Pierwszy lot Ochotnika

/ MON FR / print screen

  

Resort obrony Federacji Rosyjskiej poinformował o ukończeniu pierwszego próbnego lotu bezzałogowego bojowego statku latającego (UCAV) Suchoj S-70 Ochotnik.

Pierwszy lot Ochotnika miał miejsce w Moskwie i trwał ponad 20 minut. Bezzałogowiec sterowany przez operatora zrobił kilka okrążeń wokół lotniska na pułapie około 600 metrów, po czym wylądował na jednym z moskiewskich wojskowych lądowisk. 

Ochotnik został zaprojektowany w układzie tzw. latającego skrzydła. W celu zmniejszenia możliwości wykrycia przez radary, ten bezzałogowy bojowy statek latający został pokryty materiałami pochłaniającymi promenowanie radarowe. Dron waży około 20 ton a jego prędkość maksymalna ma wynosić 1000 km/h. Zasięg to około 4 tysięcy km. Ochotnik ma przenosić ze sobą szeroką gamę pocisków rakietowych oraz bomb o wadzę maksymalnej do 2 tysięcy kg. przenoszonych w wewnętrznych komorach. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Prezydent Duda niełaskawy dla skazanych

/ prezydent.pl

  

- Jeszcze żaden prezydent nie korzystał z prawa łaski tak ostrożnie, jak obecny. Zrobił to tylko 83 razy - informuje dziennik "Rzeczpospolita". - Lech Wałęsa ułaskawił 3454 osoby, a Aleksander Kwaśniewski w ciągu obu kadencji – 4288. O wiele wstrzemięźliwiej z prawa łaski korzystali kolejni prezydenci: Lech Kaczyński (201 przypadków) i Bronisław Komorowski (360) - przypomina gazeta.

"Jan Śpiewak, który przyczynił się do ujawnienia afery reprywatyzacyjnej w stolicy, został skazany za zniesławienie jednej z jej rzekomych bohaterek. Stara się o ułaskawienie u Andrzeja Dudy, w Kancelarii Prezydenta trwają procedury w tej sprawie. Jeśli dojdzie do ułaskawienia, będzie to jeden z najgłośniejszych przypadków podczas prezydentury Andrzeja Dudy, jednak statystyk to znacząco nie zmieni. Kadencja Andrzeja Dudy powoli się skończy i już wiadomo, że będzie najmniej łaskawym z dotychczasowych prezydentów. Po prawo łaski sięgnął tylko 83 razy"

- czytamy w "Rzeczpospolitej".

Dziennik informuje, że takie wnioski płyną z przeprowadzonej przez „Rzeczpospolitą” analizy komunikatów w sprawie ułaskawień, które zamieszcza w sieci Kancelaria Prezydenta.

"Obliczyliśmy nie tylko liczbę przypadków prawa łaski, ale również jego odmów. Było ich 482. To, jak surowym prezydentem jest Duda, widać, zestawiając go z poprzednikami. Lech Wałęsa ułaskawił 3454 osoby, a Aleksander Kwaśniewski w ciągu obu kadencji – 4288. O wiele wstrzemięźliwiej z prawa łaski korzystali kolejni prezydenci: Lech Kaczyński (201 przypadków) i Bronisław Komorowski (360)"

- napisano.

"Rz" pisze, że z komunikatów na stronie prezydenta wynika, iż korzystając z prawa łaski, prezydent kieruje się najczęściej względami humanitarnymi, przykładowo pogorszeniem stanu zdrowia skazanego.

"Nie zawsze ułaskawienie jest darowaniem kary w całości, lecz może przykładowo mieć postać jej warunkowego zawieszenia"

- czytamy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts