Kolejne radary dla US Army

/ wikipedia.eng. / public domain

  

Amerykański koncern zbrojeniowy Lockheed Martin otrzymał trzy kontrakty od wojsk lądowych Stanów Zjednoczonych (US Army) na wyprodukowanie i dostawę radarów AN/TPQ-53.

Dzięki kontraktom US Army będzie dysponować aż 189 radarami tego typu. Lockheed Martin ma ponadto zwiększyć zdolności radarów AN/TPQ-53 dotyczące wykrywania celów na większym dystansie, takich jak bezzałogowe statki powietrzne.

AN/TPQ-53 zastąpią obecnie używane TPQ-36 i TPQ-37. Radar wykrywa, klasyfikuje, namierza oraz informuje o ogniu pośrednim. Ponadto określa pozycje, z jakich wróg prowadzi ostrzał moździerzowy i artyleryjski w promieniu 90 oraz 360 stopni. W pierwszym z nich maksymalny zasięg wynosi 60 km., z kolei w trybie dookólnym jest to zaledwie 20 km. 

Q-53 charakteryzuje się wielką elastycznością działania oraz wielozadaniowością, gdyż jest radarem typu AESA. Radary Q-53 są urządzeniami typu MMR (multimission radar) bez problemu przekazując zebrane informacje do centrum dowodzenia i kontroli. Łączą przy okazji możliwości systemów przeciwlotniczych oraz przeciwrakietowych. Jest to o tyle kluczowe, gdyż przestrzeń bitewna staje się "zatłoczonym" miejscem z wieloma zagrożeniami. Radary Q-53 sprawdzają się zarówno w przypadku starć z wrogiem asymetrycznym jak i na wojnie konwencjonalnej. System charakteryzuje się wysoką mobilnością a gotowość operacyjną osiąga w ciągu pięciu minut. Złożenie go trwa niecałe dwie minuty. Do obsługi systemu potrzeba jedynie czterech wojskowych. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Marek Suski w #Jedziemy: To co robi „Gazeta Wyborcza” wpisuje się w kampanię wyborczą

Marek Suski / TVP Info/print screen, #Jedziemy

  

„Gazeta Wyborcza” jest oburzona, że premier wybrał się na pogrzeb bohatera „Solidarności” Romualda Lazarowicza. Wietrzą w tym aferę, ponieważ był to kolega Mateusza Morawieckiego z czasów „Solidarności Walczącej”. Do tego, premier poleciał samolotem. – Dla „Gazety Wyborczej” człowiekiem honoru był Czesław Kiszczak, gdyby premier pojechał na pogrzeb jakiegoś stalinowskiego zbrodniarza, to pewnie byłby bohaterem w „Gazecie Wyborczej” – powiedział szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów Marek Suski.

„Wyborcza” obrusza się, że premier poleciał na pogrzeb zasłużonego Polaka. Piszą, że premier wracał z pogrzebu znajomego rządowym samolotem.

Dla „Gazety Wyborczej” człowiekiem honoru był Czesław Kiszczak, gdyby premier pojechał na pogrzeb jakiegoś stalinowskiego zbrodniarza, to pewnie byłby bohaterem w „Gazecie Wyborczej”. A ponieważ poleciał na pogrzeb człowieka, który jest z rodziny od wielu pokoleń walczących o Polskę, o prawdę, o suwerenność, czyli z rodziny patriotycznej, czyli jest zły

– powiedział w rozmowie z Michałem Rachoniem Marek Suski.

Dodał, że mamy do czynienia z podziałem wywodzącym się z PRL. „I tu „Wyborcza” jest po stronie tamtych ludzi, którzy służyli w PRL obcemu mocarstwu i cały czas ich broni” – zauważył.

Stwierdził, że to co robi gazeta jest skandalem.

"Myślę, że to wpisuje się w kampanię wyborczą, szukanie haków, czepianie się najdrobniejszych rzeczy, nawet do tych, których nie powinno się czepiać. Za pobyt na pogrzebie takiego człowieka, który walczył o suwerenną Polskę to premier powinien być pochwalony, a nie karcony" – ocenił minister.

Suski mówił, że jeżeli premier był w „Solidarności Walczącej” i przyjaźnił się, czy współpracował z osobami, które są zasłużone dla kraju, to coś bardzo dobrego.

„Mamy dobrego premiera, który jest organicznie wywodzący się ze środowiska, które ma zasługi dla kraju”

– stwierdził.

Zauważył, że może chodzi też o to, „że to był pogrzeb, że to był kościół”. – To też jest powodem ataku na premiera, że tradycje polskie szanuje – ocenił.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl