List w obronie abpa Marka Jędraszewskiego. Podpisz się i przyjdź na wiec modlitewny

Coraz więcej osób i instytucji popiera abpa Marka Jędraszewskiego i zapowiada udział w sobotnim wiecu modlitewnym, który odbędzie się o godz. 15. przed siedzibą Kurii przy ul. Franciszkańskiej 3. „W sferze publicznej funkcjonuje niewątpliwie ideologiczna platforma „ruchu LGBTQ”. To ideologia ze względu na rodowód (…), jak też ze względu na realizowany cel (…) – piszą autorzy listu w obronie duchownego - Krakowski Zarząd Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) oraz wydawnictwo Biały Kruk.

zdjęcie ilustracyjne
Adam Bujak/Biały Kruk

Środowiska lewicowe zaatakowały abp. Marka Jędraszewskiego za słowa o ideologii LGBT. Padają ohydne słowa pod adresem duchownego, który powiedział to, co myśli wielu Polaków. W reakcji na to poszerza się szereg wspierających duchownego.

Tak Krakowski Zarząd Akademickiego Klubu Obywatelskiego (AKO) oraz wydawnictwo Biały Kruk wystosowali List do abpa Jędraszewskiego, który zamyśle zostanie odczytany podczas uroczystości.

Autorzy zachęcają m.in. Czytelników portalu Niezalezna.pl do tego, aby złożyć swój podpis pod tym listem. 

„Każdy wyraz wsparcia dla Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego w tych trudnych chwilach jest ważny! Wesprzeć Arcybiskupa można klikając w ten link i składając swój podpis pod listem” – piszą.

KLIKNIJ TU

TREŚĆ LISTU:

Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Metropolita Krakowski Profesor nauk teologicznych Marek Jędraszewski Czcigodny nasz Arcypasterzu!

Akademicki Klub Obywatelski im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie w roku 2017 powitał z radością i chlubą Ekscelencję jako Arcybiskupa Krakowskiego, dzieląc uczucia nie tylko wiernych naszej archidiecezji, lecz wszystkich ludzi dobrej woli. Dziś pragniemy wyrazić Mu swoją wdzięczność za kazanie w Bazylice Mariackiej i okazać solidarność w związku z agresywną kampanią polemiczną, wymierzoną w osobę Księdza Arcybiskupa, w Jego posługę wierną ortodoksji i profetycznej misji Kościoła. Jako pracownicy nauki z krytycyzmem postrzegamy domniemaną naukowość studiów genderowych – m. in. ze względu na przymieszkę koncepcji magicznych (magiczny woluntaryzm, magiczna reinterpretacja lingwistycznej teorii aktów mowy) oraz brak ich konsyliencji z niektórymi  naukami o człowieku (w tym z biologią i antropologią fizyczną sensu stricto). Stwierdzamy, że w sferze publicznej funkcjonuje niewątpliwie ideologiczna platforma „ruchu LGBTQ”; to ideologia ze względu na rodowód (nowożytny synkretyzm kulturowy, koncepcje Marksa i Engelsa, neomarksizm), jak też ze względu na realizowany cel (głęboka, nieorganiczna przemiana prawno-ustrojowa). To ideologia emancypacji zorientowanej na konfliktowanie społeczeństwa; ideologia, która ma też swych potężnych, zdeklarowanych beneficjentów ekonomicznych.

Jako przedstawiciele zawodu otwartego na świat z niepokojem odnotowujemy negatywne skutki społeczne, pseudomedyczne, wręcz eugeniczne „ruchu LGBTQ”, o których na Zachodzie alarmuje nawet prasa liberalna. Wiek XX dostarcza analogii historycznych, które zdają się wskazywać, że w Polsce, nieco inaczej niż w mieszczańskich społeczeństwach Europy zachodniej,  powtarza się metodologia gwałtownej przemiany społecznej i ustrojowej, przemiany realizowanej przez mniejszościową awangardę rewolucyjną  środkami często niezgodnymi z literą lub duchem prawa, z powszechnie akceptowaną obyczajowością, z kanonami tożsamości i więzi społecznej. Swą wyrazistą wypowiedzią, opartą na prawomocnej analogii, Ksiądz Arcybiskup unaocznił doniosłość i dramatyzm decyzji światopoglądowej i obywatelskiej, przed którą stajemy w Polsce wszyscy razem i każdy z osobna. Dla chrześcijan wśród nas, Polaków, to jak gdyby czas ponownego bierzmowania. Słowa Księdza Arcybiskupa otworzyły wielu ludziom oczy na znaki czasu i umocniły wielu z nas, którzy zawierzyli nauczaniu świętego Kościoła powszechnego.

Zarząd Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Krakowie

prof. dr hab. Bogusław Dopart – Przewodniczący
prof. dr hab. inż. Jan T. Duda –Wiceprzewodniczący
prof. zw. dr hab. Ryszard Kantor –Honorowy Wiceprzewodniczący
dr inż. Janusz Opiła –Sekretarz
mgr inż. Andrzej Ossowski –Sekretarz

Kraków, 5 sierpnia 2019 r.

Spotkanie modlitewne w intencji metropolity krakowskiego odbędzie się w najbliższą sobotę (10. sierpnia) o godz. 15:00 przed siedzibą Kurii przy ul. Franciszkańskiej 3.

 


Źródło: niezalena.pl

#Jędraszewski #AKO

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo