Polacy dobrze oceniają rezygnację marszałka Kuchcińskiego

/ By Kancelaria Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47077319

  

Prawie 72 proc. ankietowanych dobrze ocenia rezygnację marszałka Marka Kuchcińskiego, wynika z badania IRBiS przeprowadzonego na zlecenie "DGP" i RMF FM - czytamy w dzisiejszym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Respondenci zostali zapytani, jak oceniają decyzję Marka Kuchcińskiego o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu. 42,6 proc. odpowiedziało "zdecydowanie dobrze", 29,3 proc. "raczej dobrze". 10,1 proc. oceniło działanie marszałka "raczej źle", a 8,3 proc. "zdecydowanie źle".

W badaniu respondenci zostali zapytani również o to, jak oceniają korzystanie z rządowego samolotu przez marszałka. Odpowiedzi udzielali z uwzględnieniem tego, na który komitet dany respondent oddałby swój głos.

22 proc. wyborców PiS i Zjednoczonej Prawicy ocenia korzystanie z rządowego samolotu "raczej źle", 18 proc. "zdecydowanie źle". Pozytywnie tę praktykę oceniło w sumie 39 proc. wyborców PiS, w tym 23 proc. oceniło ją "raczej dobrze", a 16 proc. "zdecydowanie dobrze".

Wyborcy Koalicji Obywatelskiej PO, Nowoczesnej i Samorządowców w zdecydowanej większości (91 proc.) ocenili loty marszałka Kuchcińskiego "zdecydowanie źle".

78 proc. osób głosujących na Lewicę, czyli SLD, Wiosnę i partię Razem ocenia loty "zdecydowanie źle", 8 proc. "zdecydowanie dobrze".

Respondenci głosujący na Kukiz'15 i PSL w 52 proc. określili podróże Kuchcińskiego "zdecydowanie źle", 39 proc. "raczej źle", a 6 proc. "zdecydowanie dobrze".

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Brytyjski parlament nie zagłosuje nad porozumieniem z UE. Johnson: "Nie będzie opóźnienia brexitu"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/daniel_diaz_bardillo

  

Brytyjska Izba Gmin przyjęła w dzisiejszym głosowaniu poprawkę Letwina, która przewiduje wstrzymanie poparcia przez posłów porozumienia Zjednoczonego Królestwa z Unią Europejską w sprawie brexitu do czasu przyjęcia stosownych ustaw i ich wejścia w życie. Z kolei premier Boris Johnson zapewnia, że nie będzie negocjował kolejnego przesunięcia terminu wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

Izba Gmin nie będzie dziś głosowała nad porozumieniem z Unią Europejską w sprawie brexitu. To oznacza, że zgodnie z tzw. ustawą Benna brytyjski premier Boris Johnson powinien jeszcze dziś poprosić o przesunięcie terminu brexitu do 31 stycznia 2020 roku.

[polecam:https://niezalezna.pl/293628-nagly-zwrot-akcji-w-brytyjskiej-izbie-gmin-glosowania-w-sprawie-umowy-brexitowej-nie-bedzie]

Celem poprawki złożonej przez byłego posła konserwatywnego, a obecnie niezależnego Olivera Letwina jest uniknięcie "przypadkowego brexitu bez umowy", czyli sytuacji, w której posłowie poparliby porozumienie, ale ustawa nie zdążyłaby przejść całego procesu legislacyjnego przed 31 października i Wielka Brytania mimo porozumienia politycznego z UE musiałaby opuścić Wspólnotę bez umowy.

Boris Johnson zapowiedział jednak, że nie będzie negocjował kolejnego opóźnienia terminu brexitu. Według niego, Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej 31 października - z umową, lub bez.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl