Nie tylko wspólny start. Po wyborach PSL i Kukiz'15 stworzą razem... klub parlamentarny

Paweł Kukiz zawarł porozumienie z PSL - jego ugrupowanie ma startować z list partii Władysława Kosiniaka-Kamysza. Marek Sawicki poinformował natomiast, że Kukiz’15 nie tylko zdecydował się na ten krok, ale po wyborach stworzą wspólny klub. - Nie ma tutaj dyskusji, żebyśmy po wyborach tworzyli różne kluby - stwierdził.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Z doniesień medialnych wiemy, że Paweł Kukiz ma zostać "jedynką" na liście PSL - Koalicja Polska w Opolu. Antysystemowiec miał przestraszyć się, że nie zdoła powtórzyć wyniku z poprzednich wyborów, kiedy w okręgu warszawskim zdobył 77 tysięcy głosów. Tym samym doszedł do porozumienia z liderem ludowców Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem.

 

Internauci podchwycili tę plotkę i skomentowali to w swoim stylu. Przypomnieli Kukizowi, jakie wcześniej miał zdanie o swoich obecnych sojusznikach.

Popatrzcie na ten ZSL, który się PSL nazywa, ale to jest ZSL. Tam jest siedemdziesiąt-parę tysięcy członków, z czego 90 procent ma pracę w agencjach rolnych, spółkach skarbu państwa. To jest mafia, albo nie mafia, źle powiedziałem, bo definicja mafii jest taka, że mafia to zorganizowana grupa przestępcza, która posiada macki w kręgach władzy. Oni nie wypełniają tej definicji, ponieważ oni mają te władzę

- mówił niegdyś Paweł Kukiz.

Dzisiaj w „Sygnałach dnia” radiowej Jedynki Marek Sawicki poinformował natomiast, że Kukiz’15 nie tylko zdecydował się kandydować na listach PSL, ale po wyborach stworzą wspólny klub.

Z ruchem, stowarzyszeniem nie możemy zawierać koalicji wyborczej, więc ruch Kukiz’15 zdecydował się kandydować na listach Polskiego Stronnictwa Ludowego

– mówił Marek Sawicki w rozmowie z Piotrem Goćkiem.

Jak oznajmił, po wyborach stworzą wspólny klub.

Nie ma tutaj dyskusji, żebyśmy po wyborach tworzyli różne kluby

– dodał Sawicki.

Decyzja o starcie z list PSL nie spodobała się posłom Kukiz'15. Poseł Andrzej Maciejewski poinformował, że wystąpił z klubu. Jak podkreślił, nie zamierza startować w jesiennych wyborach z list tego ugrupowania, nie wyobraża sobie też startu z list PSL, za to chętnie związałby swoją przyszłość z PiS.

 

 Źródło: niezalezna.pl, 300polityka.pl

 

#Kukiz'15 #PSL #wybory #wspólna lista #koalicja #wspólny klub

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo