Co dalej ze sprawą Krzysztofa S.? Minister Wójcik: dotychczas brak zawiadomienia do prokuratury

/ Zrzut ekranu z youtube.com/TV Republika

  

- Nie mam informacji, żeby do prokuratury wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie, a przynajmniej do jednostek w Warszawie. Trzeba oczekiwać informacji z samej prokuratury. Według mojej wiedzy nie ma takiego zawiadomienia - mówił w "Sygnałach Dnia" Radiowej Jedynki Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości, pytany o sprawę domniemanej pedofilii muzyka, Krzysztofa S.

Pisarz i dziennikarz śledczy Mariusz Zielke ujawnił, że znany polski muzyk miał przez wiele lat molestować dziewczynki - także podczas produkcji programów muzycznych. W długim wpisie Zielke ujawnia wyznania kolejnych osób, które na swojej drodze spotkały Krzysztofa S. To on miał - według dziennikarza - molestować i gwałcić niepełnoletnie dziewczynki, przy cichym przyzwoleniu środowiska muzycznego.

O tę sprawę pytany był w "Sygnałach Dnia" Radiowej Jedynki Michał Wójcik, wiceminister sprawiedliwości.

Nie mam informacji, żeby do prokuratury wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie, a przynajmniej do jednostek w Warszawie. Trzeba oczekiwać informacji z samej prokuratury. Według mojej wiedzy nie ma takiego zawiadomienia

- wyjaśnił.

Pytany o to, czy powinno być w tej sprawie postępowanie, powiedział, że "jeśli jest uprawdopodobnione, że doszło do przestępstwa to tak".

Tylko pytanie, czy są to już pewne informacje? Bo są też informacje z drugiej strony, że nie jest to prawda.  Natomiast jeśli takie zawiadomienie wpłynie do prokuratury, to prokuratura podejmie kroki zgodnie z procedurą

- wskazał.

Wiceminister przypomniał, że to rząd Zjednoczonej Prawicy zrobił wiele, aby walczyć z pedofilią i chronić dzieci.

Mogę powiedzieć, że my nawet zmieniliśmy przepisy Kodeksu karnego, aby bezwzględnie walczyć z pedofilią. Jako rząd chcemy chronić dzieci. Przypomnę, że w przypadku przestępstw pedofilskich nie będzie przedawnienia. Wiemy, że to właśnie my, jako rząd, przygotowaliśmy zmianę przepisów, które są w tej chwili w TK. Zaostrzyliśmy bardzo mocno kary, żeby chronić dzieci. To my doprowadziliśmy do tego, że powstał rejestr pedofilów, mógł powstać już wcześniej, a go nie było. I to my doprowadzimy do tego, że powstanie specjalna komisja

- podkreślił.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: polskieradio.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Nowy Jork: Policja notuje wzrost włamań

/ zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/Free-Photos

  

W zmagającym się z epidemią koronawirusa Nowym Jorku odnotowano wzrost włamań - wynika z danych miejscowej policji. Właściciele niektórych sklepów, w tym na prestiżowej Piątej Alei, dla bezpieczeństwa zabijają wejścia i okna wystawowe deskami.

Od 12 do 31 marca włamania w Nowym Jorku zwiększyły się o 75 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku. Odnotowano ich łącznie 254.

Wzrost w tych policyjnych statystykach przypada na okres, w którym nowojorczycy zmagają się ze śmiercionośną epidemią koronawiursa. Wszystkim firmom, które nie prowadzą w tym czasie niezbędnej działalności, nakazano wstrzymanie pracy.

Wzrost włamań dotyczy wszystkich pięciu okręgów Nowego Jorku - Brooklynu, Bronksu, Manhattanu, Queensu oraz Staten Island.

Jednocześnie - jak wykazują policyjne statystyki - w drugiej połowie marca w Nowym Jorku odnotowano spadek gwałtów, morderstw i napadów o ok. jedną piątą w porównaniu z analogicznym okresem w 2019 roku.

W obawie przed złodziejami właściciele części nowojorskich sklepów zabili deskami wejścia i szyby wystawowe. Dotyczy to też lokali na Piątej Alei na Manhattanie, jednej z najpopularniejszych ulic handlowych świata.

W mieście Nowy Jork z powodu koronawirusa zmarło dotychczas ponad 2,6 tys. osób. Władze ostrzegają, że szczyt epidemii dopiero nadejdzie.

Zazwyczaj tętniące życiem miasto całkowicie wymarło. Wielu mieszkańców je opuściło. Ci, którzy zostali, tak jak potrafią starają się okazywać swoją wdzięczność lekarzom; medycy mogą liczyć m.in. na darmowe posiłki.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts