sens tego „wyfrunięcia z rodzinnego gniazdka”?Zapraszamy na Golgotę Młodych, gdzie będziemy szukać odpowiedzi na te pytania, starając się iść drogą, którą wytycza Pan.

-  czytamy na stronie wydarzenia.

Golgota Młodych odbędzie się w dniach 22-26 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem (woj. mazowieckie). Minimalny wiek uczestnika to 16 lat (potrzebna zgoda rodzica/opiekuna), górna granica nie istnieje. Koszt udziału w rekolekcjach to 60 zł przy zapisach internetowych (www.golgotamlodych.pl) i 70 zł przy rejestracji na miejscu. Osoby, które chciałyby wziąć udział w wydarzeniu, ale z jakichś powodów nie mogą uiścić opłaty, są proszone o kontakt z organizatorami.

Gośćmi tegorocznej Golgoty Młodych będą m.in. Monika i Marcin Gomułkowie z projektu Początek Wieczności, którzy podzielą się świadectwem życia w małżeństwie w kontekście „rozłamu”:

Co prawda jako duszpasterze i spowiednicy całkiem sporo wiemy na temat problemów, z jakimi zmagają się współczesne małżeństwa, to jednak do naszych konferencji zaprosiliśmy również osoby świeckie, które z tymi problemami mierzą się na co dzień. Zależy nam na pokazaniu uczestnikom, że dobrze przeżyty „rozłam” prowadzi do dojrzałości w relacji. Brak przeżycia takiego buntu i odcięcia pępowiny te dorosłe relacje, w tym nierzadko małżeństwa, po prostu niszczy.

- przekonuje o. Szymon Janowski.

Szczegóły dostępne na stronie www.golgotamlodych.pl. Zapraszamy!

 

Źródło: niezalezna.pl, www.golgotamlodych.pl

#Szymon Janowski #Bracia Mniejsi Kapucyni #Golgota Młodych #Serpelice #rekolekcje #Gomułkowie

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo