Kolejny apel do prezydenta Płocka. I... nic z tego! Nadal chce patronować marszowi LGBT

Zdjęcie ilustracyjne / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Posłanka PiS z okręgu płockiego Anna Cicholska zaapelowała do prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego z PO o wycofanie honorowego patronatu nad Marszem Równości, zapowiadanym przez środowisko LGBT na 10 sierpnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że prezydent nie zmieni swojej decyzji. Wcześniej list do Nowakowskiego w tej sprawie napisali ludzie nauki, duchowni, prawnicy, lekarze oraz opozycjoniści z czasów PRL.

W oświadczeniu wydanym wczoraj wieczorem, Cicholska poparła stanowisko 46 płockich naukowców i prawników, lekarzy, artystów, duchownych oraz opozycjonistów z okresu PRL, którzy wcześniej zwrócili się z podobnym apelem do prezydenta miasta.

Cicholska, która jest posłanką z okręgu płockiego, podkreśliła w oświadczeniu, iż "jest zdumiona", że prezydent Nowakowski objął honorowym patronatem Marsz Równości.

"Proszę Pana Prezydenta o wycofanie honorowego patronatu nad marszem równości. Popieram w tej sprawie apel naukowców, lekarzy, byłych opozycjonistów i płocczan skierowany do Pana Prezydenta"

– napisała Cicholska, zwracając się do Nowakowskiego.

Posłanka zaznaczyła przy tym, że "szanuje osoby o odmiennych skłonnościach seksualnych i tożsamości płciowej".

"Nie zgadzam się natomiast na publiczne epatowanie i afirmację własnej seksualności. Poza tym, jak uczy doświadczenie, w czasie marszów równości dochodzi do profanacji symboli i przedmiotów kultu religii chrześcijańskiej"

– uzasadniła swe stanowisko Cicholska. Jak oceniła, objęcie honorowym patronatem Marszu Równości "jest w takich okolicznościach co najmniej niezręczne".

Urząd Miasta Płocka poinformował, że Marsz Równości, który odbędzie się 10 sierpnia, już kilka tygodni temu został objęty honorowym patronatem prezydenta Płocka i pod nim pozostaje. Dyrektor wydziału wspierania inicjatyw społecznych w płockim magistracie Monika Maron zaznaczyła jednocześnie, że nie wpłynęły żadne oficjalne skargi poza listem podpisanym przez 46 sygnatariuszy, jak i nie odbyły się protesty przeciwko marszowi.

Cicholska pytana o komentarz do stanowiska przedstawionego przez płocki Urząd Miasta, także w kontekście jej apelu, przyznała, że ma nadzieję, iż prezydent Płocka zmieni zdanie i wycofa się z patronatu nad Marszem Równości.

"Mam nadzieję, do końca mam nadzieję"

– oświadczyła.

"Każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, natomiast prezydent reprezentuje całe środowisko i społeczność miasta"

– dodała m.in. posłanka.

Marsz Równości, który zapowiadany jest przez środowisko LGBT na 10 sierpnia pod hasłem "Płock napędza równość", odbędzie się w tym mieście po raz pierwszy. Organizatorzy ogłosili informację o tym wydarzeniu w lipcu na jednym z portali społecznościowych. Marsz ma przejść w sobotę po południu płockimi ulicami, z placu Nowy Rynek w centrum miasta na Stary Rynek.

46 płockich naukowców i prawników, lekarzy, artystów, duchownych oraz opozycjonistów z okresu PRL, wystosowało apel w liście otwartym do prezydenta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, o wycofanie honorowego patronatu nad Marszem Równości. Autorzy apelu przyznali, że "z niedowierzaniem i smutkiem" przyjęli informację, iż prezydent Płocka zdecydował się objąć honorowym patronatem Marsz Równości, który organizowany jest przez środowisko LGBT.

"Nasze zdumienie i oburzenie są tym większe, że podjął Pan tę decyzję po szeregu profanacji i gorszących wydarzeń, do których doszło podczas parad w innych polskich miastach. Obraziły one tysiące chrześcijan i zgorszyły setki dzieci"

– uzasadnili m.in. sygnatariusze Listu Otwartego. Wspomnieli przy tym, że np. "w Gdańsku sparodiowano katolicką procesję Bożego Ciała, w miejsce monstrancji wstawiając obsceniczny rysunek", a "w Warszawie aktywista ruchu LGBT odprawił tęczową mszę w towarzystwie ministranta z durszlakiem na głowie".

Czy apel poseł Anny Cicholskiej przyniesie jakikolwiek efekt? Można w to wątpić, patrząc na komunikaty, wydawane przez płocki magistrat.

"Marsz Równości, który odbędzie się 10 sierpnia, już kilka tygodni temu został objęty honorowym patronatem prezydenta Płocka i pod nim pozostaje"

- poinformował Urząd Miasta Płocka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Trzecia ofiara grypy we Włoszech

zdjęcie ilustracyjne / geralt CC0

  

We Włoszech zmarła w niedzielę trzecia osoba, która była zarażona koronawirusem. W szpitalu w mieście Crema w Lombardii umarła kobieta, która przebywała na oddziale onkologii. Jej stan z powodu nowotworu był bardzo poważny - wyjaśniły miejscowe władze.

Kobieta była chora onkologicznie i była też zarażona koronawirusem - podkreślił przedstawiciel władz regionalnych Giulio Gallera.

We Włoszech zanotowano ponad 130 przypadków groźnego wirusa. 25 osób przebywa na oddziałach intensywnej terapii.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts