Robert Biedroń poskarżył się na kapłanów. Chce, by papież... potępił krytykę ideologii LGBT

Robert Biedroń / Fot Fotomag/Gazeta Polska

  

Robert Biedroń deklaruje się jako ateista, ale nie przeszkodziło mu to w napisaniu listu do Papieża Franciszka, do którego zwraca się per "jego świątobliwość". Intencja listu jest jednak jasna - to poskarżenie się na kapłanów, którzy ośmielili się otwarcie skrytykować ideologię LGBT. W liście padają wypowiedzi abp Marka Jędraszewskiego i bp Mirosława Milewskiego. Biedroń wezwał Papieża do... potępienia słów hierarchów.

W komentarzu do listu, Robert Biedroń - zadeklarowany homoseksualista i ateista - wyjaśnił, dlaczego zdecydował się napisać do głowy Kościoła. To typowa skarga na słowa hierarchów - abp Jędraszewskiego i bp Milewskiego.

"Dlaczego ateista pisze list do Papieża? Ponieważ wierzę, że Kościół jako wspólnota wiernych nie jest zły, ale źli są niektórzy jego hierarchowie, którzy szerzą nienawiść. I ktoś powinien wyciągnąć wobec nich konsekwencje. Wiem też, że nie zrobi tego polski Episkopat. Walka z mową nienawiści i przeciwdziałanie przemocy to obowiązek wszystkich ludzi dobrej woli"

- stwierdził Biedroń.

Lider Wiosny odniósł się do dwóch wypowiedzi przedstawicieli polskiego Kościoła. Pierwsza z nich to fragment homilii abp Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Hierarcha podkreślił, że to z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska.

"Trzeba było długo na nią czekać. Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa"

- stwierdził w kazaniu, które wygłosił w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Z kolei słowa biskupa pomocniczego diecezji płockiej Mirosława Milewskiego, które zacytował Biedroń, to słowa... modlitwy.

"Maryjo – Ocalenie Ludu – ocal nas od zła, które chce zawojować umysły i dusze Polaków, zaradź rozprzestrzenianiu się chorej ideologii LGBT, która uderza w tradycyjną rodzinę"

- modlił się biskup.

Lewicowy polityk oczekuje, że papież Franciszek... potępi słowa, jakie wygłosili obaj kapłani. W jego liście padły też niezwykle mocne stwierdzenia

"Chciałbym przekazać Waszej Świątobliwości wyrazy głębokiego zaniepokojenia faktem, że przedstawiciele Kościoła Katolickiego w Polsce gloryfikują stosowanie przemocy"

- napisał. Nie uzasadnił jednak, w jaki sposób miałoby wyglądać to "gloryfikowanie" - czyżby chodziło mu o homilie i modlitwy?

To nie pierwszy raz, gdy za krytykę ideologii LGBT sypią się skargi ze strony lewicowych środowisk. Portal YouTube zablokował film z homilią abp Jędraszewskiego, zamieszczony na kanale Radia Maryja, pod zarzutem "mowy nienawiści". Stało się to najprawdopodobniej po zgłoszeniu jednego z użytkowników. Później portal przyznał się do błędu i odblokował film, lecz niesmak pozostał.

Po słowach krytyki wobec ideologii LGBT arcybiskup Marek Jędraszewski stał się obiektem zmasowanych ataków środowiska lewicowego. W związku z tym, w sobotę, 10 sierpnia o godzinie 15.00, przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie, odbędzie się wiec poparcia dla arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przyjdź i wesprzyj metropolitę krakowskiego!

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: facebook.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

"W żadnym z wystąpień nie znalazło się wspomnienie o Romach i Sinti". Ważny głos po forum w Jad Waszem

/ YouTube/@Yad Vashem

  

Historia zagłady nie będzie pełna ani prawdziwa bez pamięci o Romach i Sinti - czytamy w wydanym dziś oświadczeniu Stowarzyszenia Romów w Polsce. Społeczność z żalem przyjęła fakt, iż podczas V Światowego Forum Holokaustu w Jerozolimie nikt nie wspomniał o tych ofiarach.

W tym dniu, w 75. rocznicę wyzwolenia obozu zagłady Auschwitz-Birkenau oczekiwaliśmy, że pamięć o zagładzie obejmie wszystkich, którzy padli ofiarą największej zbrodni w nowożytnych dziejach Europy. Z żalem zauważamy, że w żadnym z wystąpień nie znalazło się wspomnienie o Romach i Sinti, którzy padli ofiarą nieludzkiej i zbrodniczej polityki nazizmu

- napisał w oświadczeniu prezes stowarzyszenia Roman Kwiatkowski.

Lider społeczności romskiej w Polsce zwrócił uwagę, że w Europie, obu Amerykach i Australii żyje ok. 15 mln osób tej narodowości. „Pół miliona naszych sióstr i braci zginęło w Auschwitz, Treblince, Majdanku, Bełżcu, w piecach krematoryjnych i z rąk Einsatzgruppen. Historia zagłady nie będzie pełna ani prawdziwa bez pamięci o nich” – zaznaczył.

Kwiatkowski podkreślił, że dla Romów i Sinti „pamięć jest fundamentem trwania społeczności”. „Dla świata pamięć o Zagładzie jest przestrogą na przyszłość” – dodał.

[polecam:http://niezalezna.pl/307537-szewach-weiss-dosadnie-o-forum-holokaustu-putin-i-katz-moga-stworzyc-spolke-antypolska]

Prezes stowarzyszenia zacytował słowa wypowiedziane przez księcia Walii Karola, że „na całym świecie nadal mają miejsce akty niewypowiedzianego okrucieństwa wobec ludzi ze względu na ich wyznanie, rasę lub przekonania”.

Te akty wciąż dotyczą Romów i Sinti. Jeśli pamięć o przeszłości ma być przestrogą na przyszłość, tym bardziej nie może w niej zabraknąć miejsca dla naszego narodu

- podkreślił.

W czwartek w Jerozolimie odbyło się V Światowe Forum Holokaustu. Głos zabrało czterech przywódców reprezentujących zwycięskie kraje alianckie II wojny światowej oraz przywódca państwa sprawcy. Wystąpili: prezydent Rosji, wiceprezydent USA, prezydent Francji, brytyjski książę Karol oraz prezydent Niemiec.

[polecam:http://niezalezna.pl/307522-mocne-slowa-premiera-morawieckiego-w-jerozolimie-prawda-przegrala-z-polityka]

Romowie i Sinti stanowili pod względem liczebności trzecią grupę deportowanych do KL Auschwitz, po Żydach i Polakach. Transporty z nimi przyjeżdżały z czternastu państw. Trafiali głównie do obozu cygańskiego. Ogółem w Auschwitz więzionych było ok. 23 tys. Romów i Sinti. Niemcy zamordowali ok. 21 tys. Szacuje się, że w wyniku prześladowań i terroru w latach III Rzeszy śmierć poniosła połowa populacji zamieszkującej Niemcy lub obszary przez nie okupowane.

Stowarzyszenie Romów w Polsce jest jednym z najliczniejszych grup reprezentujących tę mniejszość. Jego podstawowym zadaniem jest działanie na rzecz tworzenia warunków pełnego uczestnictwa członków tej społeczności w Polsce. Romowie w naszym kraju mają status mniejszości etnicznej. W Polsce mieszka 20-30 tys. osób tej narodowości.

[polecam:http://niezalezna.pl/307520-putin-chce-uspic-nasza-czujnosc-szczerski-prezydent-znakomicie-wybrnal-z-rosyjskiej-pulapki]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts