A. Kamińska: „Całym sercem jestem z arcybiskupem Jędraszewskim”. I Ty wesprzyj metropolitę

abp Marek Jędraszewski / fot. Archidiecezja Krakowska

  

W najbliższą sobotę (10. sierpnia) o godz. 15:00 w Krakowie odbędzie się spotkanie modlitewne w intencji metropolity krakowskiego, arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Udział w nim weźmie organizatorka białostockiego Marszu w obronie Rodziny Anna Kamińska. - Musimy postawić stanowczy opór ideologii LGBT. Jeżeli będziemy bierni, pozwolimy im na dalsze profanowanie i obrażanie naszych wartości chrześcijańskich i religijnych. Całym sercem jestem z arcybiskupem Jędraszewskim - powiedziała w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Kamińska.

Środowiska lewicowe zaatakowały abp. Marka Jędraszewskiego za słowa o ideologii LGBT. Padają ohydne obelgi pod adresem duchownego, który powiedział to, co myśli wielu Polaków. Dlatego w najbliższą sobotę (10. sierpnia) o godz. 15:00 organizowane jest w Krakowie spotkanie modlitewne w intencji metropolity krakowskiego.

[polecam:https://niezalezna.pl/282811-wiec-w-obronie-abp-jedraszewskiego-krakow-1008-godz-1500-jestesmy-do-tego-zobowiazani]

- Całym sercem popieram inicjatywę, jaka będzie miała miejsce w Krakowie. Arcybiskup Jędraszewski upomniał się w homilii o wartości, jakimi jest rodzina tradycyjna. Pamiętajmy, że silne państwo opiera się na filarach silnej, tradycyjnej rodziny. Moim zdaniem ideologia LGBT uderza w filary silnego państwa, uderza w wartości chrześcijańskie, obraża i profanuje nasze uczucia religijne

- mówiła w rozmowie z Niezalezna.pl organizatorka białostockiego Marszu w obronie Rodziny Anna Kamińska.

- Nie możemy być bierni i z boku patrzeć na to, co się dzieje. Pamiętajmy o grzechu zaniechania. Spotkanie modlitewne w intencji abp Jędraszewskiego nie ma nic wspólnego z brakiem tolerancji, ale mówimy kategoryczne "nie" ideologii LGBT. Bądźmy tam wszyscy

- zaapelowała.

- Mam nadzieję, że z Białegostoku przyjedziemy licznie, ale jeżeli będzie trzeba, to przyjadę sama. Musimy postawić stanowczy opór ideologii LGBT. Jeżeli będziemy bierni, pozwolimy im na dalsze profanowanie i obrażanie naszych wartości chrześcijańskich i religijnych. Całym sercem jestem z arcybiskupem Jędraszewskim

- dodała Kamińska.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl,

Tagi

Wczytuję komentarze...

Więcej czasu na negocjacje z Iranem

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Chickenonline

  

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell poinformował, że przedłużył czas na omówienie sposobów uratowania umowy nuklearnej z Iranem z 2015 r. w ramach mechanizmu sporów wszczętego przez Francję, Niemcy i Wielką Brytanię.

„Istnieje zgoda co do tego, że potrzeba więcej czasu ze względu na złożoność związanych z tym problemów. Dlatego harmonogram jest przedłużony”

- podkreślił Borrell w oświadczeniu.

14 stycznia Francja, Niemcy i Wielka Brytania, czyli państwa grupy E3, które wraz ze Stanami Zjednoczonymi, Rosją i Chinami podpisały w 2015 roku porozumienie z Iranem, uruchomiły mechanizm rozstrzygania sporów w ramach umowy, który może doprowadzić do nałożenia sankcji na ten kraj za łamanie jej postanowień. Proces nadzoruje szef dyplomacji UE.

To oficjalne uznanie przez stronę unijną, że Iran nie wywiązuje się z zobowiązań dotyczących m.in. ograniczenia wzbogacania uranu. Politycy z Paryża, Berlina i Londynu podkreślają, że nie mieli wyboru z powodu zachowania władz w Teheranie.

W związku ze stwierdzeniem, że zobowiązania wynikające z porozumienia nuklearnego nie są spełnione, sprawa trafiła do wspólnej komisji, która postara się rozwiązać problem z wykorzystaniem właśnie mechanizmu rozstrzygania sporów.

Jeżeli po zakończeniu procedury problem nie zostanie rozwiązany, zajmie się nim Rada Bezpieczeństwa ONZ, która może na swoim poziomie zdecydować o przywróceniu sankcji na Iran. W takim przypadku Unia Europejska ponownie wprowadzi swoje restrykcje, które były zawieszone lub zniesione po zawarciu umowy nuklearnej.

5 stycznia 2020 roku Iran ogłosił, że nie będzie się dłużej stosował do ograniczeń, wynikających z porozumienia. Informacja ta pojawiła się po tym, gdy Teheran zapowiedział odwet za zabicie 3 stycznia w amerykańskim ataku irańskiego generała Kasema Sulejmaniego.

USA wycofały się z porozumienia w maju 2018 roku. Waszyngton nałożył przy tym ponownie sankcje na Teheran i zagroził retorsjami wszystkim krajom oraz podmiotom, które tych ograniczeń nie będą respektować. UE stara się robić wszystko, by doprowadzić do jego utrzymania.

Iran ze swej strony zawiesił przestrzeganie niektórych zobowiązań wynikających z umowy nuklearnej już w maju 2018 roku. Zapowiedział też wtedy, że jeśli pozostałe strony umowy nie podejmą kroków chroniących jego gospodarkę przed skutkami amerykańskich sankcji, to w ciągu 60 dni wznowi wzbogacanie uranu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts