Ataki na Kościół i duchownych. Ks. Skrzypczak: "Pewne środowiska w Polsce poczuły krew"

zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/CC0/MichaelGaida

  

- Homilia abp. Jędraszewskiego została wygłoszona w czasie mszy św. Jest to liturgia dla osób ochrzczonych, dla katolików. Dlaczego więc krytyczny głos wobec arcybiskupa zabierają ludzie, którzy dopuścili się apostazji, są ateistami i nie identyfikują się z Kościołem? Trudno to zrozumieć - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" ks. dr hab. Robert Skrzypczak, duszpasterz akademicki, wykładowca Papieskiego Wydziału Teologicznego oraz Seminarium Duchownego w Warszawie.

Zapytany o to, jakie są przyczyny ostatnich ataków środowisk związanych z ideologią LGBT na Kościół katolicki. ks. Skrzypczak odpowiedział, że można wskazać dwie takie przyczyny.

- Pierwsza to wtórna fala uderzeniowa rewolucji obyczajowej 1968 r. Paradoksalnie w Polsce byliśmy chronieni przed skutkami pierwszej fali. Rewolucja na Zachodzie wprowadziła ogromne zmiany w obyczajowości. Wówczas mieliśmy inne problemy. Polacy, a wraz z nimi Kościół, walczyli o przetrwanie w warunkach dyktatury komunistycznej. Później, po śmierci Jana Pawła II, przekonałem się, że mamy z tą spóźnioną rewolucją do czynienia w Polsce. Jej polem jest z jednej strony seksualność, czyli ideologia gender, a z drugiej – wojna o dostanie się do laboratorium życia po to, by móc decydować o przyszłym kształcie ludzkiej natury. Bezpośrednią przyczyną tego starcia w Polsce było przede wszystkim to, co zdarzyło się w Irlandii, gdzie w ciągu zaledwie paru miesięcy udało się prawie doszczętnie zniszczyć Kościół. Pewne środowiska w Polsce poczuły krew i uznały, że jest to okazja do tego, by rozprawić się z mającym nadmierny wpływ na ludzi Kościołem

- stwierdził duchowny w wywiadzie z "Gazetą Polską Codziennie".

Do czego może doprowadzić nasilenie ataków na Kościół?

Poziom agresji zawarty w słowach, zwłaszcza w komentarzach dotyczących wystąpień biskupów, duchownych w Polsce kojarzy mi się z pewnym syndromem ojcobójstwa. Myślę, że powinniśmy się zastanowić nad pewnym skojarzeniem. Publiczne zamordowanie króla Ludwika XVI, czyli publiczne ojcobójstwo, doprowadziło do niesamowitego barbarzyństwa we Francji, rewolucji francuskiej, potem także Komuny Paryskiej. Musimy być ostrożni, bo w Polsce wiele symptomów wskazuje na to, że gdzieś w głębi ludzkiej samoświadomości dokonuje się duchowe ojcobójstwo, które może doprowadzić do barbarzyństwa. Niedługo obudzimy się jako sieroty bez autorytetów, które biorą się za gardła, bo nie wiedzą, w którą stronę iść

- odpowiedział ks. dr hab. Robert Skrzypczak.

CAŁY WYWIAD w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"!

 

 

 


 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Tagi

Wczytuję komentarze...

Alpy: Odnaleziono wrak zaginionego samolotu

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W okolicach Berchtesgaden w Alpach Bawarskich odnaleziono wrak zaginionego małego samolotu oraz zwłoki jego 51-letniego pilota - poinformowała rzeczniczka lokalnej policji.

Według niej ofiara to właściciel rozbitej maszyny. Mieszkał on w sąsiadującym od zachodu z powiatem Berchtesgaden powiecie Traunstein. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

Samolot leciał z austriackiego Tyrolu do położonego na północ od Berchtesgaden Salzburga i w pewnej chwili zniknął z ekranów radarowych niemieckiej kontroli powietrznej. W jego poszukiwaniach uczestniczyło 60 ratowników górskich i funkcjonariuszy alpejskiej formacji policyjnej oraz trzy śmigłowce. Szczątki maszyny znaleziono około 100 metrów poniżej wierzchołka liczącego 1494 metrów n.p.m. masywu Bogenhorn, u stóp którego leży miejscowość Schneizlreuth.

"Nie zakłada się, że ofiar wypadku było więcej"

- zaznaczyła policyjna rzeczniczka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl