Pierwszy lot Ochotnika

/ MON FR / print screen

  

Resort obrony Federacji Rosyjskiej poinformował o ukończeniu pierwszego próbnego lotu bezzałogowego bojowego statku latającego (UCAV) Suchoj S-70 Ochotnik.

Pierwszy lot Ochotnika miał miejsce w Moskwie i trwał ponad 20 minut. Bezzałogowiec sterowany przez operatora zrobił kilka okrążeń wokół lotniska na pułapie około 600 metrów, po czym wylądował na jednym z moskiewskich wojskowych lądowisk. 

Ochotnik został zaprojektowany w układzie tzw. latającego skrzydła. W celu zmniejszenia możliwości wykrycia przez radary, ten bezzałogowy bojowy statek latający został pokryty materiałami pochłaniającymi promenowanie radarowe. Dron waży około 20 ton a jego prędkość maksymalna ma wynosić 1000 km/h. Zasięg to około 4 tysięcy km. Ochotnik ma przenosić ze sobą szeroką gamę pocisków rakietowych oraz bomb o wadzę maksymalnej do 2 tysięcy kg. przenoszonych w wewnętrznych komorach. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Tragiczny pożar w Warszawie

/ pixabay.com/CC0/jackal211

  

- Przy ul. Żytniej 16 w Warszawie doszło dzisiaj rano do pożaru w mieszkaniu. Zginęła około 40-letnia kobieta - przekazał asp. Piotr Rżysko z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Straż pożarna dostała zgłoszenie o godz. 7:17. Na miejsce skierowano trzy zastępcy straży pożarnej, grupę operacyjną i 16 ratowników.

"Zostaliśmy powiadomieni, że na klatce schodowej na 8. piętrze czuć zapach spalenizny. Po dojeździe i wyważeniu drzwi okazało się, że pożar sam zgasł w mieszkaniu. Spaleniu uległa kanapa. Niestety, jedna osoba poniosła śmierć"

- poinformował asp. Piotr Rżysko z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie.

Przyczynę pożaru będzie wyjaśniać policja.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl