Przekuć miecze na lemiesze

  

Dawno temu w Polsce dziesiątki tysięcy Wojowników stanęły w szeregu, by zmieniać Rzeczpospolitą. Zapał mieli iście rewolucyjny i z surowością Ragnara Lodbroka z serialu „Wikingowie” wykrzykiwali o tym, co zrobią partyjniakom oraz jak doprowadzą do zmiany systemu. Od tego czasu minęła 4-letnia epoka.

Nieokrzesani Wojownicy wskoczyli w przyciasne garniturki, pokłócili się między sobą i już tylko cicho podszeptują o robieniu rewolucji i końcu partiokracji. Jakby tego było mało, ostatni z nich przekuli miecze na lemiesze i zapisali się do partii chłopskiej. Smutna to historia, ale może instynkt jednak nie opuścił Pawła Kukiza. Możliwe, że grupa jego posłów przeczeka w PSL trudne czasy i w końcu może rzeczywiście będzie tąpnięcie systemu partyjnego i lepsze czasy dla antysystemowców. Szanse na to są jednak niewielkie, a wskoczenie na listy PSL zawsze już będzie Kukizowi pamiętane. Bo tak jak nie da się być częściowo w ciąży, tak nie da się pozować na ściankach PSL i być poza systemem. Jak się wkroczyło do klatki z królikami, to trzeba żreć koniczynę tak jak one.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts