Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zabrał głos ws. ideologii LGBT+. Padły stanowcze słowa

- Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii LGBT+, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji - podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W oświadczeniu wspomniał również o fali hejtu wylanej na metropolitę krakowskiego, abp. Marka Jędraszewskiego.

fot. twitter.com/EpiskopatNews

Przewodniczący Episkopatu Polski napisał w specjalnym oświadczeniu napisał:

 "Ta rewolucja w obyczajach i moralności – podkreśla papież Franciszek – często wymachuje >>flagą wolności<<, ale w rzeczywistości przyniosła dewastację duchową i materialną niezliczonym ludzkim istotom, szczególnie najbardziej narażonym".

Podkreśla w nim, że pomimo wakacji, które powinny być czasem odpoczynku i refleksji nad pięknem natury stworzonej przez Boga, w kraju rozgorzały polemiki odnośnie do "ideologii LGBT+” (gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych).

"Ma to zapewne związek z ofensywą środowisk LGBT+ i ze znaczącym wzrostem liczby tzw. marszów równości organizowanych w naszym kraju, a także z zaplanowanym przez niektóre samorządy wprowadzeniem po wakacjach do programów szkolnych nowego, zgodnego z założeniami tej ideologii, podejścia do edukacji seksualnej"

- ocenił abp Gądecki.

Hierarcha zaznaczył równocześnie, że osoby przynależące do mniejszości seksualnych są naszymi braćmi i siostrami, za których Chrystus oddał swoje życie i które również chce doprowadzić do zbawienia.

"Szacunek dla konkretnych osób nie może jednak prowadzić do akceptacji ideologii, która stawia sobie za cel przeprowadzenie rewolucji w zakresie społecznych obyczajów i międzyosobowych relacji"

- podkreślił przewodniczący Episkopatu Polski.

Gądecki zwrócił się też z apelem do władz samorządowych o "niepodejmowanie decyzji, które - pod pozorem dyskryminacji - skrywałyby ideologię zaprzeczającą naturalnej różnicy płci i komplementarności mężczyzn i kobiet.

Z apelem zwraca się także do parlamentarzystów, "aby oparli się dalekosiężnym planom środowisk LGBT+ polegającym na zmianie polskiego prawa na rzecz wprowadzenia tzw. >>małżeństw homoseksualnych+ oraz możliwości adopcji przez nie dzieci<<.

Na zakończenie oświadczenia przewodniczący Episkopatu Polski odniósł się też fali krytyki, która dotknęła metropolitę krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, a także do reakcji pracodawców wobec osób wyrażających w pracy swoją dezaprobatę wobec ideologii LGBT+.

"Świadczą one o zakorzenionym w pewnych środowiskach totalitaryzmie światopoglądowym, polegającym na usuwaniu poza sferę obszaru wolności ludzi myślących inaczej." Do wszystkich ludzi dobrej woli apeluję więc o stosowanie zasady "niedyskryminacji w publicznej dyskusji; nie tylko wobec zwolenników wspomnianej ideologii, ale o dopuszczenie na równych prawach do debaty także jej przeciwników"

- napisał.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#abp Marek Jędraszewski #przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki #ideologia LGBT #KEP

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo