Kolejni posłowie odejdą od Kukiza? "Jeszcze wczoraj kilka osób pytało o start z list PiS"

Paweł Kukiz zawarł porozumienie z PSL - jego ugrupowanie ma startować z list partii Władysława Kosiniaka-Kamysza, a on sam będzie "jedynką" woj. opolskiego. Ta decyzja sprawiła, że malejący w oczach klub Kukiza opuścił kolejny poseł - Jerzy Kozłowski. - Myślę, że dziś również niejeden poseł odejdzie z Kukiz’15 - ocenił dzisiaj na antenie Telewizji Republika Tomasz Rzymkowski, poseł PiS. Krzysztof Sobolewski z PiS przyznał dzisiaj, że politycy Kukiz'15 wciąż pytają o możliwość startu z list Prawa i Sprawiedliwości.

Arkadiusz Lawrywianiec/Gazeta Polska

Paweł Kukiz zawarł porozumienie z PSL - jego ugrupowanie ma startować z list partii Władysława Kosiniaka-Kamysza. Marek Sawicki poinformował natomiast, że Kukiz’15 nie tylko zdecydował się na ten krok, ale po wyborach stworzą wspólny klub. - Nie ma tutaj dyskusji, żebyśmy po wyborach tworzyli różne kluby - stwierdził.

Paweł Kukiz ma zostać "jedynką" na liście PSL - Koalicja Polska w Opolu. Antysystemowiec miał przestraszyć się, że nie zdoła powtórzyć wyniku z poprzednich wyborów, kiedy w okręgu warszawskim zdobył 77 tysięcy głosów.

Decyzja o starcie z list PSL nie spodobała się posłom Kukiz'15. Poseł Andrzej Maciejewski poinformował, że wystąpił z klubu. Jak podkreślił, nie zamierza startować w jesiennych wyborach z list tego ugrupowania, nie wyobraża sobie też startu z list PSL, za to chętnie związałby swoją przyszłość z PiS.

Słabnący liczebnie z tygodnia na tydzień klub Kukiza opuścił również inny poseł - Jerzy Kozłowski, który zaznaczał, że odejście to powód nawiązania współpracy z ludowcami. Paweł Kukiz przekonuje, że koalicja to dobre rozwiązanie, choć nieustannie przypomina mu się, w jakich słowach jeszcze kilka lat temu wyrażał o Polskim Stronnictwie Ludowym.

Myślę, że dziś również niejeden poseł odejdzie z Kukiz’15, jestem ciekaw czy to będzie jeszcze klub czy może już koło, albo dojdzie do fuzji. Dziwie się wielu osobom. Byłem zwolennikiem, aby Paweł Kukiz dogadał się z PiS. Niestety po jednym spotkaniu stało się jak stało. Skandaliczne wpisy lidera Kukiz’15, które każdy pamięta i które były nie na miejscu

– ocenił dzisiaj w Telewizji Republika Tomasz Rzymkowski, jeszcze do niedawna poseł klubu Kukiza.

To było wiadome, albo Konfederacja albo PSL – nie wiem co gorsze. Wczoraj to się stało. Dla mnie był to sojusz totalnie nie do pogodzenia i nie dałbym rady startować list PSL

– dodał.

Co więcej, politycy z Kukiz'15 wciąż zainteresowani są startem z list Prawa i Sprawiedliwości. Mówił o tym dzisiaj w TVP Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS.

 

 

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika, TVP

#Kukiz 15 #wybory #lista #PSL

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo