Jest tak dobrze, że strach

  

Przesądny jestem. Nie tak, że pluję trzy razy przez lewe ramię na widok czarnego kota przebiegającego drogę, ale mam swoje dziwactwa. Na przykład, gdy czegoś zapomniałem, nie wracam do domu po wyjściu za próg. Parę razy wróciłem i pożałowałem gorzko. Jeszcze ostrożniej podchodzę do ważnych spraw i nie zdarzyło się, abym uznał sprawę za załatwioną przed załatwieniem.

Z takim bagażem przesądów nie mogę powiedzieć, że PiS na jesieni dokona masakry piłą tarczową i uzyska rekordowy wynik wyborczy. Wszystko za tym przemawia, każda racjonalna przesłanka, ale polityka nie zawsze bywa racjonalna i często dzieją się cuda. Klimat polityczny nigdy tak dobry dla PiS nie był, opozycja praktycznie nie istnieje i dotyczy to każdej partii. PO w wielkim chaosie, PSL kompromituje się koalicją bez koalicjanta, Kukiza trudno odróżnić od Petru. Co prawda w okresie ogórkowym tematem dnia są loty Kuchcińskiego i wyrok NSA, ale umówmy się, że to przy „srebrnych wieżach” jest bzdurą, o której wszyscy zapomną. PiS nie musi nic robić i wybory ma wygrane w cuglach. Jedynie z kim może przegrać, to sam ze sobą, no i z przeciwnościami losu, których nigdy nie da się przewidzieć. Jest tak dobrze, że aż strach! Przede wszystkim przed tym, że jakieś głupstwo wywróci niespotykany w polskiej polityce porządek. I piszę o tym nie po to, aby siać ferment, szukać dziury w całym i psuć dobre nastroje. Tak na wszelki wypadek przypominam, że szczęściu trzeba pomagać ciężką pracą i świadomością istnienia czynników wyższych. Nie chodzi nawet o słynną „kroczącą pychę”, ale raczej o wywoływanie wilka z lasu. Pięknie wszystko wygląda, jednak nie kuśmy losu i cieszmy się dopiero wtedy, gdy TVN będzie płakał w wieczór wyborczy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts