Mocne wsparcie dla abp. Jędraszewskiego od kard. Dziwisza! „Dobrem zwyciężać zło, które się panoszy”

- Nasza wdzięczność dla niego (abp. Marka Jędraszewskiego) dzisiaj - okazujemy ją przez naszą obecność i naszą modlitwę. Aby dobro zwyciężyło. Aby dobro zwyciężyło zło. Dobrem trzeba zwyciężać zło - to są słowa z Pisma Świętego, są to słowa Jana Pawła II. Nasza postawa dziś jest taka, aby dobrem zwyciężać zło, które się panoszy. O tym mówi ciągle obecny arcybiskup krakowski - stąd nasza obecność, wdzięczność, modlitwa z jego postawą - mówi Stanisław Dziwisz - były metropolita krakowski i osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II.

archidiecezja krakowska; By Fot. Joanna Adamik | Archidiecezja Krakowska - https://www.flickr.com/photos/archidiecezjakrakow/45680216581/, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75109317

Abp Jędraszewski jest atakowany przez środowiska lewicowo-liberalne i homoseksualistów po słowach, jakie wypowiedział 1 sierpnia w bazylice Mariackiej w 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Metropolita krakowski powiedział wówczas, że „czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa".

Metropolicie krakowskiemu wsparcia udzieliło wielu duchownych, a wczoraj w Krakowie odbyło się spotkanie modlitewne w jego intencji, w którym uczestniczyły tłumy wiernych.

Dzisiaj wsparcia abp. Markowi Jędraszewskiemu udzielił kard. Stanisław Dziwisz - były metropolita krakowski i osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II.

Pielgrzymowanie archidiecezji krakowskiej w tym roku ma szczególny charakter. Chcemy okazać naszą solidarność i uznanie, i wdzięczność za wszystko, co robi dla Archidiecezji, dla Polski nasz metropolita, pasterz Archidiecezji Krakowskiej. Jest tu nas bardzo dużo - wszyscy przybyli tu z tym samym przekonaniem - że trzeba walczyć o wartości moralne, a w tym przewodzi nam obecny arcybiskup krakowski. Nasza wdzięczność dla niego dzisiaj - okazujemy ją przez naszą obecność i nasza modlitwa. Aby dobro zwyciężyło. Aby dobro zwyciężyło zło. Dobrem trzeba zwyciężać zło - to są słowa z Pisma Świętego, są to słowa Jana Pawła II. Nasza postawa dziś jest taka, aby dobrem zwyciężać zło, które się panoszy. O tym mówi ciągle obecny arcybiskup krakowski - stąd nasza obecność, wdzięczność, modlitwa z jego postawą

- mówi na nagraniu zamieszczonym na Twitterze przez Archidiecezję Krakowską.

 

 

 Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

#Marek Jędraszewski #Stanisław Dziwisz #Archidiecezja Krakowska #tęczowa zaraza

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo