Wiceszef MKiDN pytany na antenie Radia Gdańsk, kiedy możemy spodziewać się pełnych list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości i czy stanie się to jeszcze w tym tygodniu, odpowiedział:

"Wygląda na to, że tak; że ta informacja zostanie opublikowana dokładnie jutro, jak te nasze listy Zjednoczonej Prawicy będą wyglądać". >>Jedynki<< są już znane, natomiast pełne listy będą opublikowane jutro"

- stwierdził.

Sellin poinformował także, że Zjednoczona Prawica na początku września przedstawi plany na kolejne cztery lata rządzenia.

"Z taką nadzieją, że one będą równie przekonujące jak w roku 2015 i że obdarzą nas wyborcy zaufaniem i będziemy mogli dalej rządzić"

- zaznaczył wiceminister kultury.

Pytany, jaki wpływ na wynik wyborów będzie miała sprawa lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, odpowiedział: "Myślę, że Polacy są rozsądni i wiedzą, że ta sprawa już od kilku tygodni jest podgrzewana dlatego, że opozycja totalna nie ma innych tematów, do których mogłaby się przyczepić i złapała ten temat tuż przed wyborami".

"Marszałek Kuchciński przeprosił nie za to, że złamał prawo, bo go nie złamał. Pewien obyczaj zapraszania na pokłady samolotów był od wielu, wielu lat i z tego obyczaju również nasi poprzednicy korzystali, również lider Platformy z Sopotu i Gdańska, czyli Donald Tusk wielokrotnie, i myśmy takich histerii wówczas nie czynili. Ale rzeczywiście sprawa jest do uregulowania, bo ona może część opinii publicznej bulwersować i takie uregulowania bardziej szczegółowe będą - wedle jakich procedur i kogo można na pokład samolotów rządowych zapraszać przez najważniejszych przedstawicieli państwa polskiego"

- wyjaśnił Sellin.