"Hejt wylewany przez wrogów Pana Boga". Smagowicz o potrzebie wsparcia metropolity

/ Jan Środa/Gazeta Polska

  

- To nie jest pierwszy hejt na naszego arcybiskupa - na metropolitę krakowskiego jest nieustanny hejt, od kiedy jest tu, na Wawelu. (...) Uważam, że to hejt wylewany przez wrogów Pana Boga, Jezusa Chrystusa, wiary katolickiej i nauki Kościoła, rodziny i krótko - narodu polskiego - mówi portalowi Niezalezna.pl Jacek Smagowicz, jeden z organizatorów spotkania modlitewnego w intencji abp. Marka Jędraszewskiego, które odbędzie się w sobotę w Krakowie.

Środowiska lewicowe zaatakowały abp. Marka Jędraszewskiego za słowa o ideologii LGBT. Padają ohydne słowa pod adresem duchownego, który powiedział to, co myśli wielu Polaków. Dlatego w najbliższą sobotę (10. sierpnia) o godz. 15:00 organizowane jest w Krakowie spotkanie modlitewne w intencji metropolity krakowskiego.

Będziemy modlić się o wzmocnienie wiary krakowskiego ludu Bożego, o umocnienie krakowskiego Kościoła katolickiego, o wzmocnienie duszpasterskiej troski i posługi kapłanów Archidiecezji Krakowskiej, a także o łaski boże dla abp. Marka Jędraszewskiego - to są intencje zasadnicze naszego spotkania modlitewnego

- mówi portalowi Niezalezna.pl jeden z organizatorów spotkania Jacek Smagowicz, działacz opozycji antykomunistycznej oraz NSZZ „Solidarność”

Podkreślił, że "będziemy tam prowadzić Koronkę, litanię i różaniec".

Intencje cząstkowe wiernych to m.in.: za Kościół Powszechny, za abp. Marka Jędraszewskiego, za rządzących, za rodziny, za obrońców życia, za wychowawców i katechetów, za odrodzenie moralne narodu, za prawdę w mediach, za częstą spowiedź i rachunek sumienia, za pełny wymiar pielgrzymki jasnogórskiej, za I Kompanię Kadrową, za nawrócenie sympatyków LGBT i ich powrót na łono Kościoła, za wyniesienie na ołtarze kapłanów

- powiedział.

Będziemy prosić o nastrój modlitwy, bo najważniejszy będzie Jezus Chrystus, Maryja i krzyż

- dodał.

Jacek Smagowicz wskazał, że "to nie jest pierwszy hejt na naszego arcybiskupa - na metropolitę krakowskiego jest nieustanny hejt, od kiedy jest tu, na Wawelu".

To nie jest w tej chwili jakiś wyskok, nigdy niektórym się nie podobało, co mówi arcybiskup. Uważam, że to hejt wylewany przez wrogów Pana Boga, Jezusa Chrystusa, wiary katolickiej i nauki Kościoła, rodziny i krótko - narodu polskiego

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Alpy: Odnaleziono wrak zaginionego samolotu

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W okolicach Berchtesgaden w Alpach Bawarskich odnaleziono wrak zaginionego małego samolotu oraz zwłoki jego 51-letniego pilota - poinformowała rzeczniczka lokalnej policji.

Według niej ofiara to właściciel rozbitej maszyny. Mieszkał on w sąsiadującym od zachodu z powiatem Berchtesgaden powiecie Traunstein. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

Samolot leciał z austriackiego Tyrolu do położonego na północ od Berchtesgaden Salzburga i w pewnej chwili zniknął z ekranów radarowych niemieckiej kontroli powietrznej. W jego poszukiwaniach uczestniczyło 60 ratowników górskich i funkcjonariuszy alpejskiej formacji policyjnej oraz trzy śmigłowce. Szczątki maszyny znaleziono około 100 metrów poniżej wierzchołka liczącego 1494 metrów n.p.m. masywu Bogenhorn, u stóp którego leży miejscowość Schneizlreuth.

"Nie zakłada się, że ofiar wypadku było więcej"

- zaznaczyła policyjna rzeczniczka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl