Związek Żołnierzy AK murem za abp. Jędraszewskim. "Tęczowe zagrożenie dla wartości narasta"

Abp Marek Jędraszewski / By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=80961369

  

Nie cichną echa słów abpa Marka Jędraszewskiego o ideologii LGBT wygłoszonych podczas homilii w trakcie mszy św. upamiętniającej 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Głos zabrał teraz małopolski okręg Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, który wziął w obronę duchownego. "To tęczowe zagrożenie dla naszych wartości – Bóg, Honor, Ojczyzna, którymi kierujemy się w życiu, z każdym dniem narasta" - napisano w oświadczeniu wydanym przez Zarząd Okręgu Małopolska ŚZŻAK.

Okręg Małopolska ŚZŻ AK wydał specjalne oświadczenie, w którym wziął w obronę atakowanego w ostatnich dniach za słowa z ubiegłotygodniowej homilii, metropolitę krakowskiego, abpa Marka Jędraszewskiego. Poniżej publikujemy treść oświadczenia w całości:

Światowy Związek Żołnierz Armii Krajowej Okręg Małopolska w całej rozciągłości zgadza się z krytyczną oceną ideologii LGBT dokonaną przez arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w dniu 1 sierpnia 2019 r. w kazaniu w Bazylice Mariackiej. Jest to nowe neomarksistowskie, tęczowe zagrożenie dla Rodziny, Polski i Kościoła. Ideologia LGBT jest podobnie zakłamana jak komunizm, a na miejscu Boga stawia ateizm, żądze, zboczenia i dewiacje. Jest to zdecydowana mniejszość społeczeństwa, ale za to bardzo krzykliwa i agresywna. Robią wszystko, aby zastraszyć większość, pozbawić ją prawa do wygłaszania normalnych poglądów i narzucić jej swoje zboczenia jako normę.

To tęczowe zagrożenie dla naszych wartości – Bóg, Honor, Ojczyzna, którymi kierujemy się w życiu, z każdym dniem narasta. 

Dlatego my, członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, kombatanci i środowiska niepodległościowe, jesteśmy wdzięczni za powiedzenie prawdy o zagrożeniach dla Ojczyzny.

Stoimy murem za arcybiskupem Markiem Jędraszewskim.

Podpisali:

Ryszard Brodowski – prezes ŚZŻAK Okręg Małopolska, przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatanckiej,
Wiceprezes i członkowie Zarządu Okręgu Małopolska ŚZŻAK. 

Podczas mszy świętej w bazylice Mariackiej w Krakowie odprawionej w ramach obchodów 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego metropolita krakowski podkreślił, że z powstańczych mogił narodziła się wolna Polska.

"Trzeba było długo na nią czekać (...) Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa"

- stwierdził.

Za te słowa został zaatakowany przez środowiska wspierające ideologię LGBT. Nie zabrakło również podobnych głosów polityków opozycji.

Ataki na abp Jędraszewskiego przyjęte zostały z oburzeniem przez wielu Polaków. Dlatego w sobotę, 10 sierpnia, o godz. 15.00 przy ulicy Franciszkańskiej 3 w Krakowie organizują - przy współudziale Klubów Gazety Polskiej - wiec poparcia dla metropolity.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Alpy: Odnaleziono wrak zaginionego samolotu

Zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

  

W okolicach Berchtesgaden w Alpach Bawarskich odnaleziono wrak zaginionego małego samolotu oraz zwłoki jego 51-letniego pilota - poinformowała rzeczniczka lokalnej policji.

Według niej ofiara to właściciel rozbitej maszyny. Mieszkał on w sąsiadującym od zachodu z powiatem Berchtesgaden powiecie Traunstein. Przyczyny wypadku nie są na razie znane.

Samolot leciał z austriackiego Tyrolu do położonego na północ od Berchtesgaden Salzburga i w pewnej chwili zniknął z ekranów radarowych niemieckiej kontroli powietrznej. W jego poszukiwaniach uczestniczyło 60 ratowników górskich i funkcjonariuszy alpejskiej formacji policyjnej oraz trzy śmigłowce. Szczątki maszyny znaleziono około 100 metrów poniżej wierzchołka liczącego 1494 metrów n.p.m. masywu Bogenhorn, u stóp którego leży miejscowość Schneizlreuth.

"Nie zakłada się, że ofiar wypadku było więcej"

- zaznaczyła policyjna rzeczniczka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl