Protest przeciwko wizycie Putina

Zdjęcie ilustracyjne / By Kai Mörk, CC BY 3.0 de, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=6475816

  

MSZ Ukrainy wyraziło w dzisiejszym oświadczeniu zdecydowany protest przeciwko nieuzgodnionej z Kijowem wizycie w sobotę prezydenta Rosji Władimira Putina na Krymie - podała agencja Interfax-Ukraina.

"Ministerstwo Spraw Zagranicznych Ukrainy wyraża zdecydowany protest w związku z kolejną, nieuzgodnioną z ukraińską stroną wizytą 10 sierpnia 2019 roku prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina na czasowo okupowanym terytorium Ukrainy - Autonomicznej Republice Krym"

- napisano na stronie internetowej MSZ.

"Ta wizyta, podobnie jak wszystkie poprzednie wizyty rosyjskich władz w czasowo okupowanym terytorium Ukrainy, nieuzgodnione ze stroną ukraińską, stanowi rażące naruszenie przez rosyjską stronę suwerenności i integralności terytorialnej naszego państwa”

- czytamy w komunikacie.

"Próba strony rosyjskiej i mediów interpretowania takich +wizyt+ jako +zwyczajnych+ krajowych podróży rosyjskich władz jest nieistotna. Krym i Sewastopol są integralną częścią suwerennego terytorium Ukrainy. Żadne podróże rosyjskich przedstawicieli nie są w stanie zmienić statusu tych terytoriów określonych przez Konstytucję i prawo Ukrainy, a jedynie po raz kolejny pokazują lekceważenie przez Rosję powszechnie uznanych zasad i norm prawa międzynarodowego, w tym Karty Narodów Zjednoczonych, rezolucji Generalnego Zgromadzenia NZ, jak również zobowiązań w ramach dwustronnych i wielostronnych traktatów, których uczestnikami są Federacja Rosyjska i Ukraina”

- podkreśla ukraińskie MSZ.

Putin odwiedził w sobotę w Symferopolu, w towarzystwie Siergieja Aksjonowa, szefa rosyjskiej administracji Krymu i tymczasowego gubernatora Sewastopola Michaiła Razwożdajewa, imprezę zorganizowaną przez znany z prokremlowskich sympatii rosyjski klub motorowy Nocne Wilki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Donoszenia na Polskę ciąg dalszy. Europoseł Sylwia Spurek o „naruszeniach praw człowieka”

Sylwia Spurek / By Piotr Sokołowski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79774522

  

Naruszenia praw człowieka, brak ochrony przed przemocą w rodzinie i możliwości "legalnego przerywania ciąży" - taki obraz Polski w Parlamencie Europejskim przedstawia europoseł Sylwia Spurek, wybrana z list Wiosny. Jej wystąpienie trafiło do sieci i wzbudziło wiele komentarzy. Internauci reagują oburzeniem.

Europoseł Sylwia Spurek w osobliwy sposób postanowiła zaprezentować Polskę na arenie międzynarodowej - a konkretnie: w Parlamencie Europejskim. Podczas jednej z debat jej opis Polski wyglądał... zobaczcie sami, jak:

- Jestem posłanką z Polski, gdzie jak w soczewce skupiają się co mówię z przykrością, naruszenia praw człowieka w bardzo wielu obszarach. Kobiety w Polsce nie są w pełni chronione przed przemocą w rodzinie, nie mają dostępu do legalnego i bezpiecznego przerywania ciąży. Sytuacje te dotykają jeszcze bardziej kobiet z niepełnosprawnościami, kobiet starszych, kobiet romskich, kobiet żyjących na wsi. Jestem posłanką z Polski, gdzie samorządy tworzą strefy wolne od LGBT. Już 30 procent ludzi w Polsce żyje na terenie samorządów, które przyjęły takie uchwały. Skandaliczne jest to, że takie uchwały przyjmowane są w kraju, który jak chyba żaden inny doświadczył czym jest nienawiść motywowana uprzedzeniami

- mówiła w wystąpieniu, które zamieściła na Twitterze.

Po wystąpieniu Sylwii Spurek w sieci zawrzało. Użytkownicy Twittera wyrazili oburzenie z powodu takich słów, przedstawiających Polskę w złym świetle. "Donosicielstwo jest najgorszą cechą człowieka" - wskazują, a do tego stwierdzają, że słowa wypowiadane przez Spurek to już prawdziwa "metoda zdartej płyty" - powtarzane do znudzenia...

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts