Polski mur zatrzymał Francuzów! Wspaniałe zwycięstwo naszych siatkarzy! Igrzyska są o krok!

Polscy siatkarze po fenomenalnym spotkaniu rozbili Francuzów 3:0 w swoim drugim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Biało-czerwoni są już bardzo blisko awansu, a o wszystkim zadecyduje ostatni mecz ze Słowenią. Do zdobycia biletów do Tokio wystarczy nam wygranie w niedzielę jednego seta.

fivb

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie na wysokich obrotach. Polakom potęgę w ataku zapewniał Wilfredo Leon, który mimo że nie jest jeszcze w najlepszej formie kończył ważne piłki. Wspaniale wspierał go Maciej Muzaj, który w wyjściowej szóstce dość nieoczekiwanie zastąpił Dawida Konarskiego. Z drugiej strony siatki mocno pracował na swoje punkty Earvin N'Gapeth. Mocne zagrywki w stronę biało czerwonych posyłał Kevin Le Roux. Jednak różnicę na korzyść Polaków robił blok. Podopieczni Vitala Heynena postawili nad siatką ścianę od której Trójkolorowi odbijali się bezradnie raz po raz.

Fenomenalna wymiana i znów polski mur zatrzymał Francuzów

Po pewnie wygranej przez Polaków pierwszej partii początek drugiego seta był niezwykle wyrównany. Przy stanie 8:7 dla Francuzów znakomicie zaczął jednak zagrywać Michał Kubiak, który bombardował Trójkolorowych z pola serwisowego. Leon, wspierany z trybun przez swoich rodziców, skończył przechodzącą piłkę. Kolejny znakomity blok i biało-czerwoni po chwili prowadzili już 12:8. Jeszcze Fabian Drzyzga pojedynczym blokiem "zgasił" lidera naszych rywali N'Gapetha i na przerwę techniczną schodziliśmy z pięciopunktową przewagą.

Kubiak uderzył z zagrywki, a Leon dobił rywali

Kapitan biało-czerwonych zakończył drugiego seta asem serwisowym, a wspaniała publiczność w gdańskiej ERGO Arenie świętowała, podziwiając znakomitą grę mistrzów świata. Tymczasem mina francuskiego trenera zdradzała, że powoli dociera do niego świadomość, że Polaków jego zespół nie jest w stanie dziś pokonać.

Pojedynek Leona i N'Gapetha

Francuzi starali się ambitnie walczyć do końca, ale byli dziś o klasę gorsi od drużyny Heynena. N'Gapeth bezradnie zwiesił głowę, kiedy znakomita kiwka Leona wpadła w sam środek boiska. Wspaniałe zwycięstwo przypieczętował znakomitym atakiem po bloku Michał Kubiak.

Decydujący o awansie na igrzyska mecz Polacy zagrają w niedzielę o 15:00 ze Słowenią. Chociaż rywal to niewygodny, to trudno uwierzyć by był w stanie zatrzymać wspaniale grających biało-czerwonych.

Polska - Francja 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

 

Źródło: niezalezna.pl

#siatkówka #Polska-Francja #Igrzyska olimpijskie w Tokio 2020

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo