Korea Północna znów wystrzeliła rakiety

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

Korea Północna wystrzeliła w sobotę nad ranem czasu miejscowego po raz kolejny dwa pociski balistyczne, które wpadły do morza u wschodnich wybrzeży kraju - poinformowała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się dowództwo wojsk Korei Południowej.

To już piąta próba rakiet balistycznych, przeprowadzona przez Pjongjang od połowy lipca. Za każym razem testowane były pociski krótkiego zasięgu.

Władze Korei Płn. nie ukrywają, że testy rakiet są reakcją na wspólne manewry wojsk USA i Korei Płd., które trwają od poniedziałku. Pjongjang oskarża Waszyngton o prowadzenie wrogiej polityki i podsycanie napięć na Półwyspie Koreańskim.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Drożeją bilety komunikacji miejskiej w Białymstoku

/ Majkel / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)

  

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Białystok od 1 marca obowiązywać będą nowe, droższe ceny biletów komunikacji miejskiej. Bilet normalny w wersji papierowej będzie kosztować 4 zł, o złotówkę mniej w wersji elektronicznej. Do zakupu tych ostatnich zachęcają władze miasta.

W autobusach komunikacji miejskiej w Białymstoku dostępnych jest kilka rodzajów biletów: jednoprzejazdowe, a także bilety okresowe i wieloprzejazdowe. Bilety jednoprzejazdowe dostępne są w formie papierowej i elektronicznej.

Dotąd normalny bilet jednoprzejazdowy w pierwszej strefie w Białymstoku kosztował 2,80 zł - o 10 groszy mniej w formie elektronicznej; od 1 marca będzie obowiązywać nowa cena: 4 zł - bilet normalny w wersji papierowej, 3 zł - bilet elektroniczny.

Bilety elektroniczne dostępne są w Białymstoku na kartach miejskich, można też na nie wpłacać środki i później wykorzystywać płacąc za bilety w elektronicznych kasownikach w autobusach, a także w aplikacjach mobilnych na smartfony. Bilety papierowe natomiast można kupić w punktach sprzedaży, a także u kierowcy autobusu.

Władze Białegostoku jeszcze przed wejściem w życie podwyżek zachęcały mieszkańców do kupowania elektronicznych biletów, co - jak mówiły - jest sposobem tańszym, łatwiejszym, wygodniejszym a także coraz popularniejszym. Zachęcały też do wyrobienia kart imiennych - jeśli jest się osobą posiadającą ulgi, bądź na okaziciela - dla osób, które nieregularnie korzystają z komunikacji miejskiej.

Od kwietnia nową opcją będzie możliwość zakupu biletów w biletomatach, które będą dostępne we wszystkich autobusach. Będzie w nich można kupić tańsze bilety, za które będzie płaciło się kartą płatniczą. Bilety nie będą drukowane, a przy kontroli biletem będzie właśnie karta płatnicza.

Dodatkowo wskutek wprowadzonych zmian od 1 marca z puli biletów znikną te najtańsze, ważne przez 20 minut i 40 minut od skasowania, które kosztują odpowiednio 2 zł i 2,8 zł. W ich miejsce pojawi się bilet 30-minutowy w cenie 3,6 zł (normalny).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts