Kiedy pełne listy wyborcze Zjednoczonej Prawicy? Znamy datę ich publikacji

/ Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska

  

- W piątek zostaną opublikowane pełne listy wyborcze Zjednoczonej Prawicy - poinformował wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Wiceminister dodał, że na początku września Zjednoczona Prawica przedstawi plany na kolejne cztery lata rządzenia.

Wiceszef MKiDN pytany na antenie Radia Gdańsk, kiedy możemy spodziewać się pełnych list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości i czy stanie się to jeszcze w tym tygodniu, odpowiedział:

"Wygląda na to, że tak; że ta informacja zostanie opublikowana dokładnie jutro, jak te nasze listy Zjednoczonej Prawicy będą wyglądać". >>Jedynki<< są już znane, natomiast pełne listy będą opublikowane jutro"

- stwierdził.

Sellin poinformował także, że Zjednoczona Prawica na początku września przedstawi plany na kolejne cztery lata rządzenia.

"Z taką nadzieją, że one będą równie przekonujące jak w roku 2015 i że obdarzą nas wyborcy zaufaniem i będziemy mogli dalej rządzić"

- zaznaczył wiceminister kultury.

Pytany, jaki wpływ na wynik wyborów będzie miała sprawa lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, odpowiedział: "Myślę, że Polacy są rozsądni i wiedzą, że ta sprawa już od kilku tygodni jest podgrzewana dlatego, że opozycja totalna nie ma innych tematów, do których mogłaby się przyczepić i złapała ten temat tuż przed wyborami".

"Marszałek Kuchciński przeprosił nie za to, że złamał prawo, bo go nie złamał. Pewien obyczaj zapraszania na pokłady samolotów był od wielu, wielu lat i z tego obyczaju również nasi poprzednicy korzystali, również lider Platformy z Sopotu i Gdańska, czyli Donald Tusk wielokrotnie, i myśmy takich histerii wówczas nie czynili. Ale rzeczywiście sprawa jest do uregulowania, bo ona może część opinii publicznej bulwersować i takie uregulowania bardziej szczegółowe będą - wedle jakich procedur i kogo można na pokład samolotów rządowych zapraszać przez najważniejszych przedstawicieli państwa polskiego"

- wyjaśnił Sellin.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Premier Słowacji: Nigdy nie zgodzę się na zmuszanie do przyjmowania imigrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Irish Defence Forces - https://www.flickr.com/photos/dfmagazine/18898637736/, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41045858

  

Premier Słowacji Peter Pellegrini zapowiedział dzisiaj, że na spotkaniach Rady Europejskiej nigdy nie zgodzi się z propozycją, która w jakimkolwiek stopniu zmuszałaby jego kraj do przyjmowania migrantów. Odrzucił również system automatycznej redystrybucji.

Urząd premiera poinformował, że takie same stanowisko mają prezentować wszyscy członkowie gabinetu podczas unijnych spotkań.

Premier uznał też, że oświadczenia dotyczące karania państw niechcących przyjmować migrantów są nie na miejscu w czasie, gdy poszukiwane jest rozwiązanie opierające się na zasadzie konsensusu.

Takie rozwiązanie, napisała agencja TASR, powinno być zrównoważone, systemowe i powinno dotyczyć przyczyn i źródeł migracji, a nie konsekwencji.

Prezydent Francji Emmanuel Macron podczas spotkania w środę w Rzymie z premierem Włoch Giuseppe Contem poparł wprowadzenie automatycznego europejskiego mechanizmu przyjmowania imigrantów, ich redystrybucji oraz skutecznego odsyłania, aby Włochy czy Malta nie ponosiły pełnej odpowiedzialności za osoby przybywające do Europy przez Morze Śródziemne. Na spotkaniu poruszono także kwestię kar finansowych dla tych krajów, które odmawiają udziału we wspólnej polityce migracyjnej.

Także słowackie Ministerstwo Spraw Zagranicznych w sobotę oświadczyło, że Słowacja jest przeciwna jakiemukolwiek systemowi rozdziału migrantów.

„Taki system w przeszłości okazał się niefunkcjonalny, co więcej, zachęcałby migrantów do podjęcia ryzykownej drogi do Europy przez Morze Śródziemne, i tym samym oznaczałby wsparcie siatek przemytniczych, które na tym zarabiają”

– skomentował informacje z Rzymu szef departamentu prasy MSZ Juraj Tomaga.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl